Sacramento stało się głównym kandydatem do organizacji Oakland A's w latach 2025–2027

Sacramento jest faworytem, ​​który będzie gospodarzem drużyny A w latach 2025–2027, zanim przeniosą się oni do Las Vegas, powiedziała osoba zaznajomiona z procesem poszukiwań zespołu. Sportowiec Piątek.

Salt Lake City i powrót do Oakland Coliseum to pozostałe dwie możliwości znalezienia tymczasowego domu – dodała osoba. Oczekuje się, że decyzja zostanie wydana w ciągu tygodni, a nie miesięcy.

Rodzina A i miasto Oakland spotkały się w czwartek, aby omówić możliwość pozostania rodziny A w mieście do 2027 roku.

„Odbyliśmy konstruktywne i pozytywne spotkanie z miastem Oakland i hrabstwem Alameda i skupiliśmy się na kontynuowaniu rozmów na temat przedłużenia umowy najmu w Coliseum” – powiedział rzecznik A.

Jednak powrót do Koloseum nadal jest postrzegany jako „trudna droga” – stwierdziła osoba zaznajomiona z poszukiwaniami, biorąc pod uwagę, jak chaotyczny był planowany wyjazd zespołu z Auckland.

Z punktu widzenia klubu pobyt w Oakland ma jedną zasadniczą korzyść: pozwoli drużynie zatrzymać pieniądze z telewizji, które są już należne NBC Sports California na mocy umowy.

Przeprowadzka do Sacramento może również pozwolić franczyzobiorcom na zatrzymanie znacznej części należnych im pieniędzy, powiedziała ta osoba. Ile dokładnie może być przedmiotem negocjacji. Nawet jeśli technicznie rzecz biorąc, „A” znajdują się poza regionem określonym w umowie telewizyjnej, NBC Sports California ma już w składzie inną drużynę z Sacramento, Kings. Rzecznik NBC Sports California odmówił komentarza.

Z drugiej strony przeprowadzka do Salt Lake City może oznaczać, że zaczynasz od zera, jeśli chodzi o przychody z telewizji.

Park zdrowia Sutter w Sacramento jest siedzibą Triple-A River Cats, filii Giants i może pomieścić ponad 14 000 osób.

(Górne zdjęcie Sutter Health Park: Kirby Lee za pośrednictwem AP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *