Rosyjskie Ministerstwo Finansów zaprasza Crypto do rozliczeń międzynarodowych

The Rosyjskie Ministerstwo Finansów Wprowadził nowy projekt ustawy wzywającej do stosowania szyfrowania w płatnościach rozliczeń międzynarodowych.

Projekt ustawy brzmiał: „O walutach cyfrowych” Przesłano w lutymktóry odnosiłby się do poprzednich wersji roboczych, które miały na celu zakazanie kryptowalut jako formy płatności, zamiast badać jej zalety jako narzędzia inwestycyjnego.

Nowa ustawa uwzględnia propozycje Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Ministerstwa Rozwoju Cyfrowego, Federalnej Służby Podatkowej oraz Centrum Projektów Narodowych Centrum Analiz. Ministerstwo Finansów omówi nową ustawę z partią Jedna Rosja.

Ograniczony zakres handlu zagranicznego

Przedstawiciel banku centralnego zauważył, że podczas gdy on… teoretycznie możliwe Do wykorzystania kryptowalut w handlu zagranicznym aplikacje te mają ograniczony zakres. Powiedział, że kryptowaluty „obsługują znacznie mniej płatności niż tradycyjne systemy płatności” i że międzynarodowi regulatorzy mogą wykrywać i zatrzymywać duże transakcje.

W lutym bank centralny Zaproponuj zakaz Kryptowaluty, Cover Kopanie kryptowaluthandel i posiadanie kryptowalut oraz nakładanie kary w wysokości miliarda rubli na każdego, kto narusza te prawa.

Od rosyjskiej inwazji na Ukrainę Binance ona ma zapobiec Wpłacaj i handluj kryptowalutami dla Rosjan z aktywami powyżej 10 000 USD (10 000 EUR). Rosja obecnie prowadzi 630 miliardów dolarów w rezerwachPołowa tych rezerw jest utrzymywana za granicą w zagranicznych bankach komercyjnych i centralnych.

Ustawa Banku Rosji zabroniłaby bankom angażowania się w usługi kryptograficzne i posiadania kryptowalut.

Kolejna próba uniknięcia sankcji?

Maksym BaszkatowPropozycja wykorzystania kryptowalut jako rozliczenia transakcji zagranicznych była rozważana od jakiegoś czasu – powiedział szef poradnictwa prawnego w Centrum Badań Strategicznych.

Baszkatow podkreślił, że wykorzystywanie w ten sposób kryptowaluty nie powinno być błędnie interpretowane jako unikanie sankcji przez Rosję, ale raczej jako alternatywa dla międzynarodowego protokołu bankowego SWIFT i Podmioty przetwarzające płatności MasterCard i Visa, wszystkie wycofały się z Rosji.

READ  Bombardowanie linii energetycznych uderzyło w ukraińską elektrownię atomową, wina dwóch stron handlowych

Powiedział, że ta implementacja kryptowaluty jest zgodna z jedną z pierwotnych zasad kryptowaluty, która polega na usuwaniu pośredników z transakcji.

Co myślisz na ten temat? Napisz do nas i powiedz nam!

zastrzeżenie

Wszystkie informacje na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w celach ogólnych. Czytelnik podejmuje wszelkie działania dotyczące informacji na naszej stronie na własne ryzyko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *