Robert De Niro krytykuje Donalda Trumpa na konferencji prasowej Killer’s Flower Moon w Cannes – Misc

Robert De Niro potępił Donalda Trumpa jako „głupiego” człowieka podczas konferencji prasowej na Festiwalu Filmowym w Cannes dla „Killers of the Flower Moon”, porównując byłego prezydenta do przebiegłego twardziela, którego przedstawia w eposie kryminalnym Martina Scorsese, którego premiera odbyła się w sobotę wieczorem.

De Niro przyznaje, że miał trudności z nawiązaniem kontaktu z Williamem Hillem, mówiąc: „Nie rozumiem zbyt wiele o mojej postaci. Po części jest to szczere. Po drugiej stronie oszukuje”. [the Osage tribe], istnieje poczucie uprawnienia. Stajemy się coraz bardziej świadomi [of that dichotomy] Po oskarżeniu George’a Floyda o systemowy rasizm.

De Niro, częsty i szczery krytyk byłego prezydenta, zwrócił uwagę na podobieństwa między swoją postacią a Trumpem, którego nazwiska aktor początkowo odmówił na konferencji prasowej. Powiedział: „Ten człowiek jest głupi”.

Jeden z najpopularniejszych filmów tegorocznego Festiwalu Filmowego w Cannes, Killers of the Flower Moon, opowiada o morderstwach, do których doszło na początku lat 20. XX wieku po odkryciu na ziemi Osagów wielkich złóż ropy. Film, który jest oparty na powieści Davida Granna z 2017 roku, przedstawia również sposób, w jaki nowo utworzone FBI badało zabójstwa.

Zauważając, że członkowie Osagów nadal uczestniczą w pogrzebie Williama Hale’a, Lily Gladstone, która gra członkinię plemienia Osagów, Molly Burkhart, nadal zaprzecza jego udziałowi w brutalnych morderstwach członków plemienia. De Niro po raz kolejny wywołał reakcję Trumpa z tego rodzaju ślepą lojalnością wobec złego faceta. „Są ludzie, którzy wciąż myślą, że może wykonać dobrą robotę. Wyobraź sobie, jakie to szalone.”

W przypadku „Killers of the Flower Moon” wieloletni współpracownik Scorsese, Leonardo DiCaprio, chwalił reżyserowi umiejętność uchwycenia tego rodzaju banału zła. „To, co Marty robi tak dobrze, to fakt, że jest w stanie obnażyć człowieczeństwo nawet najbardziej obłąkanej i złej postaci, jaką można sobie wyobrazić”.

READ  Jacob Elordi rzekomo zaatakował australijskiego producenta w związku z żartem „Saltburn” – The Hollywood Reporter

Podczas wysadzanej gwiazdami premiery Saturday Night Scorsese pojawił się na czerwonym dywanie ze słynnym DiCaprio, De Niro, Jesse Plemonsem i Gladstone, a także członkami Osage. Zanim weszli do rezydencji, DiCaprio i Scorsese wiernie rozdawali autografy i robili sobie selfie z grupami fanów ustawionymi na Croisette i wokół niego. Chociaż epicki kryminał trwał trzy godziny i 26 minut, spotkał się z owacjami na stojąco w pałacu, gdzie Scorsese i ekipa zostali przyjęci 9-minutową owacją na stojąco.

„To była kulminacja lat pracy” – powiedział Scorsese, odnosząc się do swojej emocjonalnej reakcji na wieczór. Gladstone, która gra żonę Ernesta Burkhardta, granego przez DiCaprio, otrzymała gromkie brawa, gdy pojawiły się napisy końcowe w filmie Killers of the Flower Moon. O reakcji publiczności na film powiedziała: „To po prostu wydawało się sprawiedliwe”.

Scorsese mówił o znaczeniu spędzania czasu z Osagami, a także o kręceniu filmów w plenerze. „Kiedy przedstawiono mi książkę”, powiedział, „powiedziałem, że jeśli zbliżamy się do rdzennej ludności, musimy okazywać jej wielki szacunek”.

Prezydent Osage Nation, Jeffrey Standing Bear, który działał jako konsultant i dołączył do reżysera i aktora na konferencji prasowej, uważa, że ​​Scorsese spełnił tę obietnicę. Mój lud bardzo cierpiał. I do dziś te wpływy są z nami. Ale mogę powiedzieć w imieniu Osagów, że zaufanie zostało przywrócone przez Marty’ego i jego zespół i wiemy, że zaufania nie można zawieść”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *