Red Sox podpisują kontrakt z Lucasem Giolito

Red Sox biorą udział w ulotce Lucasa Giolito. Według doniesień obie strony zgodziły się na dwuletnią gwarancję o wartości 38,5 miliona dolarów, która umożliwiłaby klientowi CAA rezygnację z umowy po pierwszym sezonie. Giolito w przyszłym roku zarobi 18 milionów dolarów, a jeśli zrezygnuje, otrzyma wykup za 1 milion dolarów. Jego pensja za rok 25 jest warta 19 milionów dolarów.

Jeśli zimą nie zrezygnuje, uruchomiona zostanie warunkowa opcja obejmująca sezon 2026. Jeśli Giolito rozegra mniej niż 140 rund w 2025 roku, drużyna Sox będzie miała opcję klubową o wartości 14 milionów dolarów. Jeśli osiągnie lub przekroczy 140 klatek, zamieni ten warunek na opcję wzajemną o wartości 19 milionów dolarów. Niezależnie od wartości opcji, wykup nastąpi za 1,5 mln dolarów. Umowa obejmuje także premię za wyniki w wysokości 1 miliona dolarów w każdym z dwóch kolejnych sezonów.

To zmodyfikowany kontrakt rezerwowy dla 29-latka. Odzwierciedla to ponure ostatnie miesiące poprzedniego sezonu. Giolito był na dobrej drodze do podpisania dziewięciocyfrowego kontraktu na początku lata. W pierwszych 21 meczach w drużynie White Sox osiągnął ERA na poziomie 3,79, uderzając ponad jedną czwartą pałkarzy. Wyjście Chicago z rywalizacji uczyniło go jednym z najlepszych graczy dostępnych w ostatecznym terminie.

Transakcja wysyła Giolito wraz z Odkupicielem Reynaldo Lopeza Aniołom wydawało się to wzrostem jego wartości rynkowej. Dołączenie do pobocznego rywala dało mu zewnętrzną szansę na miejsce w play-offach. Jeszcze bardziej znaczące dla jego wolnej agencji jest to, że usunięto ofertę kwalifikacyjną, ponieważ QO nie może zostać wydane graczom, którzy zmienią drużynę w połowie sezonu.

To nie tak wszystko działało. Giolito był od chwili upływu terminu jednym z najgorszych miotaczy w lidze MLB. Zagrał tylko sześć razy w drużynie Halos, zanim wystawili go na zwolnienie, wyrzucając resztę swojej pensji po tym, jak zespół wypadł z rywalizacji i popadł w otchłań poniżej granicy podatku od luksusu. Giolito był ogromnym ciosem zarówno dla Los Angeles, jak i Guardians, którzy pod koniec sierpnia wyrwali go z drutu o zrzeczeniu się prawa do zwolnienia.

READ  Jerry Jones: „Nie myślałem ani przez sekundę” o przyszłości Mike'a McCarthy'ego

W ostatnich 12 meczach jego ERA w ciągu 63 1/3 rund wynosił 6,96. Był niesamowicie podatny na długie podania, pozwalając na 21 homerów (prawie jedną na trzy rundy) na tym odcinku. Wzrosło także tempo jego chodzenia. Rozdał darmowe podania prawie 11% przeciwników, po tym jak w Chicago odsetek remisów wynosił 8,3%.

O ile nie zdarzy się poważna kontuzja, trudno byłoby zaplanować bardziej frustrujące ostatnie dwa miesiące przed wolnymi zawodnikami. Jednak w jego karierze jest wiele rzeczy, które uczyniły go niewątpliwie głównym celem Rekultywacji w tej klasie rotacyjnej. Giolito osiągnął wyniki w rotacji w górnej środkowej części w latach 2019–21, łącząc ERA na poziomie 3,47 z doskonałym odsetkiem trafień wynoszącym 30,7% pomimo przyjaznego dla zawodników charakteru pola gwarantowanej stawki w Chicago.

W każdym z ostatnich dwóch sezonów pozwolił na prawie pięć zdobytych runów na dziewięć, choć z różnych powodów. Jego wynik 4,90 w 2022 r. w dużej mierze przypisano średniej 0,340 piłek w grze, najwyższej w historii jego kariery. W zeszłym sezonie liczba ta spadła do 0,274, a jego wyniki na początku sezonu po raz kolejny dały obraz solidnego gracza nr 3. Potem przyszedł czas na homera pod koniec sezonu, który na koniec roku pozostawił mu ERA na poziomie 4,88.

Długa piłka zawsze była problemem dla Giolito, ale jego liczba home runów w drugiej rundzie była niezrównoważona. Boston stawia na pozytywny spadek w tym dziale, mając nadzieję, że przełoży się to na wyniki w połowie cyklu. I chociaż węch Giolito spadł w stosunku do szczytu w sezonie 2019–2021, nadal tęskni za nietoperzami na ponadprzeciętnym poziomie. W każdym z ostatnich dwóch lat pałkarze drużyny przeciwnej odnotowali 12,2% rzutów na boisku, co przekracza ligowy poziom wynoszący 10,8% w przypadku miotaczy rozpoczynających grę. Jego szybka piłka ma prędkość około 150 km/h i nie trafia w dużą liczbę nietoperzy, zarówno przy zmianie, jak i na suwaku.

READ  Źródła: Nebraska oferuje Mattowi Rule'owi stanowisko głównego trenera

Wyniki Giolito zmieniały się w ciągu ostatnich kilku sezonów. Jego wytrzymałość tego nie zrobiła. Przez ostatnie sześć lat zawodnik hurlingu o wzroście 186 cm przyjmował piłkę niemal co piąty dzień. Nigdy w swojej karierze w lidze MLB nie miał listy kontuzjowanych dłużej niż dwa tygodnie. Jako senior nie miał żadnych nieobecności związanych z ramionami. Giolito rozegrał 29 lub więcej meczów w każdym z pięciu ostatnich pełnych harmonogramów i w skróconym sezonie zdobył pełny skład obejmujący 12 rotacji. Tylko Aarona Noli, Gerrita Cole’a, Jose Berriosa I Patricka Corbina W tym okresie zacząłem więcej gier. Od 2018 roku zajmuje ósme miejsce w najważniejszych ligach pod względem rund.

Źródłem liczby rund jest rozsądny dodatek do utalentowanego, ale niestabilnego personelu miotacza Bostonu. Chrisa Sale’a, Nicka Pivetty, Briana Bellewa, Tanner Hawk, Garretta Whitlocka I Cottera Crawforda Jest jedną z wewnętrznych opcji rotacji w dniu otwarcia. Sale w ciągu ostatnich kilku sezonów zmagał się z różnymi kontuzjami. Pivetta, Hawk, Whitlock i Crawford czasami pracowali poza grą. Oprócz Crawforda ta grupa generalnie odnosiła większe sukcesy w długiej przerwie niż w rotacji. Miejsce Bellew w rotacji nie jest zagrożone, ale jego produkcja spadła pod koniec jego pierwszego pełnego sezonu w dużej lidze.

To sprawiło, że pozyskanie debiutanta stało się priorytetem poza sezonem dla dyrektora ds. baseballu Craiga Breslowa. Sox byli na uboczu Yoshinobu Yamamoto rynku przed podpisaniem kontraktu z Dodgersami. Byli z tym związani Jordana Montgomery’ego Również, choć ostatnie raporty wskazywały, że zmierzają one w stronę drugiego poziomu. Giolito stał się pierwszym dużym wolnym agentem przejętym przez Breslowa jako lider front office w Bostonie. Soxowie nadal mogliby eksplorować rynek rotacyjny – niedawno zostali powiązani z leworęcznym NPB Shota Imanaga I stary przyjaciel Jamesa Paxtona – Jednak to podpisanie kontraktu może skłonić ich do przeniesienia uwagi na inny obszar potrzeb, taki jak druga baza.

Kontrakt jest zgodny z przewidywaniami MLBTR mówiącymi o dwóch latach i 44 milionach dolarów od początku sezonu poza sezonem, kiedy tej zimy umieściliśmy go na 17. miejscu wśród wolnych agentów. Dwuletnia gwarancja z możliwością rezygnacji po pierwszym sezonie stała się w ostatnich latach coraz bardziej powszechna w przypadku kandydatów priorytetowych w zakresie powrotu do gry. Zapewnia zawodnikowi większe bezpieczeństwo niż zwykła roczna umowa, jednocześnie pozwalając mu na powrót na rynek po sezonie, jeśli tylko się odbije.

READ  Bellator Video 298: Logan Storley pokonał Brennan Warda w drugiej rundzie

Giolito w lipcu skończy 30 lat, więc będzie na dobrej drodze do podpisania wieloletniego kontraktu dżentelmeńskiego przyszłej zimy, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem. Ponieważ nie kwalifikował się do oferty kwalifikującej, podpisanie kontraktu nie będzie kosztować Bostonu żadnego wynagrodzenia za pobór. Jeśli będzie grał na tyle dobrze, że za rok zrezygnuje, Red Sox prawdopodobnie wybiorą go na stanowisko QO, co pozwoli im odzyskać wybór w drafcie, jeśli spędzi tylko rok w Massachusetts.

Według prognoz wynagrodzeń drużyny Red Sox na 2024 rok wynosi obecnie około 187 milionów dolarów Lista zasobów. Brakuje im tylko 200 milionów dolarów z punktu widzenia podatku od luksusu, co oznacza, że ​​w przyszłym roku będą o 37 milionów dolarów poniżej najniższego progu. Boston rozpoczął ostatni sezon z pensjami zawodników rzędu 181 milionów dolarów, po przekroczeniu 206 milionów dolarów w poprzednim sezonie. Nie przekroczą progu podatku od luksusu w 2023 roku.

Jeffa Passana ESPN po raz pierwszy poinformowało, że Red Sox podpisują z Giolito dwuletnią gwarancję rezygnacji o wartości 38,5 miliona dolarów; Basan Był także pierwszy w strukturze wynagrodzeń i opcji na 2026 rok Detale. Chrisa Cutillo z MassLive Po raz pierwszy zgłosiła 1 milion dolarów rocznych zachęt i konkretny Przejęcie to ma zastosowanie niezależnie od scenariusza opcyjnego.

Zdjęcie dzięki uprzejmości USA Today Sports.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *