Recenzja M2 Pro Mac mini: półprofesjonalny komputer stacjonarny firmy Apple Goldilocks

Zbliżenie / Mac mini 2023 od Apple. Jeśli widziałeś jedną, widziałeś je wszystkie, ale liczy się to, co jest w środku.

Andrew Cunninghama

Mac Apple Studio To był najciekawszy pulpit od lat. Brakuje mu wewnętrznych możliwości rozbudowy komputera Mac Pro, ale surowa wydajność i energooszczędność M1 Max i M1 Ultra oraz duży wybór portów sprawiają, że jest to realna opcja dla wielu, którzy kupiliby w pełni wyposażonego 27-calowego iMaca lub niskobudżetowego -do średniej klasy Mac Pro. ​W erze Intela.

Jednak komputer stacjonarny o wartości ponad 2000 USD to wciąż za dużo dla wielu osób, nawet dla profesjonalistów i zaawansowanych użytkowników. Pomiędzy najtańszym Studio a najlepszym M1 Mac mini było dużo miejsca na tańszy, ale bardziej wydajny system, coś dla ludzi, którzy mogą skorzystać z profesjonalnej wydajności i okazjonalnych dodatkowych portów, ale nie potrzebują ich wystarczająco często, aby uzasadnić wyrzucenie pieniędzy na Studio Maca.

wchodzi Twój nowy Mac. Zarówno M2, jak i M2 Pro zostały wzmocnione w sposób, który przyniesie korzyści wielozadaniowym, wielomonitorowym stacjom roboczym i mogą to zrobić za znacznie mniej pieniędzy niż studio – M2 mini zaczyna się od 599 USD, czyli o 100 USD taniej niż M1 mini i tańszy niż jakikolwiek inny. Mac mini jest w produkcji od 2014 roku. Firma Apple przesłała nam wersję mini M2 Pro do recenzji, a dla wielu świadomych cenowo zaawansowanych użytkowników, którzy preferują lub potrzebują systemu macOS, wstrzykuje odpowiednią ilość wydajności Mac Studio do 13-letni projekt mini.

Projekt: powrót do przeszłości 2018

Nowy mini (w środku) ma te same porty z tyłu, co Mac Studio (na dole) i 2018 Intel Mac mini (bez ilustracji).  W porównaniu ze standardowym mini (górnym) portem M1/M2 oznacza to dwa dodatkowe porty Thunderbolt.
Zbliżenie / Nowy mini (w środku) ma te same porty z tyłu, co Mac Studio (na dole) i 2018 Intel Mac mini (bez ilustracji). W porównaniu ze standardowym mini (górnym) portem M1/M2 oznacza to dwa dodatkowe porty Thunderbolt.

Andrew Cunninghama

Nie można odróżnić M1 od M2 Mac mini poza wyglądem zewnętrznym. Oba mają te same wymiary, to samo wykończenie i ten sam zestaw portów: dwa porty USB-A, dwa porty Thunderbolt 4, jeden port HDMI, port Gigabit Ethernet (konfigurowalny do 10G) i gniazdo słuchawkowe.

READ  Modernizacja komputerowego urządzenia do ray tracingu Hitman 3 to fajna sprawa – ale wiąże się to z dużymi kosztami

Wersja M2 Pro dodaje dodatkową parę portów Thunderbolt 4, dzięki czemu wygląda dokładnie tak, jak stary Mac mini 2018 z tyłu (technicznie rzecz biorąc, M2 Pro mini to ulepszenie mini 2018, które Apple sprzedawało przez cały rok 2021 i 2022) . Chciałbym, aby szarość mini z 2018 roku była tutaj opcją zamiast standardowego srebra, ale jest to drobna skarga kosmetyczna.

Apple umieszcza porty z przodu Mac Studio, ale nie na mini.
Zbliżenie / Apple umieszcza porty z przodu Mac Studio, ale nie na mini.

Andrew Cunninghama

Jeśli chodzi o funkcjonalny Żądania uznania Mac Studio, że porty z przodu komputera mogą się przydać, rozszerzyły się na mini. Jasne, w małej obudowie jest mniej miejsca niż w studiu, ale to konstrukcja obudowy z 2010 roku z 2023 częściami w środku — porty USB-C i czytniki kart były używane w ciasniejszych miejscach. Projekty Apple z epoki krzemowej subtelnie przechyliły filozofię projektowania Apple w kierunku funkcji nad formą, z portami montowanymi z przodu, złączami HDMI i MagSafe oraz niezawodną klawiaturą, i byłoby miło zobaczyć, jak mini też to dostanie.

Poza tym projekt nie zaskakuje. M2 Pro ma wewnętrzny zasilacz, który jest nieznacznie wyższy niż zwykły wewnętrzny zasilacz M2 (185 watów, w porównaniu ze 150 watów). Ale nie ma różnicy w wadze między modelami M2 i M2 Pro, co wskazuje, że obie wersje wykorzystują tę samą konstrukcję wentylatora i radiatora. W naszych testach M2 Pro mini działał równie cicho i cicho, jak M1 mini.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.