Robert Saleh wyraża zaniepokojenie czapkami Guardian

USA Dzisiaj Sport

Niektórzy gracze narzekali O nowych czapkach Guardian i piankowych nakładkach na kask, które są obowiązkowe w praktyce przez pierwsze dwie przedsezonowe rozgrywki. W sobotę Robert Saleh z Gates został pierwszym trenerem, który wyraził zaniepokojenie publiczności.

„Myślę, że duch tego wszystkiego jest naprawdę dobry i ma ogromne korzyści” – powiedział Saleh po treningu, za pośrednictwem Rich Semeny z ESPN.com. We wszystkim jest równowaga, naprawdę? Zbyt dużo czegokolwiek jest złą rzeczą”.

Martwi się, że gracze przyzwyczają się do używania głowy bardziej niż w innym przypadku, biorąc pod uwagę, że Czapka Strażnika tłumi efekt.

„Myślę, że z powodu miękkiego uderzenia, daje to graczom trochę więcej możliwości użycia głowy” – powiedział Saleh. „Myślę, że za pierwszym razem, gdy go zdejmują – każdy, kto grał w piłkę nożną, wie, że pierwszy raz, gdy zdejmujesz kask, uderzasz w kask lub rozbijasz się, jest szok. Myślę, że jeśli poczekasz do pierwszego meczu z tym szokiem Czas pokaże… To ciekawe z Czapkami Strażników i co dokładnie staramy się osiągnąć.

Dr Allen Sells, naczelny lekarz uniwersytetu, odpowiedział w oświadczeniu złożonym Semeni.

„Mózg nie przystosowuje się do uderzeń głową” – powiedział Sells. „Czapka Strażnika pomaga złagodzić te siły w czasie sezonu, kiedy widzimy ich największą koncentrację”.

To jest cel zmiany sprzętu. Aby zmniejszyć urazy mózgu, które mogą wystąpić podczas wczesnych praktyk przedsezonowych. Ważnym pytaniem jest, czy doprowadzi to do złych nawyków torujących drogę do dalszych obrażeń mózgu po usunięciu czapek strażników.

To uczciwe pytanie, ale prawdopodobnie nie jest to coś, co wzmacnia. Liga dokonała zmiany i uwierzyła w to podejście. Jeśli dane ostatecznie potwierdzają twierdzenie Saleha, to już inna sprawa. Na razie jednak liga zdecydowanie woli kupować trenerów za Guardian Caps, więc gracze też mogą.

READ  Taylor Ward uderza w Wielkiego Szlema i uderza o jedną turę

A komentarze Saleha prawdopodobnie wystarczą, aby skutkować tego rodzaju notatkami wysyłanymi przez biuro ligi do wszystkich drużyn, instruujących trenerów, kadrę kierowniczą i właścicieli, aby nie mówili publicznie niczego, co podważa projekt Guardian Cap.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.