Satelita wielkości Tesli powróci na Ziemię w tym tygodniu

Obserwowanie czegoś ognistego na nocnym niebie jest zawsze ekscytujące. Przybycie spadających gwiazd lub możliwe zniknięcie Międzynarodowa Stacja Kosmiczna. Teraz należy wziąć pod uwagę nowy, dodatkowy element terenu Europejska Agencja Kosmiczna Satelita wielkości Tesli przygotowuje się do ponownego uderzenia w Ziemię.

Satelita nazwany ERS-2 znajduje się na orbicie Ziemi od 1995 roku. W ciągu 29 lat od uruchomienia badał temperaturę oceanów i prędkość wiatru na Ziemi, aby monitorować zmiany w naszym klimacie. Jednakże Rzemiosło usunięte W 2011 roku.

Teraz, – poinformował Space.com Koniec statku jest bliski, ponieważ w ten weekend w spektakularny sposób ponownie wpadnie w naszą atmosferę. Satelita ERS-2 o wadze ok Podobnie jak Tesla Model XPrzewiduje się, że spadnie na Ziemię w środę (21 lutego).

Jednak dokładne przewidzenie, kiedy nastąpi awaria, jest trudniejsze, niż początkowo sądzono. Według serwisu:

ESA stwierdziła ponowne wejście [of] Oczekuje się, że ERS-2 odbędzie się w środę (21 lutego) o 10:19 ET (15:19 GMT), plus minus około 19 godzin. Ta niepewność wynika z „nieprzewidywalnej aktywności Słońca, która wpływa na gęstość ziemskiej atmosfery” i dlatego może zmienić opór, jaki satelita wywiera podczas swojej podróży w dół – napisała ESA. Jest jeszcze za wcześnie, aby określić, gdzie wyląduje, ale będziemy mieli dobry pomysł, gdy zbliża się czas ponownego wejścia w atmosferę.

Obecnie mówi się, że statek spalił całe swoje wewnętrzne paliwo, więc powrót na Ziemię jest zdany na łaskę grawitacji. Jednak nie przejmuj się zbytnio tym awaryjnym lądowaniem. naprawdę, Europejska Agencja Kosmiczna Przewiduje się, że większość satelity dotrze do lądu (lub oceanu) dopiero pod koniec tego tygodnia.

Zamiast tego starzejący się satelita spłonie w wyniku uderzenia – twierdzi agencja kosmiczna. Pomimo masy samochodu elektrycznego ERS-2 rozpadnie się na bardzo małe kawałki, gdy osiągnie wysokość 80 mil nad Ziemią – twierdzi ESA. Potem większość śmieci kosmicznych tam będzie Spala się w atmosferze Przewiduje się, że bardzo niewiele z nich wpadnie do morza.

READ  LeBron James powstrzymuje Grizzlies w dogrywce, gdy Lakers przejmują prowadzenie w serii 3-1

Zatem nie ma takiej potrzeby Martw się, że zostaniesz zaatakowany Zrzucając w tym tygodniu europejskie śmieci kosmiczne. Zamiast tego wysuń głowę i miej nadzieję, że zobaczysz płonącego satelitę nad głową, co może być fajne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *