Rinat Achmetow, najbogatszy człowiek Ukrainy, obiecuje odbudowę po wojnie

Ukraiński oligarcha w sobotę Przysięgam, że pomogę w odbudowie Jego zniszczony kraj – zaledwie pięć miesięcy po tym, jak oskarżył go prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski Finansowanie prorosyjskiego puczu.

Miliarder Rinat Achmetow, najbogatszy człowiek w kraju, zadeklarował: „Odbudujemy całą Ukrainę”.

„Będziemy z pewnością potrzebować bezprecedensowego międzynarodowego programu odbudowy, Planu Marshalla, dla Ukrainy” – dodał, odnosząc się do masowych wysiłków na rzecz odbudowy Europy pod przewodnictwem USA po II wojnie światowej.

Jego kręgosłupem są dwie huty, które Achmetow założył w Mariupolu 3,9 miliarda dolarów fortunyByli niepełnosprawni za rządów Rosji Bombardowanie trwa Ze strategicznego ukraińskiego miasta portowego.

„Moją ambicją jest powrót do ukraińskiego Mariupola i wdrożenie [production] „Planuje tak, aby stal produkowana przez Mariupol mogła konkurować na światowych rynkach jak dotychczas” – powiedział Achmetow.

Rinat Achmetow zobowiązał się do pomocy w odbudowie powojennej Ukrainy.
NurPhoto przez Getty Images
Rinat Achmetow
Huty Rinata Achmetowa znajdowały się w oblężonym mieście Mariupol.
AP

„Mariopol to globalna tragedia i światowy przykład heroizmu” – powiedział. „Wierzę, że nasi dzielni żołnierze będą bronić miasta, chociaż rozumiem, jakie to dla nich trudne i trudne”.

W listopadzie Zełenski oskarżył Achmedowa o spisek mający na celu obalenie jego rządu w ramach spisku wspieranego przez Rosję – pośród narastających napięć, gdy siły Władimira Putina wzdłuż granicy z Ukrainą gromadziły się przed inwazją.

Achmetow, zagorzały przeciwnik antykorupcyjnych działań Zełenskiego wymierzonych w oligarchię kraju, Nazywa się to roszczeniem zamachu stanu Politico donosiło wówczas o „absolutnym kłamstwie”.

Rinat Achmetow
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oskarżył Rinata Achmetowa o planowanie zamachu stanu przeciwko niemu w listopadzie.
AFP przez Getty Images
Mariupol
Rinat Achmetow określił to, co Rosja zrobiła Mariupolowi, jako „globalną tragedię”.
Agencja Anadolu przez Getty Images

W sobotę oligarcha pochwalił „pasję i profesjonalizm” Zełenskiego w przeciwstawianiu się rosyjskiej inwazji.

„Wojna z pewnością nie jest czasem na nieporozumienia” – powiedział Achmetow.

Obietnica Achmetowa, by pomóc ojczyźnie, została złożona dzień po tym, jak jego producent stali Metinvest oświadczył: „Maripol musi pozostać Ukraińcem”.

Teatr Mariupol
Rinat Achmetow powiedział, że Ukraina będzie domagać się własnego Planu Marshalla.
AP

„Wierzymy w zwycięstwo Ukrainy i… nigdy nie będziemy pracować pod rosyjską okupacją” Firma powiedziała.

READ  Jaki jest wariant Deltacron dla Covid i gdzie został znaleziony? | Korona wirus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.