rajd rynkowy czeka fala zysków prowadzona przez Microsoft, Meta, Amazon i Google; Jak przygotować

Giełdowy rajd miał kolejny tydzień w bok, ponieważ indeksy Dow Jones, S&P 500 i Nasdaq Composite spadły w miarę kontynuacji restrykcyjnych środków. Inwestorzy czekają na powódź tematycznych zysków Microsoftu (MSFT), Amazon.com[ticker symb=AMZN]I Metaplatformy (meta) i podmiot nadrzędny Google Alfabet (Google).
XKontrakty terminowe Dow zostaną otwarte w niedzielę wieczorem, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq.

Możliwości zakupu nie były obfite, a wiele z nich zakończyło się fiaskiem lub porażką. Sezon wyników rozpocznie się w przyszłym tygodniu z pełną mocą, stwarzając potencjał do wybicia się z rajdu na rynku.

Microsoft, Amazon, Meta i Google są szczególnie ważne. Akcje Microsoftu i prawdopodobnie Amazona są teraz wykonalne. Akcje Google zbliżają się do punktu kupna, podczas gdy Meta, spółka zależna Facebooka, wycofuje się po ogromnym wzroście.

Same w sobie mają znaczący wpływ na kluczowe wskaźniki. Ich opinie na temat przyszłego wzrostu na kluczowych rynkach, takich jak przetwarzanie w chmurze, sztuczna inteligencja, handel elektroniczny i komputery osobiste, będą miały znaczący wpływ na sektor technologiczny i nie tylko.

chwila, Pierwszy Solar (FSLR), dexcom (DXCM), Mobileye (MBLY), Boeinga (Licencjat), obsługa, natychmiast (Teraz), Chmura (sieć), technika wyrównania (ALGN), Adela Izaaka (Fiko), wiza (Piąty) I Grill meksykański Chipotle (CMG) to tylko niektóre z godnych uwagi firm, które w przyszłym tygodniu przedstawią informacje o akcjach w obszarach wykupienia lub w ich pobliżu.

W szczególności akcje MBLY przeżywają pełen akcji tydzień, z blokadą IPO wygasającą w poniedziałek, a następnie zyskami w środę.

Tymczasem bądźcie czujni na wiadomości z tego weekendu Fala uderzeniowa medyczna (SWAW). Akcje SWAV wzrosły w piątek w związku z raportem Boston Naukowy (BSX) rozważa ofertę przejęcia Shockwave. Ale firmy nic nie powiedziały.

Film osadzony w tym artykule został sprawdzony Sieci Arista (sieć), Cos TJX. (TJX) I C. B. Morgana Chase’a (JPM).

READ  W pozwie twierdzi się, że modny prebiotyczny napój gazowany Poppi nie jest „zdrowy dla jelit”.

Akcje firmy Microsoft znajdują się w IBD Long-Term Leaders.

Dow Jones futures dzisiaj

Kontrakty futures na Dow Jones otwierają się o godzinie 18:00 czasu wschodniego w niedzielę, podobnie jak kontrakty futures na S&P 500 i Nasdaq 100.

Pamiętaj, że działania z dnia na dzień w kontraktach terminowych Dow i innych miejscach niekoniecznie przekładają się na rzeczywisty obrót podczas następnej zwykłej sesji giełdowej.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do zaskarżenia akcje na zwyżkowej giełdzie w IBD Live


Wzrost na giełdzie

Rajd giełdowy nie miał znaczącego trendu w ciągu ostatniego tygodnia.

Dow Jones Industrial Average spadł w zeszłym tygodniu o 0,2%. S&P500 spadł o 0,1%. Nasdaq Composite spadł o 0,4 proc. Small Capital Russell 2000 wzrósł o 0,6%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 5 punktów bazowych do 3,57%.

Amerykańskie kontrakty terminowe na ropę spadły w zeszłym tygodniu o 5,5 procent do 77,87 USD za baryłkę.

Fundusze giełdowe

Wśród funduszy ETF Innovator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt(wzrost o 2,7% w zeszłym tygodniu, podczas gdy fundusz ETF Innovator IBD Breakout Opportunities)pasować) spadła o 0,4%. Fundusz ETF rozszerzonej technologii i oprogramowania iShares (IGV) wzrósł o 0,1%, z wiodącym udziałem MSFT. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) spadł o 1,5%.

Odzwierciedlając bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (ARK)arka(spadek o 3% w zeszłym tygodniu i ETF ARK Genomics)ARKG) wzrosła o 1%.

SPDR S&P Metals & Mining ETF-y (XME) spadła w zeszłym tygodniu o 4,2%. Globalny Fundusz Rozwoju Infrastruktury X USA (kolebka) wzrosła o 0,55%. US Global Gates Foundation ETF (Samoloty) wzrosła o 1,8%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) wzrosła o 3,4%. Energy Defined Fund SPDR ETF (xle(spadek o 2,6% i fundusz SPDR)XLV) spadł o 0,2% po pięciu tygodniowych wzrostach.

Fundusz Selekcji Finansowej SPDR (XLF) wzrosła o 1%, z flagowym pakietem akcji JPM. SPDR S&P Regional Banking ETF (KRE) wzrosła o 1,5%, ale wciąż ma przed sobą długą drogę do odzyskania.

READ  Broadcom kończy sprzedaż licencji wieczystych VMware i testuje klientów i partnerów

Pięć największych chińskich akcji, które warto teraz obejrzeć


Analiza rajdu rynkowego

Rajd giełdowy nadal porusza się w trendzie bocznym, a główne indeksy nieznacznie spadają. S&P 500 i Nasdaq Composite mają ciasne czterotygodniowe wzorce. NASDAQ przetestował wsparcie na 21-dniowej linii i poziomie 12 000 pod koniec tygodnia.

Mówiąc szerzej, główne indeksy utknęły w przedziale między maksimami z początku 2023 r. a 50-dniowymi średnimi ruchomymi.

Szerokość rynku pozostaje słaba, zwłaszcza na Nasdaq. Już się nie psuje, ale też nie jest lepiej.

Invesco S&P 500 Equal Weight Fund (RSP) zakończył ostatni tydzień częściowo wyżej, mocno trzymając się 50-dniowej linii.

Budowniczowie domów wyglądają na silnych, a więcej raportów pojawi się w nadchodzącym tygodniu. Pionierami były również firmy produkujące produkty medyczne, w tym akcje Boston Scientific i SWAV.

Zapasy żetonów spadały przez cały miesiąc, a SMH ETF zamknął się w piątek tuż poniżej 50-dniowej linii. To może być zdrowa przerwa, ale było to trudne dla inwestorów żetonowych. Inne firmy technologiczne walczyły w zeszłym tygodniu z powodu problemów związanych z wydatkami na IT.

Microsoft, Google, Amazon i Meta przedstawią wgląd w swoje szersze plany wydatków na IT. Ich plany wydatków i prognozy wzrostu będą ważne dla głównych dostawców, takich jak Arista Networks.

W pewnym momencie rajd rynkowy przełamie swój ostatni zakres, na lepsze lub gorsze. Sezon zysków w ciągu najbliższych kilku tygodni, w połączeniu z kluczowymi danymi ekonomicznymi i posiedzeniem Rezerwy Federalnej na początku maja, może stanowić katalizator decydującego rajdu lub wyprzedaży. Lub mogą dostarczyć dużą liczbę mieszanych sygnałów, które zwiększają zmienność na rynku ograniczonym zakresem.


Czas wejść na rynek ze strategią rynkową ETF IBD


Co teraz robisz

Rajd rynkowy nie zrobił nic złego, ale w tej chwili nie robi nic specjalnego.

READ  Pracownicy Apple w Maryland Store głosują za zjednoczeniem związków, pierwszym tego rodzaju w USA

Ruchy boczne i krótkoterminowe rajdy w połączeniu z obrotami w sektorze nie są dobrym środowiskiem do kupowania akcji, zwłaszcza na tradycyjnych wybiciach. Do czasu, gdy akcje wykonają silny ruch i rozbłysną sygnały kupna, istnieje duża szansa, że ​​akcje ponownie spadną.

W rzeczywistości to prawdopodobnie pozytyw, że rajd rynkowy i akcje blue chipów nie wystartowały przed zarobkami Microsoftu, Google i setek innych.

Teraz, gdy sezon zysków zbliża się pełną parą, ważne jest nie tylko, aby wiedzieć, które gospodarstwa mają wyniki po kliknięciu, ale także, którzy konkurenci, dostawcy i klienci zgłaszają.

Jeśli rynek dobrze zareaguje na zyski, może pojawić się wiele okazji do zakupów. Do tego czasu inwestorzy powinni stopniowo zwiększać zaangażowanie. Specyficzne ryzyko związane z akcjami lub odwrócenie zysków na szerszym rynku może pozostać podwyższone.

Ale bądź przygotowany na wskoczenie na wczesne wpisy. Aktualizuj listy obserwowanych. Śledź lub twórz obszerną listę akcji, które mają się dobrze, ze szczególnym uwzględnieniem akcji znajdujących się w pobliżu punktów kupna.

Codziennie czytaj ogólny obraz, aby być na bieżąco z trendami rynkowymi, wiodącymi akcjami i sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem @pracownik Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Dlaczego narzędzie IBD upraszcza wyszukiwanie najlepszych akcji

Złap kolejne zwycięskie akcje z MarketSmith

Chcesz uzyskać szybkie zyski i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTradera

Akcje o najlepszym wzroście do kupowania i monitorowania

IBD Digital: Odblokuj notowania giełdowe, narzędzia i analizy IBD już dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *