Rosyjskie prawo propagandowe LGBT: Duma Państwowa przyjmuje poprawkiCNN

Rosyjski parlament w trzecim czytaniu przyjął poprawki do ustawy o tzw „propaganda gejowska” W czwartek odpowiedzialność rozszerzyła się na wszystkie grupy wiekowe.

Dyskryminujące prawo proponuje zakazać wszystkim Rosjanom promowania lub „chwalenia” związków osób tej samej płci lub publicznego sugerowania, że ​​są one „normalne”.

Pierwotna wersja ustawy przyjętej w 2013 r. zabraniała „propagandy nietradycyjnych stosunków seksualnych” wśród nieletnich. Nowa iteracja obejmie prawo również dorosłych.

Osoby, które rozpowszechniają lub próbują rozpowszechniać to, co ustawa nazywa „propagandą gejowską”, zostaną ukarane grzywną w wysokości do 400 000 rubli (6600 USD). Osoby prawne mogą zostać ukarane grzywną w wysokości do 5 milionów rubli (82 100 USD). Zgodnie z projektem cudzoziemcy mogą zostać zatrzymani na okres do 15 dni lub deportowani.

Teraz zostanie skierowana do Rady Federacji, wyższej izby rosyjskiego parlamentu, zanim prezydent Rosji Władimir Putin podpisze ją jako ustawę.

Europejski Trybunał Praw Człowieka orzekł w 2017 r., że tak zwane „prawo propagandy gejowskiej” w Rosji jest dyskryminujące, zachęca do homofobii i narusza Europejską Konwencję Praw Człowieka.

Sąd stwierdził, że prawo „nie służy uzasadnionemu interesowi publicznemu”, odrzucając sugestie, że publiczna dyskusja na temat kwestii LGBTQ może wpłynąć na to, by dzieci stały się gejami, lub że zagraża moralności publicznej.

Homoseksualizm został zdekryminalizowany w Rosji w 1993 roku, ale homofobia i dyskryminacja nadal są powszechne. Zajmuje 46. miejsce na 49 krajów europejskich pod względem włączenia osób LGBTQ+ według agencji monitorującej ILGA-Europe.

READ  Ukraina atakuje Moskwę dronami, gdy miasto zamyka lotniska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *