Recenzja M2 Pro Mac mini: półprofesjonalny komputer stacjonarny firmy Apple Goldilocks

Zbliżenie / Mac mini 2023 od Apple. Jeśli widziałeś jedną, widziałeś je wszystkie, ale liczy się to, co jest w środku.

Andrew Cunninghama

Mac Apple Studio To był najciekawszy pulpit od lat. Brakuje mu wewnętrznych możliwości rozbudowy komputera Mac Pro, ale surowa wydajność i energooszczędność M1 Max i M1 Ultra oraz duży wybór portów sprawiają, że jest to realna opcja dla wielu, którzy kupiliby w pełni wyposażonego 27-calowego iMaca lub niskobudżetowego -do średniej klasy Mac Pro. ​W erze Intela.

Jednak komputer stacjonarny o wartości ponad 2000 USD to wciąż za dużo dla wielu osób, nawet dla profesjonalistów i zaawansowanych użytkowników. Pomiędzy najtańszym Studio a najlepszym M1 Mac mini było dużo miejsca na tańszy, ale bardziej wydajny system, coś dla ludzi, którzy mogą skorzystać z profesjonalnej wydajności i okazjonalnych dodatkowych portów, ale nie potrzebują ich wystarczająco często, aby uzasadnić wyrzucenie pieniędzy na Studio Maca.

wchodzi Twój nowy Mac. Zarówno M2, jak i M2 Pro zostały wzmocnione w sposób, który przyniesie korzyści wielozadaniowym, wielomonitorowym stacjom roboczym i mogą to zrobić za znacznie mniej pieniędzy niż studio – M2 mini zaczyna się od 599 USD, czyli o 100 USD taniej niż M1 mini i tańszy niż jakikolwiek inny. Mac mini jest w produkcji od 2014 roku. Firma Apple przesłała nam wersję mini M2 Pro do recenzji, a dla wielu świadomych cenowo zaawansowanych użytkowników, którzy preferują lub potrzebują systemu macOS, wstrzykuje odpowiednią ilość wydajności Mac Studio do 13-letni projekt mini.

Projekt: powrót do przeszłości 2018

Nowy mini (w środku) ma te same porty z tyłu, co Mac Studio (na dole) i 2018 Intel Mac mini (bez ilustracji).  W porównaniu ze standardowym mini (górnym) portem M1/M2 oznacza to dwa dodatkowe porty Thunderbolt.
Zbliżenie / Nowy mini (w środku) ma te same porty z tyłu, co Mac Studio (na dole) i 2018 Intel Mac mini (bez ilustracji). W porównaniu ze standardowym mini (górnym) portem M1/M2 oznacza to dwa dodatkowe porty Thunderbolt.

Andrew Cunninghama

Nie można odróżnić M1 od M2 Mac mini poza wyglądem zewnętrznym. Oba mają te same wymiary, to samo wykończenie i ten sam zestaw portów: dwa porty USB-A, dwa porty Thunderbolt 4, jeden port HDMI, port Gigabit Ethernet (konfigurowalny do 10G) i gniazdo słuchawkowe.

READ  Google twierdzi, że trenuje sztuczną inteligencję przy użyciu skradzionych danych internetowych

Wersja M2 Pro dodaje dodatkową parę portów Thunderbolt 4, dzięki czemu wygląda dokładnie tak, jak stary Mac mini 2018 z tyłu (technicznie rzecz biorąc, M2 Pro mini to ulepszenie mini 2018, które Apple sprzedawało przez cały rok 2021 i 2022) . Chciałbym, aby szarość mini z 2018 roku była tutaj opcją zamiast standardowego srebra, ale jest to drobna skarga kosmetyczna.

Apple umieszcza porty z przodu Mac Studio, ale nie na mini.
Zbliżenie / Apple umieszcza porty z przodu Mac Studio, ale nie na mini.

Andrew Cunninghama

Jeśli chodzi o funkcjonalny Żądania uznania Mac Studio, że porty z przodu komputera mogą się przydać, rozszerzyły się na mini. Jasne, w małej obudowie jest mniej miejsca niż w studiu, ale to konstrukcja obudowy z 2010 roku z 2023 częściami w środku — porty USB-C i czytniki kart były używane w ciasniejszych miejscach. Projekty Apple z epoki krzemowej subtelnie przechyliły filozofię projektowania Apple w kierunku funkcji nad formą, z portami montowanymi z przodu, złączami HDMI i MagSafe oraz niezawodną klawiaturą, i byłoby miło zobaczyć, jak mini też to dostanie.

Poza tym projekt nie zaskakuje. M2 Pro ma wewnętrzny zasilacz, który jest nieznacznie wyższy niż zwykły wewnętrzny zasilacz M2 (185 watów, w porównaniu ze 150 watów). Ale nie ma różnicy w wadze między modelami M2 i M2 Pro, co wskazuje, że obie wersje wykorzystują tę samą konstrukcję wentylatora i radiatora. W naszych testach M2 Pro mini działał równie cicho i cicho, jak M1 mini.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *