Roger Craig, przełomowy nauczyciel prezentacji, zmarł w wieku 93 lat

Roger Craig, który miotał lub pełnił funkcję sędziego podczas pięciu World Series i zmienił oblicze miotania w latach 80. jako guru fastballu, zmarł w niedzielę. Miał 93 lata.

Śmierć nastąpiła po krótkiej chorobie, jak powiedziała jego rodzina, według rzecznika San Francisco Giants, drużyny, którą Craig zarządzał przez osiem sezonów, prowadząc ich do proporzec Ligi Narodowej w 1989 roku. Craig zmarł w San Diego, członek rodziny powiedział Zespół powiedział Associated Press.

Dla niektórych Craig był postacią w bejsbolowych ciekawostkach: był początkowym miotaczem Dodgersów w ich ostatnim meczu przed przeprowadzką z Brooklynu do Los Angeles, a pięć lat później, w 1962 roku, rzucił pierwszy rzut w historii Mets. W obu przypadkach był przegrany. W pierwszych dwóch sezonach przegrał 24, a potem 22 mecze z budzącymi postrach Metsami, wliczając w to 18 zwycięstw z rzędu w 1963 roku. Ale miał też momenty, kiedy wspierały go dobre składy.

Ten chudy praworęczny, mierzący 6 stóp i 4 cale, który często był znany z niezwykłego podobieństwa do prezydenta Lyndona B. Johnsona, Craig zdobył trzy mistrzostwa World Series dla Dodgersów w latach pięćdziesiątych i kolejny z St. Louis Cardinals w 1964 roku. prowadzenie przez Giants proporczyka NL z 1989 roku, zaapelował do swoich graczy, by krzyczeli hasłem „Ham Baby” i nauczył swoich miotaczy rzucania szybką piłką rozszczepionego palca.

Craig Angel zamieścił podział, rzucony tym samym ruchem, co tradycyjna szybka piłka, ale mógł zmylić pałkarzy, ponieważ miotacz złapał piłkę baseballową szeroko rozstawionymi palcami wskazującymi i środkowymi oraz równolegle do szwów, a nie w poprzek.

„Rozszczepiony palec to po prostu szybka piłka, którą dodatkowo kręcisz, tak że spada przed pałkarzem tak szybko, że nie wie, gdzie iść” – wyjaśnił Craig w wywiadzie dla magazynu Playboy z 1988 roku. „Każdy łucznik ma mózgi, których chce się nauczyć”.

READ  Braves podpisał kontrakt z Seanem Murphym na sześcioletnie przedłużenie

Jako trener Detroit Tigers, Craig uczył przekazywania Jacka Morrisa, który pomógł popchnąć drużynę do World Series w 1984 roku i został wprowadzony do Baseball Hall of Fame w 2018 roku.

Po opuszczeniu Tygrysów, gdy jego żądania dotyczące wynagrodzenia nie zostały spełnione, Craig nauczył szybkiej piłki rozszczepionym palcem prawego obrońcy Houston Astros, Mike’a Scotta, który zasięgnął jego rady. Scotta nie ma o zdobyciu nagrody NL Cy Young Award 1986. Jak powiedział kiedyś Scott: „Niech Bóg błogosławi Rogera Craiga”.

„Wszyscy rzucali piłkę” – powiedział w 2011 roku Mike Sciocia, który łapał dla Dodgersów w latach 80., a później zarządzał Angels. przesuwny. „

Roger Lee Craig urodził się 17 lutego 1930 roku w Durham w Karolinie Północnej jako jedno z 10 dzieci Johna i Mamie Craigów. Jego ojciec był sprzedawcą butów. Został zauważony przez harcerza pracującego w niepełnym wymiarze godzin dla Dodgersów podczas rzucania w liceum, a następnie podpisał kontrakt z drużyną z North Carolina State University w 1950 roku. Zadebiutował z Brooklynem w lipcu 1955 roku.

Miał rekord 5-3 w 21 meczach, z których 10 rozpoczął, a następnie pokonał Yankees w meczu 5, co stało się jedynym World Series, jaki kiedykolwiek wygrała drużyna z Brooklynu. Ponownie rzucił dla Dodgersów w World Series 1956, przegrywając w trzecim meczu z serii siedmiu meczów, które wygrali Yankees.

Craig, gracz szybkiej piłki na początku swojej kariery, miał problemy z ramieniem, które przypisywał rzuceniu w zimną i deszczową pogodę jako starter 29 września 1957 r. Na stadionie Connie Mack w Filadelfii , w ostatnim meczu rozegranym przez Dodgers przed przejściem. do Los Angeles.

Craig wrócił do nieletnich przez większość 1958 roku i przez część sezonu 1959, kiedy rehabilitował się po kontuzji. Nigdy nie odzyskał tempa w swojej szybkiej piłce, ale kiedy wrócił do Dodgersów na dobre w 1959 roku, skupił się na prześciganiu hitterów w liczeniu. W tym samym roku ożywił swoją karierę jako zapolowy i miał swój najlepszy sezon w głównej lidze, publikując Opublikował rekord 11-5, prowadząc NL w shutouts, z czterema, gdy Dodgers zdobyli swój pierwszy proporzec w Los Angeles. Zrobił dwa starty w World Series przeciwko Chicago White Sox, z jedną porażką i jednym brakiem decyzji w meczu wygranym przez Dodgersów, którzy zdobyli mistrzostwo w sześciu meczach.

READ  Rui Hachimura sprzedany do Lakers: jak ruch pomaga Los Angeles teraz i później

Craig rzucał się głównie z ulgą, zanim został wybrany przez Mets jako numer 3 w rozszerzeniu z października 1961 r., Po łapaczu Hobie Landrith i graczu Elio Chaconie . Był szóstym wyborem w klasyfikacji generalnej, odkąd Mets wymienili się z Houston, drugą drużyną pierwszego roku, w kolejności draftu.

Mets wymienili Craiga na Cardinals przed sezonem 1964 i wygodnie wygrali mecz 4 World Series, gdy St. Louis pokonał Yankees w siedmiu meczach. Później dołączył do Cincinnati Reds i Phillies i zakończył karierę z zapisem 74-98.

Craig zaczął uczyć szybkiej piłki z rozszczepionymi palcami, wariacji na temat gry przy niskiej prędkości zwanej forkball, kiedy przejął San Diego Padres w 1978 i 1979 roku. Bruce Sutter, wprowadzony do Future Hall of Fame, korzystał z boiska przez kilka lat z Chicago Cubs, nauczyli się tego od ich trenera biegania, Freda Martina, kiedy był w wieku nieletnim. Chociaż Craig nie „odkrył” rozszczepionego palca, okazał się szczególnie biegły w nauczaniu go.

Po pięciu latach jako trener Tygrysów, Craig został głównym trenerem Gigantów z 18 meczami do końca sezonu 1985 i pozostał w drużynie przez kolejne siedem lat. Punktem kulminacyjnym jego kadencji był rok 1989, kiedy Giants zdobyli proporzec NL po raz pierwszy od 1962 roku, chociaż zostali pokonani przez Oakland Athletics w opóźnionym World Series. Odszedł po sezonie 1992 i spędził czas na swoim ranczu w Południowej Kalifornii w Borrego Springs w późniejszych latach.

Fastball z rozszczepionym palcem pozostał częścią arsenału miotaczy w latach po przejściu Craiga na emeryturę, ale popularność stopniowo spadała z powodu obaw, że może nadmiernie obciążać ramię miotacza.

„Straciliśmy legendarnego członka rodziny Giants” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Giants, Larry Bayer. „Roger był kochany przez zawodników, trenerów, personel recepcji i fanów. Dla wielu był ojcem, a jego optymizm i mądrość doprowadziły do ​​niektórych z najbardziej pamiętnych rozdziałów w naszej historii.”

READ  Pięć rozdań, pięć QB wybranych w rundzie 1

Pozostawił żonę Karolinę. trzy córki, Sherry Paschelky, Teresa Hanvey i Vicki Duncan; syn Roger Jr.; Siedmioro wnucząt i 14 prawnuków, powiedzieli Giants.

Po powrocie do swojej kariery Craig podzielił się cierpkimi wspomnieniami z gry dla Caseya Stengela z drużyny Mets.

Kiedy w 2013 roku połączył się z CBS Sports, Stengel powiedział mu mniej więcej: „Panie Craig, wiem, że miał pan dzisiaj dziewięć biegów i nie będzie pan rzucał ponownie przez cztery dni, ale nie rzucaj pomiędzy”. zaczyna się na wypadek, gdybyśmy mieli przewagę. Musisz awansować o rundę lub dwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *