Recenzja: Space Force S2 zachowuje komediowy urok, ale zaczyna tracić blask

Powiększenie / l) Ben Schwartz jako Tony Scarabeducci; Tawny Newsome jako Angela Ali; Steve Carell jako generał Mark Nerd; Jimmy Oo Yang jako dr. Chan Kaifanga; Don Lake jako generał brygady Bradley Gregory; Diana Silvers jako Erin Nerd; i John Malkovich jako dr Adrian Mallory.

Netflix

Absurdalna komedia na Netflix siła kosmiczna Był faworytem Ars w 2020 roku, z łatwością wygrać miejsce W naszej corocznej liście najlepszych programów telewizyjnych. Uwielbialiśmy złowrogi humor, absurdalną oprawę i nieoczekiwane serce. W końcu powraca z drugim sezonem i chociaż wiele starej magii pozostaje nienaruszone, zaczyna tylko trochę tracić swój blask – być może dlatego, że mamy tylko siedem odcinków zamiast dziesięciu (dzięki, niekończąca się pandemia).

(Spoilery dla S1 poniżej.)

tak jak my Wspomniałem wcześniejseria została stworzona przez Steve’a Carella i Grega Danielsa (którzy również stworzyli Parki i ośrodki wypoczynkowe A Pobierać). siła kosmiczna Częściowo zainspirowany Ogłoszenie administracji Trumpa Ustanowi narodowe siły kosmiczne. Carell gra czterogwiazdkowego generała Marka Nairda, odznaczonego pilota, który marzy o kierowaniu Siłami Powietrznymi.

Ale w odcinku pilotażowym jego marzenia o awansie zostają zniweczone, gdy zamiast tego zostaje powołany na kierownictwo nowo utworzonej szóstej gałęzi Sił Zbrojnych USA: Sił Kosmicznych. Jego nowa nominacja przyniosła mu kpinę z czterogwiazdkowego konkurenta Nerda, Kick Grappston (Noah Emmerich). Jako dobry żołnierz, Mark wykorzenił swoją rodzinę i przeniósł się do odległej bazy w Wild Horse w stanie Kolorado, gdzie wraz z barwnym zespołem naukowców i aspirujących „astronautów” walczył, by do 2024 r. przeciwstawić się naciskowi Białego Domu na amerykańskie buty na Księżycu (ponownie) , osiągając w ten sposób pełną kontrolę nad przestrzenią.

Naturalnie NERD jest w ruchu ze swoim głównym naukowcem, dr Adrianem Mallory (John Malkovich), pacyfistą, który ma obawy związane z pracą w Departamencie Obrony. Żona Marka, Maggie (Lisa Kudrow) jest w więzieniu, a jego córka Erin (Diana Silvers) jest zdenerwowana tym, że musi mieszkać w Kolorado. W imponującej obsadzie głównej znaleźli się także Ben Schwartz jako dyrektor ds. mediów społecznościowych Tony Scarabeducci; Jimmy O. Yang jako dr Chan Kaifang, główny asystent Mallory’ego; Tawny Newsome jako kapitan Angela Ali, pilot helikoptera, który zostaje jednym z astronautów misji; Don Lake jako generał brygady Bradley Gregory, asystent Nerda.

READ  TikToker żąda 10 000 USD od Georgia Spa za oparzenia chemiczne
Mallory pokazuje wystawę NASA Apollo Astronauts przedstawiającą odwiedzającego chińskiego naukowca, który zaprzecza lądowaniu na Księżycu.
Powiększenie / Mallory pokazuje wystawę NASA Apollo Astronauts przedstawiającą odwiedzającego chińskiego naukowca, który zaprzecza lądowaniu na Księżycu.

Netflix

W pewnym sensie siłom kosmicznym udało się zdobyć te buty na Księżycu – ale także w Chinach. W finale S1 przewodniczący połączonych szefów sztabów był rozgniewany zbezczeszczeniem flagi księżycowej Apollo 11 przez chińskich astronautów (przetoczyli ją w łaziku). Strategia NERD polegająca na lekkim ataku na chińskie siedlisko została zignorowana przez Ministra Obrony, który nakazał zniszczenie chińskiej bazy księżycowej, co prawdopodobnie doprowadziłoby do wojny totalnej.

Mallory zagroził, że zrezygnuje, a Nerd postanowił przeciwstawić się jego rozkazom. To z kolei doprowadziło do dokonania przez Grabastona zamachu stanu i zajęcia sił kosmicznych oraz aresztowania Mallory’ego i Nerda. Amerykańscy astronauci zostali poproszeni o zaatakowanie chińskiej ojczyzny kluczami francuskimi. Wracają z tej podejrzanej misji tylko po to, by odkryć, że chińscy astronauci uszkodzili amerykańską bazę, narażając ich życie. I scena.

Chan rekrutuje zespół naukowy, aby przeanalizował stan jego rodzącego się związku z Angelą.
Powiększenie / Chan rekrutuje zespół naukowy, aby przeanalizował stan jego rodzącego się związku z Angelą.

Netflix

Krytycy w niewytłumaczalny sposób skrytykowali ten pierwszy sezon (widzowie byli znacznie bardziej pozytywnie nastawieni). Krytycy mogli nie oglądać tej samej serii, ponieważ jesteśmy tutaj w Ars uwielbiam programchoć starszy redaktor ds. przestrzeni Eric Berger Ma pewne problemy Z obrazowaniem technologii kosmicznej. to nie jest biurkonie jest wiceprezydentto dobra rzecz. Moja opinia:

siła kosmicznaKomiczne podejście to delikatna technika skalpela, starannie opakowana, aby uniknąć zbytniego uszkodzenia jego ran. W tych wszystkich omylnych postaciach jest ciepło i ukryte emocje, które próbują zrobić coś niezwykłego, kibicując im nawet wtedy, gdy śmiejemy się z ich działań… Malkovich świeci jak supernowa jako dr Adrian Mallory, oddany i pełen pasji bojownik o pokój. Naucz go, pracując dla operacji wojskowej („Przestrzeń powinna być regionem cudów, a nie walki i śmierci”). Jego kłujący dowcip i delikatne wyrafinowanie są idealnym zarysem dla ciężkiej rany Karela, szorstkości na brzegach i generała w każdej książce, który czuje głęboko, ale utrzymuje te uczucia na uwięzi, tak jak powinien dobry żołnierz. Ich nieoczekiwana przyjaźń, wykuta w ogniu prawie niemożliwej misji, jest sercem i duszą serii.

Oczywiście Netflix uznał, że serial poradził sobie wystarczająco dobrze, aby zagwarantować drugi sezon. Sezon zaczyna się kilka miesięcy po zakończeniu. Angela i jej koledzy astronauci (w tym Chińczycy) zdołali wrócić na Ziemię, a Siły Kosmiczne przechodzą obecnie przesłuchanie dyscyplinarne przed sekretarzem obrony nowej administracji (Tim Meadows). Nerd nadal kieruje siłami kosmicznymi, ale raczkująca agencja ma cztery miesiące na udowodnienie swojej wartości – a jej budżet został zmniejszony o połowę.

READ  Tony Dow, gwiazda „Leave It To Beaver”, przechodzi opiekę hospicyjną w „ostatnich godzinach”, mówi syn
Patton Oswalt wystąpił gościnnie jako Kapitan Lancaster, wysłany na samotną misję na Marsa.
Powiększenie / Patton Oswalt wystąpił gościnnie jako Kapitan Lancaster, wysłany na samotną misję na Marsa.

Netflix

Tymczasem Angela walczy o tytuł nowej mistrzyni narodowej i dystansuje się od rodzącego się związku z Chanem. Traktuje to jak frajer: tworząc szczegółowy schemat blokowy z równaniami do oceny sytuacji. (Stary, weź wskazówkę ze współczynnika odbitego tekstu.) Urocza załogowa misja Mallory na Marsa dostaje topór, pozostawiając samotnego astronautę, kapitana Lancastera (Patton Oswalt) w niepewnej sytuacji. Żona Nairda, Maggie, składa wniosek o rozwód, a Erin ma ambiwalentny stosunek do pójścia do college’u, szukając zamiast tego roku przerwy.

Książka wykonuje świetną robotę, dając każdemu członkowi utalentowanego zespołu swój moment w centrum uwagi. Nie skąpią też małych komicznych momentów, które mogłyby ozdobić scenę, jak na przykład fakt, że amerykańskie satelity w serialu noszą nazwy zespołów rockowych z lat 70. (Genesis, Rush, Blue Oyster Cult). W najmocniejszym odcinku Nerd i Mallory organizują kolację dyplomatyczną z wizytującą delegacją z Chin. Mallory kłóci się z głównym naukowcem delegacji, przeciwnikiem lądowania na Księżycu, który przeciwstawia się Mallory’emu, wykluczając Neila Armstronga jako „genialnego aktora”. Tymczasem Nerd, niesławny lekki, musi trzymać własną strzelbę przeciwko chińskiemu generałowi, aby z powodzeniem wynegocjować podział zasobów Księżyca w stosunku 50/50.

Jednak ze względu na krótki sezon, S2 nie ma miejsca na odetchnięcie, by rozwinąć nuty łaski, które wzbogaciły opowiadanie historii w tym pierwszym sezonie, szczególnie w zakresie relacji osobistych. Postacie w ogóle się nie rozwijają, przez co cały ten aspekt wydaje się nieco chudy. Szczególnie tęskniłem za subtelnymi momentami między Nerdem a Mallory, mimo że Carell i Malkovich grają jak zwykle bezbłędnie. To wciąż bardzo wesoła i łatwa seria, a ja kibicuję przez cały trzeci sezon bez ograniczeń filmowania podczas pełnej pandemii.

READ  Po tym, jak rzekome dowody Amber Heard zostały zatajone podczas procesu, Johnny Depp i jej rzecznik wymienili słowa

Drugi sezon siła kosmiczna Streamuj teraz na Netflix.

Steve Carell i John Malkovich występują w drugim sezonie serialu Netflix Comedy siła kosmiczna.

Wyświetl obraz z Netflix

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *