Robert Downey Jr. opowiada o powrotnych pokazach Iron Mana: gra aktorska Marvela, która przeszła niezauważona

Pojawił się Robert Downey Jr Rob Lowe „Dosłownie!” Podcast Powiedział, że jego występ w roli Tony'ego Starka / Iron Mana w Marvel Cinematic Universe to jedne z najlepszych aktorstw w jego karierze, ale „w pewnym sensie pozostał niezauważony ze względu na gatunek”. Nominowany do Oscara grał tę postać przez 11 lat, opuszczając MCU w 2019 roku w filmie „Avengers: Koniec gry”.

Prezes Marvel Studios, Kevin Feige, powiedział w zeszłym miesiącu, że nie poprosiłby Downeya Jr. o powrót do MCU, aby zachować emocjonalne zakończenie Tony’ego Starka („Wszyscy ciężko pracowaliśmy przez tyle lat, aby to osiągnąć, i nigdy byśmy nie chcę tego w żaden sposób magicznie cofnąć”, ale nie powstrzymało to od rozprzestrzeniania się plotek, że Marvel desperacko pragnie powrotu Iron Mana, aby pomóc przywrócić MCU dni świetności. Film odniósł w zeszłym roku ogromny sukces kasowy dzięki takie klapy jak „Ant-Man and the Wasp: Quantumania” i „The Marvels”, z których ten ostatni jest najmniej dochodowym filmem MCU wszechczasów.

Telefon Downeya Jr. zaczął dzwonić podczas nagrywania „Dosłownie!” podcast, co skłoniło Lowe'a do powiedzenia: „Czy to jakieś bzdury Marvela? Czy zamierzasz podzielić się tutaj kilkoma historiami?”

„Jeszcze nie” – odpowiedział Downey Jr.

„Wiesz, co mówię. Ten telefon zadzwoni, kochanie, a ja chcę brać udział w tej rozmowie. „Chcę negocjować w twoim imieniu” – Lowe dodał o potencjalnej ofercie Downeya Jr. dotyczącej powrotu do Marvela „Wiem, jaka jest twoja umowa. Oto, co robisz. Idź: „Zamierzam wrócić i znowu zagrać dla was Tony’ego Starka, bo wszystko schrzaniliście”. Ale chcę miliard dolarów. Wiem, jaka powinna być ta liczba, i chcę pierwszego dolara brutto za każdy kolejny film. Oto co zrobię.”

Downey Jr. zaśmiał się przed stadionem Lowe's i powiedział: „To brzmi bardzo agresywnie!”

READ  GoFundMe zamyka 1 milion dolarów dzięki zbiórce funduszy Amber Heard, aby pomóc zapłacić Johnny'emu Deppowi

Po zakończeniu kariery Downeya Jr. w uniwersum Marvela przejął on warty 175 milionów dolarów familijny hit „Dolittle”. Premiera w styczniu 2020 roku, tuż przed pandemią Covida, była słynną klapą kasową i zebrała jedne z najgorszych recenzji w karierze aktora. Wyprodukował także film wraz z żoną Susan Downey pod szyldem Downey Productions. Downey Jr. powiedział Lowe’owi, że film „nie wypalił”, ale poczuł się zaszczycony, że po Marvelu trochę go to powaliło.

„Po pobycie w kokonie Marvela, gdzie, moim zdaniem, wykonałem jedną z najlepszych rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobiłem, poczułem się bardzo odsłonięty, ale z tego powodu przeszło to niezauważone” – powiedział Downey Jr. „[I] Zrobiłem sobie przysługę, bo dywanik został definitywnie wyciągnięty spode mnie, a wszystko, na czym się opierałem, wbrew mojemu rozumieniu zaufania i bezpieczeństwa, wyparowało. Dzięki niemu stałam się pojętna.

Downey Jr. obecnie walczy o Oscary za film Christophera Nolana „Oppenheimer”, za który zdobył Złoty Glob dla najlepszego aktora drugoplanowego. Powszechnie oczekuje się, że za swoją rolę otrzyma nominację do Oscara.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *