Raport rakietowy: NASA kupuje SpinLaunch, Space Force Copper odwiedza bazę gwiezdną

Powiększenie / Rakieta SpaceX Falcon 9 i statek kosmiczny Endeavour czekają na wystrzelenie załogi Axiom-1 w piątek.

Trevor Mahleman

Witamy w Raporcie Rocket 4.38! Jesteśmy już w drugim kwartale 2022 roku, trudno w to uwierzyć. Oznacza to, że kilka firm aspirujących do wystrzelenia nowych rakiet w tym roku, w tym United Launch Alliance, ABL Space Systems, Relativity Space i Arianespace, nie działa od niespełna dziewięciu miesięcy.

Jak zwykle my Oferty czytelników mile widzianeA jeśli nie chcesz przegapić żadnego problemu, zasubskrybuj, korzystając z poniższego pola (formularz nie pojawi się w wersjach witryny obsługujących AMP). Każdy raport będzie zawierał informacje o małych, średnich i ciężkich rakietach, a także szybki przegląd kolejnych trzech startów w kalendarzu.

Laboratorium rakietowe gotowe do przejęcia śmigłowców. Po kilku testach firma Rocket Lab ogłosiła, że ​​po raz pierwszy podejmie próbę uchwycenia pierwszego stopnia pocisku Electron w powietrzu. Firma podejmie próbę podczas następnego lotu, z otwarciem okna startowego 19 kwietnia na misję „tam i z powrotem”, aby rozmieścić 34 małe satelity. Po zakończeniu pierwszego etapu doładowania, po 2 minutach i 30 sekundach, oddzieli się i zacznie zjeżdżać z prędkością do 8300 km na godzinę.

Spadanie, kręcenie się, łapanie? …nominalnie ruchomy baldachim powinien rozpościerać się na wysokości 13 kilometrów, a następnie główny baldachim rakiety na wysokości około 6 kilometrów, aby znacząco spowolnić etap do 10 metrów na sekundę. Gdy scena wejdzie w obszar przechwytywania, śmigłowiec Sikorsky S-92 z laboratorium Rocket Lab spróbuje dotrzeć do sceny powrotnej i przechwycić linę spadochronową za pomocą haka. Jeśli się powiedzie, inżynierowie i technicy Rocket Lab przeprowadzą dokładną analizę sceny i ocenią jej przydatność do ponownego lotu. Udanych polowań, laboratorium rakietowe! (Przesłane przez Kena Bena Watfargo 04)

Port kosmiczny w Georgii z martwych? W marcu wyborcy w hrabstwie Camden w stanie Georgia zdecydowaną większością 78-22 procent zagłosowali za uniemożliwieniem władzom lokalnym zakupu 4000 akrów ziemi pod pionowy kosmodrom. Ale wydaje się, że niektórzy urzędnicy hrabstwa nie zrozumieli wiadomości. Teraz, mówi Steve Howard, Camden County Manager i Spaceport Camden Project Director, urzędnicy ze Spearhead Capital poprowadzą publiczne warsztaty z komisją hrabstwa. Podczas tej sesji 7 kwietnia omówią utworzenie specjalnego funduszu do gromadzenia środków od inwestorów prywatnych, Relacje lokalnych stacji telewizyjnych.

READ  Ukończono zestrojenie Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba NASA — przechwytywanie wyraźnych, skupionych obrazów

Ignoruj ​​wolę społeczeństwa Howard powiedział… „Cieszymy się, że możemy usłyszeć od tej firmy w przyszłym tygodniu; jaka jest ich wizja i jak mogą dobrze dostosować się do możliwości PPP, z której naszym zdaniem byłoby wspaniale skorzystać”. Do tej pory hrabstwo wydało ponad siedem lat i ponad 10 milionów dolarów na rozwój projektu Spaceport. Wydaje mi się nieco dziwne, że lokalni urzędnicy tak energicznie realizują ten projekt, że opinia publiczna jest mu tak przeciwna. (Dostarczone przez zapman987)

Najłatwiejszym sposobem na śledzenie zasięgu satelitarnego Erica Bergera jest zapisanie się do jego biuletynu, a my zbierzemy jego historie w Twojej skrzynce odbiorczej.

Zjednoczone Emiraty Arabskie skupiają się na sektorze kosmicznym. W ciągu następnej dekady Zjednoczone Emiraty Arabskie planują zainwestować ponad 800 milionów dolarów w prywatny sektor kosmiczny, aby rozwinąć zdolności kraju w kosmosie. W Abu Dhabi, Dubaju i Szardży zostaną utworzone dedykowane strefy ekonomiczne dla działań kosmicznych, aby umożliwić start-upom i firmom o ugruntowanej pozycji rozpoczęcie działalności, Wiadomości krajowe. Kraj stara się wspierać komercyjny przemysł kosmiczny poprzez szereg partnerstw publiczno-prywatnych.

Przynajmniej start suborbitalny … „Niektóre z największych obecnie prywatnych firm w kosmosie, na przykład SpaceX, nie osiągnęłyby niesamowitego sukcesu, jakim są dzisiaj, i przesunęłyby granice innowacji bez wsparcia NASA i kontraktów rządowych”, powiedział Ibrahim Al Qassim, Dyrektor wykonawczy Agencji Kosmicznej Emirates. Jest jasne, czy kraj ma jakieś ambicje związane z wystrzeleniem na orbitę, ale już współpracuje z Blue Origin, aby wspierać system turystyki suborbitalnej New Shepard. (Dostarczone przez EllPeaTea)

SpinLaunch, aby latać ładunkiem NASA podczas lotu testowego. NASA podpisała umowę z wystrzeleniem ładunku za pomocą systemu opartego na suborbitalnej energii kinetycznej opracowanego przez firmę z Kalifornii SpinLaunch. Lot testowy, oczekiwany jeszcze w tym roku, „dostarczy NASA cennych informacji o potencjalnych przyszłych możliwościach komercyjnego startu”, przedstawiciele SpinLaunch Powiedz Space.com. To, że NASA przenosi tę misję w ramach programu Flight Opportunities, jest interesujące, ponieważ w przemyśle kosmicznym panuje spory sceptycyzm wobec podejścia SpinLaunch.

READ  SpaceX Moon i Sunrise Starlink zdjęcia startujące satelity

zakręcić, aby wygrać? …strategia firmy obejmuje przyspieszanie rakiet do ogromnych prędkości na ziemi za pomocą obrotowego ramienia, a następnie napędzanie ich w kierunku nieba (Świetna tapeta od Scotta Manleya). Pojazdy nośne zapalą wówczas silniki, gdy będą już na niebie, drastycznie zmniejszając ilość paliwa i oprzyrządowania – a tym samym pieniędzy – potrzebnych do dotarcia na orbitę. Jednakże, Film z lotu testowego Ten, który firma wydała w listopadzie ubiegłego roku, nie był zbyt imponujący. Firma twierdzi, że będzie gotowa do lotów orbitalnych do 2025 r. (Dostarczone przez Tfargo04 i Ken the Bin)

Astra informuje o postępach operacyjnych. Pierwsza udana dostawa komercyjnych satelitów na niską orbitę okołoziemską, mała firma zajmująca się wystrzeliwaniem broni Astra opublikowała post na blogu w czwartek, w celu zademonstrowania jej zwiększonej sprawności operacyjnej. „Jest to ostateczny pomiar, jaki możemy zapewnić naszym klientom” — napisał Bryson Gentile, wiceprezes operacyjny firmy. „Pracowaliśmy nad skróceniem liczby dni między premierami i mamy nadzieję, że ten trend się utrzyma”.

Więcej pocisków, mniej opóźnień … W swoim poście firma wykazała zarówno zwiększoną częstotliwość odpalania, jak i wyższą wydajność produkcji rakiety Rocket 3. Astra poinformowała, że ​​obecnie produkuje pociski miesięcznie i zamierza zwiększyć ten wskaźnik później, w 2022 r. Astra opublikowała również inne wskaźniki, które pokazać, że zakłóca to operacje, zauważając, że chociaż jej próba LV0007 wymagała 10 dni ciągłego strzelania i odliczania, działania te zostały zakończone w ciągu 2 dni od ostatniej misji LV0009. (Dostarczone przez Kena Bena)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.