Robinhood rośnie po tym, jak 30-letni krypto-miliarder bierze udział w akcji

Ale na horyzoncie może być nadzieja.

Bankman-Fried, który prowadzi start-up FTX, giełdę kryptowalut z siedzibą na Bahamach, powiedział we wniosku, że kupił akcje Robinhood, ponieważ uważa, że ​​„stanowią atrakcyjną inwestycję”. Dodał, że jego stawka ma być pasywną inwestycją i że „obecnie nie ma zamiaru podejmować żadnych działań w celu zmiany lub wpływu na kontrolę” Robinhood.

FTX przejął świat kryptowalut, Przyciągnięcie ponad miliona użytkowników Od momentu uruchomienia w 2019 r. posiadanie założyciela jako inwestora strategicznego w Robinhood może pomóc brokerowi zwiększyć wiarygodność, nie wspominając o sponsorze, który ma do dyspozycji dużo pieniędzy.
Prywatna firma FTX niedawno pozyskała nowe fundusze Firma jest wyceniana na 32 miliardy dolarów. Według danych śledzonych przez Forbes, Bankman-Fried, który jest również założycielem giełdy kryptowalut Alameda Research, jest o wartości 21,2 miliarda dolarów.
FTX nie miał dalszych komentarzy na temat udziałów Robinhooda w Bankman-Fried. Robinhood wydał w czwartek zweryfikowane oświadczenie Zespół ds. komunikacji Robinhood na Twitterze„Podwajamy nasze wysiłki w tworzeniu wielopokoleniowej firmy, w której klienci mogą tworzyć bogactwo dla swoich pokoleń” – powiedział.

Robinhood dodał: „Oczywiście uważamy, że jest to również atrakcyjna inwestycja. Mamy najlepszą bazę klientów, oferujemy wspaniałe nowe produkty i mamy zespół do dostarczenia. Nasza podróż dopiero się zaczyna”.

Inwestycja od Bankman-Fried może pomóc Robinhood wrócić na właściwe tory. Robinhood walczył w tym roku wraz z konkurencyjnym brokerem kryptowalutowym Coinbase ze względu na zmienność na rynkach finansowych.

Akcje Kawałek królowejKtóry Zrzucony na początku tego tygodnia Po słabym raporcie o zarobkach i kiepskich perspektywach, w piątek wzrosła wraz z Robinhood. Akcje Coinbase wzrosły o około 25%. Ale jego akcje wciąż spadają o 30% w tym tygodniu i ponad 70% w tym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *