Sędzia federalny zabronił Departamentowi Obrony ukarania sił marynarki wojennej za odmowę szczepienia.

Sędzia federalny wydał wstępny nakaz zbliżania się Departament Obrony zablokował w poniedziałek podjęcie „wszelkich negatywnych działań” przeciwko 35 marynarzom marynarki wojennej, którzy odmówili zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi, argumentując, że narusza to ich wolność religijną.

Członkowie służby, w tym Navy SEALs i członkowie Naval Special Warfare Command, złożyli pozwy przeciwko administracji Bidena, argumentując, że ich „prawdziwe przekonania religijne uniemożliwiają wszystkim otrzymanie szczepionki Govt-19”. Wiara chrześcijańska Zamówione przez Pentagon Wszystkie aktywne oddziały otrzymują szczepionkę.

Reed O’Connor, sędzia z Północnego Dystryktu Teksasu, skutecznie uniemożliwił wydziałowi ukaranie tych żołnierzy.

„Nasz kraj wzywa mężczyzn i kobiety w naszym wojsku do służby, cierpienia i poświęcenia. Ale nie prosimy ich o zrzeczenie się obywatelstwa i zrzeczenie się praw, które zobowiązali się chronić” – napisał sędzia O’Connor w swoim 26-stronicowym nakazie. Dodał: „Epidemia Govt-19 nie dała rządowi żadnej licencji na odebranie tych wolności. Covit-19 nie jest wyjątkiem od Pierwszej Poprawki. Nie ma wyjątków wojskowych od naszej konstytucji.

Grupa reprezentuje niewielką grupę żołnierzy w służbie czynnej ze Stanów Zjednoczonych, a do połowy grudnia byli tam bardzo aktywni żołnierze i członkowie Marynarki Wojennej. Otrzymano co najmniej jedną dawkę Szczepionki. Tysiące wezwały do ​​zwolnień religijnych, poinformowali w grudniu urzędnicy.

Wynik następuje po innym Zakazany Sędzia w listopadzie przeciwko Narodowemu Nakazowi Szczepień Prezydenta Bidena dla Pracowników Służby Zdrowia.

Prezydent George W. Bush. Sędzia O’Connor, mianowany przez Busha, wiernie odrzucił wiele zasad demokratycznych, które zostały zakwestionowane w ławie federalnej. W odpowiedzi na poniedziałkowy zakaz republikański senator Ted Cruz z Teksasu napisał na Twitterze: „To wielka wygrana!”

Rzecznik Pentagonu nie mógł od razu uzyskać komentarza. Ale w poniedziałek wieczorem rzecznik Pentagonu John Kirby powiedział, że urzędnicy bezpieczeństwa przeglądają nakaz zbliżania się. Washington Post.

READ  Polio New York: Po wykryciu wirusa w ściekach hrabstwa Nassau ogłoszono stan nadzwyczajnej katastrofy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *