Rui Hachimura sprzedany do Lakers: jak ruch pomaga Los Angeles teraz i później

Finalizując transakcję za Rui Hachimura, Los Angeles Lakers Przeprowadzają długo oczekiwaną modernizację skrzydeł – zarówno na ten sezon, jak i na przyszłość.

Po miesiącach narad nad znalezieniem odpowiedniego gracza i odpowiedniej umowy, Lakers oportunistycznie uderzyli w Hachimurę, numer 9 w drafcie NBA 2019. Był coraz bardziej niezadowolony z tego, że jego kontrakt nie został przedłużony, a jego rola zmniejszona w tym sezonie z Czarodzieje z WaszyngtonuŹródła Al-Douri potwierdziły sportowiec. Lakersi wysłani Kendricka Nunna Trzy drużyny ogłosiły w poniedziałek drugą rundę w Waszyngtonie.

Według źródeł ligowych, Lakers i Wizards dyskutowali o umowie od wielu dni, a odszkodowanie za pobranie było głównym punktem przetargowym. sportowiec W zeszłym tygodniu poinformowano, że Waszyngton bada możliwe kierunki handlowe dla Hachimury.

Wkrótce 25-letni Hashimura ma rozmiary (6 stóp-8, 230 funtów), wzrost (7 stóp-2 rozpiętości skrzydeł) i atletyzm, których Lakers desperacko potrzebują na polu ataku. Jego umiejętność gry w dowolnym punkcie do przodu pomaga zrównoważyć strukturę pozycjonowania listy. Nie jest jasne, czy Hachimura wystartuje pierwszego dnia, ale oczekuje się, że wystartuje później James Lebron I Anthony’ego Davisa Kilka źródeł zespołu powiedziało, że kiedy rotacja została ustalona sportowiec.

Przejęcie Hachimury nie wyklucza możliwości zawarcia przez Lakers kolejnej umowy przed 9 lutego. Na następne dwa tygodnie wkraczają uzbrojeni w dwa typy z pierwszej rundy (2027 i 29) oraz trzech graczy (Patricka Beverly’egoI Looney Walker IV I Russella Westbrooka) Mogą korzystać z identycznych wynagrodzeń przy aktualizacji listy.

Ponieważ Davis jest gotowy do szybkiego powrotu, Lakers dalej oceniają skład i rotację i decydują, czy chcą dokonać mniejszego, czy większego awansu ze swoimi zbywalnymi aktywami. W tym momencie ich ruch najprawdopodobniej polegałby na wymianie Beverleya i chronionego przez loterię wyboru w pierwszej rundzie na innego skrzydłowego lub ulepszenie pola ataku. Ale Lakers są skłonni rozważyć dodanie większej liczby aktywów, aby pozyskać lepszego gracza, w zależności od powrotu do zdrowia Davisa i stanu rynku w miarę zbliżania się terminu.

READ  Nuty gigantów: Corea, Wade, Belt, Jackson

Detroit’s Bojan Bogdanovic Nazwa jest nadal najczęściej kojarzona z Lakers w kręgach ligowych, ale według źródeł ligowych Pistons szukają przynajmniej niechronionego wyboru w pierwszej rundzie draftu w potencjalnej wymianie. Lakers woleliby najpierw zrezygnować z ochrony loterii na rzecz 34-letniego Bogdanovicia, choć może się to zmienić, gdy upłynie termin wymiany.

Bez względu na to, co stanie się później, umowa z Hachimurą jest niekwestionowanym zwycięstwem wiceprezesa Lakers ds. Operacji koszykówki i dyrektora generalnego Roba Pelinki oraz reszty front office.

Odciążając korki na polu obrony, Lakers porzucili swoich mniej produktywnych strażników za niewielki koszt trzech wyborów w drugiej rundzie, z których jeden (2028) to wymiana na wybór, który pierwotnie posiadali. Z kolei stali się młodsi, starsi, wyżsi, bardziej wysportowani i bardziej utalentowani w lądowaniu Hachimury, którego mogli trzymać przez kilka sezonów. Pokazali, że są gotowi wziąć więcej pieniędzy – ich podatek od luksusu wzrósł po transakcji o prawie 3 miliony dolarów – dla zespołu, który obecnie waha się między 22 a 25 w tym sezonie, ale pokazał swój potencjał, przechodząc 10-9 z Davisem wypadł z powodu kontuzji prawej stopy.

Wewnętrznie LA jest idolem Hachimury, wierząc, że ma niewykorzystany potencjał, którego nie był w stanie pokazać Czarodziejom po tym, jak postanowili nadać priorytet Kyle Kuzma I Denny Avdija. Źródła ligowe podały, że Lakers są zainteresowani zatrzymaniem Hachimury i obecnie spodziewają się ponownego podpisania umowy z ograniczonym wolnym agentem poza sezonem. sportowiec. Według tych źródeł, Hachimura powinien zarobić swoją dwucyfrową roczną pensję, mimo że jest znacznie poniżej pułapu 19 milionów dolarów.

W 30 meczach w tym sezonie Hachimura notował średnio 13,0 punktów przy 55,8% celnych rzutów, a także 4,3 zbiórki i 1,2 asysty na mecz (przegapił 16 meczów wcześniej w sezonie z powodu stłuczenia kości w prawej kostce). Rodzimy Japończyk rzuca 33,7% rzutów za 3 punkty, czyli mniej niż średnia ligowa, ale w zeszłym sezonie trafiał 44,7% spoza łuku i 47,0% rzutów za 3 punkty. Sugeruje to, że mógłby strzelać lepiej w Los Angeles z Jamesem, Davisem i Westbrookiem, tworząc dla niego bardziej proporcjonalny wygląd.

READ  Nowa ofensywna linia Cincinnati Bengals mówi, że zdobywa zaufanie Key Go Borough, ponieważ straty się piętrzą

Hachimura radzi sobie dobrze w większości wskaźników defensywnych, od ponadprzeciętnego obrońcy (plus 0,3 w defensywnym RAPTOR) do dobrego obrońcy (plus 0,9 w defensywnym EPM). Film pokazuje utalentowanego, uzdolnionego fizycznie obrońcę, który może poprawić swoje wysiłki, stabilność i świadomość. Lakers są optymistami, że gra w systemie trenera Darvina Hamma wraz z weteranami, takimi jak Davis, James, Westbrook i Beverley, pomoże wydobyć niezrealizowany potencjał obronny Hachimury.

Trwałość jest trochę problemem, ponieważ Hachimura nigdy nie rozegrał więcej niż 57 gier w meczu NBA Sezon – Chociaż liczba ta częściowo odbiega od poprzedniego sezonu, kiedy Hachimura z błogosławieństwem Czarodziejów opuścił pierwsze 39 meczów sezonu, aby zadbać o swoje zdrowie psychiczne.

Przybycie Hashimury, wraz z odejściem Noona, zmniejszyłoby co najmniej liczbę formacji trzech strażników używanych przez Lakers, co pomogłoby w szklanej obronie i przeciwko zespołom z wieloma strzelcami skrzydłowymi. Lakers mieli ogromną przewagę w większości meczów w tym sezonie.

Po dopuszczeniu 39 punktów drugiej szansy dla Grizzly z Memphis W zeszły piątek – najwięcej, gdy zespół zrezygnował od ponad 25 lat – James zauważył, że nie mieli tak wielu graczy o wzroście 6 stóp 8 i 9 stóp, jak Grizzlies. To nie był pierwszy raz, kiedy wyraził niezadowolenie z powodu braku długości i wielkości składu w tym sezonie.

„Myślę, że w tej chwili gramy trzy lub cztery” – powiedział James.

Lakers znaleźli chemię w swoim obecnym wyjściowym składzie Thomasa Bryantameczety, Troy Brown Jri Beverly F Dennisa Schroederaale z trzema ważnymi utworami, które wkrótce powrócą w Davis, Austina Reevesa Walker IV, te pięć startów zawsze będzie tymczasowe.

Linia frontu Davis-James-Hachimura daje Lakers wszechstronne trio o rozmiarze, wzroście i dobrym atletyce. Będą w stanie przetasować większość meczów, a Davis jest zdecydowanie najlepszym starszym obrońcą, z jakim Hachimura grał w swojej czteroletniej karierze.

Hachimura wejdzie jako trzecia lub czwarta opcja ofensywna w większości składów, chociaż jego średnia w karierze wynosząca 16,9 punktów na 36 minut zajmuje szóste miejsce na liście za Jamesem, Davisem, Westbrookiem, Schroederem i Bryantem.

READ  TKO Rolando Romero przejmuje Gervontę Davis w mediach społecznościowych

Kosztem Lakers jest Nunn, który ostatnio gra lepiej, ale jest dziwnym człowiekiem, gdy Lakers są na pełnych obrotach. Wkrótce po powrocie Reavesa i Walkera IV, 27-letni Nunn był co najwyżej szóstym rozgrywającym zespołu, za Reavesem, Schroederem, Walkerem IV, Beverlym i Westbrookiem. W tym sezonie walczył o wywarcie wpływu i znalezienie rytmu, trafiając zaledwie 32,5 procent trójek. obok kogo Damiena JonesaNoon był najbardziej niedocenianym zawodnikiem w 14-osobowym składzie Lakersów.

Realistycznie rzecz biorąc, była to dobra wymiana, jaką Lakers zamierzali znaleźć w zamian za Nunn i kilka wyborów drugiej rundy. Możliwe, że znaleźli swój start na przyszłość, w zależności od tego, jak wpasuje się Hachimura, reszta ich biznesu i jak będzie się rozgrywał rynek wolnych agentów tego lata.

Zajmujący 12. miejsce Lakers są tylko o jeden mecz za rozstawionym z numerem 10 i dwoma meczami za rozstawionym z numerem 6. Ponieważ James i Davis grają jak zawodnicy z pierwszej dziesiątki w tym sezonie, jawi się jako potencjalny przeciwnik z niższej pozycji, którego nikt nie chce zmierzyć się z nim w serii siedmiu meczów – o ile uda im się tam dotrzeć.

Ten ruch pomaga im się zbliżyć. Chociaż nie jest to przebojowa umowa, która mogłaby popchnąć Lakersów do rywalizacji, jest to krok we właściwym kierunku dla Lakersów przy minimalnym minusie.


Powiązane czytanie

Harfiarka: Lakers, Wizards zamieniają wymianę na Rui Hachimura: wyniki i reakcja

Leroux: W handlu Rui Hachimura pułap 18,8 miliona dolarów jest duży dla Lakers

Sharanya Waldridge: Czarodzieje sprzedają Rui Hachimurę Lakersom: dlaczego umowa ma dla niego sens

(Zdjęcie: LeBron James i Hachimura: Patrick Smith/Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.