Renault tnie akcje Nissana, ponieważ producenci samochodów odnawiają trwający od dziesięcioleci sojusz

Logo samochodów Renault i Nissan są pokazane podczas Salonu Samochodowego w Brukseli 9 stycznia 2020 r. W Brukseli. (Zdjęcie autorstwa KENZO TRIBOUILLARD/AFP za pośrednictwem Getty Images)

Kenzo Tribouillard | Afp | Dobre zdjęcia

Giganci motoryzacyjny Renault I Nissana Firmy zgodziły się w poniedziałek na restrukturyzację swojego trwającego od dziesięcioleci sojuszu, w ramach którego Renault przekaże francuskiemu trustowi 28,4% udziałów w Nissanie.

Prawa głosu w funduszu powierniczym zostaną „neutralizowane” w przypadku większości decyzji, ale prawa ekonomiczne (dywidendy i wpływy ze sprzedaży akcji) będą w pełni korzystne dla Renault, dopóki takie akcje nie zostaną sprzedane” – czytamy w poniedziałkowym komunikacie. i uporządkowany proces”, Renault zleci syndykowi sprzedaż udziałów.

Transakcja nadal podlega zatwierdzeniu przez zarząd, ale udział Renault w Nissanie zostanie zmniejszony z około 43% do 15%, co zmniejszy jego udział do poziomu obecnego udziału japońskiego giganta w Renault.

Firmy stwierdziły, że obie firmy „będą mogły swobodnie wykonywać prawa głosu związane z ich 15% bezpośrednimi akcjonariuszami z limitem 15%.

Producenci samochodów po raz pierwszy podpisali sojusz w marcu 1999 roku. Poniedziałkowa umowa została zawarta po miesiącach intensywnych negocjacji.

W ramach umowy Nissan zainwestuje w dział pojazdów elektrycznych Renault Ampere, podczas gdy obie firmy podejmą „wysoko wartościowe projekty operacyjne” w Ameryce Łacińskiej, Indiach i Europie.

READ  Nadzieje Demokratów zaszkodziły wyścigi New York House według New District Maps

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *