Rendon z Angels twierdzi, że kontuzja była złamaną nogą, a nie stłuczeniem kości

Aldena GonzalezaPisarz pracowniczy ESPN15 września 2023 o 22:14 czasu wschodniego3 minuty na przeczytanie

ANAHEIM, Kalifornia — Anthony Rendon, przemawiając publicznie po raz pierwszy od dwóch miesięcy, ujawnił w piątek, że lekarze spoza Los Angeles Angels zdiagnozowali u niego złamanie nogi. Anioły konsekwentnie opisują kontuzję Rendona jako głęboki siniak kości.

Zapytany, dlaczego Anioły początkowo nie ogłosiły, że ma złamaną nogę, Rendon odpowiedział: „Trzeba ich zapytać”.

Dyrektor generalny Angels Perry Minasian nie odpowiedział na prośbę o komentarz. Źródło bliskie zespołowi powiedziało ESPN, że Rendon początkowo odwiedził czterech lekarzy – dwóch wybranych przez Anioły i dwóch wybranych przez stronę Rendona – i zdiagnozowali u niego głęboki siniak kości. Piąty lekarz stwierdził u niego złamanie nogi. Rendon, który nie podał szczegółów operacji, powiedział, że do złamania doszło podczas wizyty zespołu w jego rodzinnym mieście na mecz z Houston Astros w drugim tygodniu sierpnia.

Agent Rendona, Scott Boras, powiedział, że lekarze Rendona i personel medyczny Aniołów „popierają” jego plan leczenia, zaprzeczając, że istniał rozdźwięk między obiema stronami.

„Rozmawialiśmy o tym, jak poważny był siniak na kości, kiedy to zrobił, że nawet przypominał złamanie” – powiedział menadżer Angels Phil Nevin. „Stłuczenie kości, złamanie, tak czy inaczej, nie jest w stanie teraz grać i staramy się przywrócić go tam, gdzie jest”.

Rendon (33 l.) początkowo doznał kontuzji 4 lipca w San Diego podczas uderzania piłką w lewą nogę, a dopiero w ostatnich tygodniach zaczął brać udział w lekkich zajęciach baseballowych, wykonując lekkie ćwiczenia biegowe. Jeśli Rendon nie wróci przed końcem sezonu zasadniczego – to mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę, że ostatni mecz Aniołów przypada za dwa i pół tygodnia – rozegra 148 z możliwych 486 meczów w latach 2021–2023. biodra, uda, ścięgna podkolanowe, rzepki kolanowe i nadgarstki.

READ  NFL Chiefs 2023 Draft: 4 przedstawia ofensywną perspektywę dla fanów do obejrzenia w Scouting Combine

Rendon nadal jest winien kolejne 114 milionów dolarów w ciągu najbliższych trzech lat. Zapytany, czy zamierza grać w przyszłym sezonie, Rendon odpowiedział niezobowiązująco, odpowiedział jedynie, że radzi sobie z tym każdego dnia. Zapytany, dlaczego nie zabrał głosu wcześniej, aby nie dopuścić do tego, aby fani kwestionowali jego chęć gry, Rendon odpowiedział: „Nie obchodzi mnie to. Oni nie znają faktów”.

Źródło medyczne powiedziało ESPN, że plan leczenia i powrotu do gry jest podobny w przypadku głębokiego siniaka i złamania nogi, chociaż harmonogramy różnią się w zależności od Major League Baseball. Andre Ethier złamał nogę w Los Angeles Dodgers w marcu 2016 roku i opuścił prawie sześć miesięcy; Tommy La Stella doznał złamania nogi w meczu z Aniołami w lipcu 2019 roku i pauzował przez prawie dwa miesiące.

Nevin powiedział, że nie martwi się, jak diagnoza wpłynie na sezon Rendona lub jego dostępność w przyszłym roku.

„Nie patrzę na to w ten sposób” – powiedział Nevin. „Zintensyfikował wszystko, co tam zrobił. Leczenie stłuczenia kości, z mojego zrozumienia – stłuczenia kości, złamania, w takim stopniu, w jakim jest, wszystko traktuje się tak samo i rehabilitacja jest taka sama. To nie jest kość. ” „To wychodzi ze skóry. Jest to łatwe do opanowania, biorąc pod uwagę jego tolerancję na ból. To oczywiście bolesne; mówiłem to przez cały czas. To dla niego bardzo bolesna transakcja. Ale przynajmniej ten punkt ma już za sobą i jest w stanie robić pewne rzeczy.” „Na bieżni i na rowerze, gram w baseball. Pocieszające jest to, że czuje się znacznie lepiej. Niezależnie od tego, która to będzie, w obu przypadkach zostanie to potraktowane tak samo”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *