Rory McIlroy ma wielki dzień na British Open. Za nim podąża Victor Hovland.

Ulica. Andrews, Szkocja – Stojąc w sobotę na jednym ze 112 kursów Old Course, Rory McIlroy miał być dokładnie tam, gdzie chciał: na szczycie tabeli liderów British Open.

Jego jazda do dziesiątego dołka przysporzyła mu kłopotów, ale nie większych, ponieważ zatrzymał się w środku piaskowej pułapki broniącej przedniej części greenu.

McIlroy mógł swobodnie się zamachnąć, a jego drugi strzał przeleciał nad krawędzią bunkra, odbił się trzy razy, a następnie przetoczył się jeszcze kilka stóp w kielich dla orła.

Trafienie nauczyciela z 27 jardów dało McIlroyowi jednorazową przewagę nad Victorem Hovlandem, jego partnerem w grze.

„To była umiejętność zbliżenia się do czegoś” – powiedział McIlroy. „Ale to szczęście, że dostała się do dziury. Potrzebujesz odrobiny szczęścia od czasu do czasu, szczególnie w tych dużych turniejach. I to był świetny bonus. „

Miłą niespodzianką była taka, która mogła zadecydować o wygraniu lub przegraniu dużego turnieju, a Hovland otrzymał własną premię w piątek, kiedy wybił się z nierównego gruntu z odległości 139 jardów dla Orła w 15 barach.

Ale Hovland, 24-letni Norweg, który celował w Oklahoma State przed przejściem na zawodowstwo w 2019 roku, nie pozwolił McElroyowi długo cieszyć się prowadzeniem. Szybko wyrzucił McIlroya z birdie w dniu 10, co dało im 15 poniżej par, a następnie pojedynek o dziewiątkę najbardziej historycznych w golfie.

McIlroy z Irlandii Północnej był z pewnością ulubieńcem publiczności, ale Hovland, dynamiczna obecność, nie powstrzymywała się przed wyzwaniem. Skończyli w dopasowanych rundach 66 i udziałach w prowadzeniu na poziomie 16 poniżej par, co dało im czterostrzałową przewagę. pakiet pościgowy Prowadzeni przez Amerykanina Camerona Younga i Australijczyka Camerona Smitha, obaj 12-latkowie zmierzają w niedzielę.

Od tego czasu miał wiele rozczarowujących niedziel.

„Nic ci nie daje”, powiedział, „i muszę wyjść i wygrać, tak jak zarobiłem na wszystko inne w swojej karierze”.

W zasięgu są również inni wielcy bohaterowie. Scotty Scheffler, Amerykanin, który… Wygrała magisterkę w kwietniu Zajmuje pierwsze miejsce na świecie, zajmuje 11. miejsce poniżej i jest powiązana z Kim Se Woo z Korei Południowej. Dustin Johnson, dwukrotny główny zwycięzca ze Stanów Zjednoczonych, który niedawno skoczył do odłamek łańcucha golfowego LIVsam w wieku dziesięciu lat po huśtawce nastroju 71 w sobotę.

Matt Fitzpatrick z Anglii Kto wygrał US Open w tym roku?w wieku dziewięciu lat z Adamem Scottem, mistrzem Masters 2013 i Tommym Fleetwoodem.

Ale jeśli McIlroy i Hovland nadal będą błyszczeć pod presją, tak jak w sobotę, mogą nie dać grupie szansy na wypełnienie luki.

„Jest wiele rzeczy, które mogą się wydarzyć” – powiedział Hovland. „W tych okolicznościach i tych pozycjach pinów możesz grać naprawdę dobrze i strzelać równo, a to przyciąga również wielu innych graczy”.

Oczekuje się, że w niedzielę pogoda pozostanie stosunkowo łagodna, z umiarkowanymi wiatrami i temperaturami w połowie lat 70-tych. Może to oznaczać, że więcej niskich wyników było normą w St Andrews w 150. edycji Open Championship.

Kilku graczy dało wspaniały pokaz w sobotę, w tym Shane Lowry, który wystąpił w barwach Eagles 9 i 10; i Kevina Kisnera, który ledwo zaliczył stratę, ale miał najlepszy przejazd tego dnia: 7 par poniżej 65, co dało mu remis na 13. miejscu.

„To po prostu fajne miejsce do spacerów i gry w golfa, a kiedy trafiasz na hity, jest to o wiele przyjemniejsze” – powiedział Kissner.

Wydawało się to trafnym podsumowaniem udanego dnia na wielu polach golfowych, ale sukces na starym polu wciąż ma szczególny charakter, nawet gdy torują sobie drogę najlepsi golfiści świata.

READ  Czy delfiny wykonają kolejny bieg w Deshaun Watson?

McIlroy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, co niedzielne zwycięstwo będzie oznaczało dla niego i jego fanów – być może bardzo kompetentnych.

„Uwielbiam to, że otrzymałem tak wiele wsparcia” – powiedział. „Ale jednocześnie muszę zostać jutro we własnym małym świecie i zagrać dobrą partię golfa i mam nadzieję, że to wystarczy”.

Nie wystarczyło pozbyć się Hovlanda w trzeciej rundzie. Obaj rozpoczęli dzień w wieku 10 lat iw przedostatniej grupie, przed liderem drugiej rundy Smithem i liderem pierwszej rundy Youngiem.

Hovland nabrał szybkiego tempa na początku, tworząc cztery proste ptaki, zaczynając od 38-metrowego ptaka, który miał 3 i 42 stopy na 4. Ale McIlroy zrobił własne zięby pod numerami 5, 6 i 9, zanim jego orzeł wyszedł z piasek pod numerem 10 A inny ptak pod numerem 15 przyniósł mu szczerą przewagę.

Ale nie mógł tego wytrzymać, ponieważ Hovland prześcignął go w wieku 17 lat, stawiając go na równi z McIlroyem, który musiał zaakceptować straszaka.

W wieku 18 lat zakończyli niezapomnianą trasę, tak jak zaczęli, związani i odświeżeni.

„Nakarmiliśmy się nawzajem i przeszliśmy przez ostatnie kilka otworów naprawdę dobrze” – powiedział McIlroy.

To była czysta rywalizacja, ale nie było pesymistycznej walki. Przez większość trasy były uderzenia pięścią, uśmiechy i mnóstwo gadania.

„Rozmawiałem o wielu rzeczach” – powiedział McIlroy. „Rozmawiałem o butach. Porozmawiaj o tym, co zrobił w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Wrócił do ojczyzny w Norwegii. Po tym wróci do Norwegii. Po prostu trzymałem go ładnie i luźno”.

McIlroy może być o dziewięć lat starszy, ale nawiązał dobre relacje z Hovlandem po grze (i przegranej) w tym samym składzie European Ryder Cup w zeszłym roku. Ale chociaż w niedzielę wrócą do siebie, nie są już kolegami z drużyny.

„To dość szalone, gdzie dorastałem” – powiedział Hovland. „Muszę się naciskać, ale to nie znaczy, że jutro się wycofam”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.