Roszczenia o napaść na tle seksualnym przeciwko George’owi Foremanowi: Były mistrz boksu oskarżony o napaść na tle seksualnym przez córki jego byłych partnerów

Jedna z kobiet opisywana jest jako córka doradcy i menadżera Foremana, a druga jako córka boksera, który z nim trenował, zgodnie z dokumentami.

Domagają się procesu z ławą przysięgłych i odszkodowania przeciwko Foremanowi i każdemu, kto może być również odpowiedzialny za domniemane naruszenia. Dokumenty mówią, że te dodatkowe strony mogą zostać dodane do pozwu, gdy w sprawie pojawi się więcej informacji

W środowym oświadczeniu Foreman zaprzeczył zarzutom.

„Przez ostatnie sześć miesięcy dwie kobiety próbowały wyłudzić ode mnie i mojej rodziny miliony dolarów. Niesłusznie twierdzą, że wykorzystywałem je seksualnie ponad 45 lat temu w latach 70. Zdecydowanie zaprzeczam tym zarzutom” – powiedział.

„Duma, którą mam ze swojej reputacji, jest dla mnie miarą moich osiągnięć sportowych i nie będę się bała bezpodstawnych gróźb i kłamstw. Kieruję się i zawsze będę kierować moją wiarą i zaufaniem do Boga. z moim adwokatem, aby w pełni i uczciwie zdemaskować intrygę oskarżonego i bronić się w sądzie. Nie walczę, ale też nie uciekam przed nimi – dodał Foreman.

Pozew, złożony w środę w sądzie okręgowym hrabstwa Los Angeles, nie wymienia nazwiska Foreman, ale podaje szczegóły identyfikujące, w tym, że domniemany napastnik jest „byłym bokserem wagi ciężkiej, który został zawodowcem w 1969”, który został wprowadzony do obu World Boxing Hall sławy. of Fame i International Boxing Hall of Fame”. Pozwy mówią również, że oskarżony został mistrzem świata w wadze ciężkiej w 1973 roku i ostatecznie stracił tytuł na rzecz Muhammada Ali w 1974 roku.

Jedna z rzekomych ofiar, która w pozwie jest określana jako Dennis S. , bokser zaaranżował dla niej „w młodym wieku” i oskarża Foremana o dokonywanie aktów seksualnych z Dennisem S. Według pozwu, kiedy była nieletnia. .

Druga domniemana ofiara, nazywana Gwen H., twierdzi, że gdy miała od 15 do 16 lat, Foreman molestował ją i wykorzystywał seksualnie po tym, jak „zagroził jej, że jeśli się nie zastosuje, jej ojciec straci pracę”.

READ  Przywódcy z Waszyngtonu, Terry MacLaurin, zatwierdzili trzyletnie przedłużenie z premią w wysokości 28 milionów dolarów

CNN skontaktowało się z prawnikiem w sprawie obu kobiet.

Brygadzista, mistrz bokserski i złoty medalista olimpijski, Dwukrotnie obronił upragniony tytuł mistrza świata w wadze ciężkiej, zanim przegrał z Muhammadem Alim w 1974 roku Zgiełk w lesie.Wziął długą przerwę w rywalizacji pod koniec lat 70., zanim wznowił karierę, aby ponownie zostać mistrzem świata w wadze ciężkiej, zanim ostatecznie przeszedł na emeryturę w 1997 roku.

Sonia Moggi z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.