SBF nie stanie przed drugim procesem po uznaniu go za winnego oszustwa: prokuratorzy


SBF nie stanie przed drugim procesem po uznaniu go za winnego oszustwa: prokuratorzy


Praca


Amerykańscy prokuratorzy oświadczyli w piątek, że nie planują kontynuować drugiego procesu przeciwko Samowi Bankman-Friedowi, który w zeszłym miesiącu został skazany za okradanie klientów zbankrutowanej obecnie giełdy kryptowalut FTX.

W piśmie złożonym do sądu federalnego na Manhattanie prokuratorzy stwierdzili, że duży interes publiczny w szybkim rozwiązaniu sprawy przeważa nad korzyściami płynącymi z drugiego procesu.

Stwierdzili, że odsetki „mają tu szczególnie duże znaczenie”, biorąc pod uwagę, że wyrok skazujący Bankmana-Frieda zaplanowany na marzec 2024 r. prawdopodobnie obejmie nakazy przepadku i zadośćuczynienia ofiarom jego zbrodni.

Prokuratorzy stwierdzili, że większość dowodów, które mają zostać przedstawione w drugim procesie, została już przedstawiona w pierwszym procesie. Reutera
Bankman-Fried pozuje ze swoim prawnikiem po odczytaniu wyroku 2 listopada.
Bankman-Fried pozuje ze swoim prawnikiem po odczytaniu wyroku 2 listopada. Reutera

Powiedziała także, że większość dowodów, które mają zostać przedstawione w drugiej rozprawie, została już przedstawiona w pierwszej rozprawie.

Prawnicy Bankman-Fried nie odpowiedzieli natychmiast na prośby o komentarz.

2 listopada ława przysięgłych skazała Bankmana-Frieda za wszystkie siedem postawionych mu zarzutów po tym, jak prokuratorzy oskarżyli go o kradzież 8 miliardów dolarów od klientów FTX ze zwykłej chciwości.

Orzeczenie zapadło prawie rok po ogłoszeniu upadłości przez FTX, co wstrząsnęło rynkiem i zniknęło osobisty majątek Bankmana Frieda wynoszący 26 miliardów dolarów.

Załaduj więcej…

https://nypost.com/2023/12/29/business/sbf-wont-face-a- Second-trial-after-fraud-conviction-prosecutors/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania

READ  Andreessen Horowitz wspiera projekt nieruchomościowy założyciela WeWork

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *