Rafael Nadal wycofuje się z Wimbledonu z powodu kontuzji, posyłając Nicka Kyrgios prosto do finału

22-krotny mistrz Wielkiego Szlema miał zmierzyć się z Nickiem Kyrgios w piątkowym meczu półfinałowym. Kyrgios zmierza teraz prosto do finału, aby zmierzyć się ze zwycięzcą meczu pomiędzy Novakiem Djokoviciem i Cameronem Nouri.

„Muszę wycofać się z turnieju” – powiedział Nadal na konferencji prasowej w czwartek. „Mam rozdarcie mięśnia (brzucha)”.

Nadal powiedział, że cały dzień zastanawiał się nad tym, co powinien zrobić, ale zdecydował, że kontynuowanie gry nie ma „sensu”.

„Jeśli będziesz się rozwijał, kontuzja będzie się tylko pogarszać” – powiedział, dodając, że czuł się „smutny” z tego powodu.

Nadal zasugerował, że część jego decyzji opierała się na fakcie, że aby wygrać turniej, musiałby wygrać dwa mecze, półfinał i finał.

„Nie sądzę, żebym mógł wygrać dwa mecze” – powiedział. „Nie chcę tam wychodzić i nie być wystarczająco konkurencyjny, aby grać na poziomie, którego potrzebuję, aby osiągnąć swój cel, z dużą szansą na pogorszenie sytuacji”.

Nadal powiedział, że spodziewa się powrotu do zdrowia od trzech do czterech tygodni i nie może się doczekać powrotu do rywalizacji w nadchodzących turniejach, jak oczekiwano.

Hiszpan powiedział, że kontuzja dręczyła go od około tygodnia, ale w tym czasie się pogorszyła Jego wyczerpujący ćwierćfinałowy mecz z Taylorem Fritzem w środę. Chociaż udało mu się wygrać 3-6, 7-5, 3-6, 7-5, 7-6, wydawało mu się, że czasami borykał się z kontuzją żołądka.

Niejednokrotnie Nadal zgięty w pół Po trafieniu kulą ściskał się za przeponę. Dwukrotny mistrz Wimbledonu w drugim secie wezwał trenera do oceny, zanim ostatecznie wykorzystał termin medyczny i opuścił boisko na leczenie.
„Przykro nam, że to się tak kończy”, Wimbledon ćwierkanieImię Nadala. Dziękujemy za kolejny rok niezapomnianych turniejowych chwil.
Na początku tego roku Nadal grał przez barierę bólu, aby wygrać swój 14. tytuł French Open, otrzymując zastrzyki w stopę przed każdym meczem. Podczas pomeczowej konferencji prasowej w Roland Garros Nadal powiedział, że jego 21-letnia kariera była taka Pozwól mu cierpieć „codzienny.”

Matthias Gries z CNN przyczynił się do powstania tego raportu.

READ  Burzliwe warunki i rześkie gwizdki prawdopodobnie nie pomogły w dalszym dążeniu do sukcesu, gdy FSU przeminęło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.