Random: czekaliśmy ponad pół dekady na „nową” główną linię Zelda

Zdjęcie: Nintendo

The Legend of Zelda: Breath of the Wild To świetna gra i prawdopodobnie moglibyśmy grać w nią w nieskończoność, ale jak być może pamiętacie, minęło ponad pięć lat od wydania ostatniego wpisu z serii (a w marcu ukaże się sześć). Tak, mówimy o marce Nowa Przygody są tutaj – więc nie obejmuje to przeróbek, takich jak Miecz ku niebu HD lub wyskakujące okienko.

Mając to na uwadze, dzisiaj oznacza to „najdłuższą przerwę” w „nowych” wydaniach w historii serii The Legend of Zelda. Poprzedni rekord to czas pomiędzy klasycznym Game Boyem Przebudzenie łącza (1993) i trafił na N64 The Legend of Zelda: Okaryna Czasu (1998). Fakt ten został podkreślony przez konto na Twitterze”Medal BombusaZwracając uwagę, jak około pięciu lat, pięciu miesięcy i 15 dni minęło między tymi konkretnymi adresami:

Ta nowa luka między wydaniami ma się pogłębić – Nintendo ogłosiło na początku tego roku, że zostanie opóźnione The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 Do wiosny 2023 r. Nie ustalono jeszcze dokładnej daty, więc może to ulec zmianie. Warto również wziąć pod uwagę fakt, że świat w ciągu ostatnich kilku lat został wywrócony do góry nogami z powodu pandemii, a harmonogramy rozwoju w firmach zajmujących się grami na całym świecie nie zawsze były planowane.

Kiedy drugi sezon został opóźniony na początku tego roku w marcu, szef serii Eiji Onuma wspomniał, że zespół chciał, aby to kolejne doświadczenie było „coś wyjątkowego”. Kontynuacja BOTW została pierwotnie ogłoszona na E3 w 2019 roku. A ponieważ gry stają się coraz lepsze dzięki nowej technologii i większym otwartym światom, prawdopodobnie czas oczekiwania będzie dłuższy w przypadku gier o dużym budżecie, takich jak Zelda.

Kolejna seria Nintendo, która przeszła długi cykl rozwojowy, to Metroid Prime – Wraz z rozwojem czwartego wejścia Anulowane i ponownie uruchomione wraz z Retro Studios W 2019 r. Inne gry, takie jak Grand Theft Auto V nawet The Elder Scrolls V: Skyrim Obejmował trzy generacje konsol, a teraz został przeniesiony na wiele platform. Tak więc gry nie tylko trwają dłużej, ale w niektórych przypadkach pozostają w zawieszeniu znacznie dłużej – dzięki DLC po premierze i wsparciu.

Jak to jest czekać tak długo na nową, ważną grę Legend of Zelda? Czy pięć lat plus między nowymi wydaniami jest zbyt długie dla ważnej serii Nintendo, takiej jak Zelda, czy też cieszysz się, że Nintendo zajmuje tyle czasu, ile potrzebuje? Daj nam znać w komentarzach.

READ  Usługi zachodów słońca online Ubisoft dla dziesiątek starych gier

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.