Sędzia planuje wyznaczyć specjalnego mistrza w sprawie rejestracyjnej Trumpa

WASHINGTON (AP) — Sędzia federalny na Florydzie poprosił w sobotę Departament Sprawiedliwości o dostarczenie mu bardziej szczegółowych informacji na temat tajnych dokumentów usuniętych z posiadłości byłego prezydenta Donalda Trumpa na Florydzie. Powiedział, że jego „wstępnym zamiarem” jest wyznaczenie specjalnego mistrza w tej sprawie.

Dwustronicowe postanowienie sędziej okręgowej USA Eileen Cannon wskazywało, że jest gotowa przychylić się do wniosku prawników Trumpa, którzy w tym tygodniu poprosili o wyznaczenie niezależnego specjalnego mistrza, który miałby przejrzeć i zidentyfikować akta zabrane z Mar-a-Lago. Zapewnij zwrot wszelkich dokumentów, które mogą być chronione przywilejem administracyjnym i wykraczają poza zakres nakazu przeszukania.

Sędzia wyznaczył rozprawę na czwartek w celu dalszego omówienia sprawy, sugerując, że wymiar sprawiedliwości miał możliwość wniesienia sprzeciwu wobec motywów sędziego. W innych niedawnych głośnych sprawach, w których mianowano specjalnego mistrza, osobą tą był były sędzia.

Cannon nakazał Departamentowi Sprawiedliwości zapieczętować akta ze szczegółowymi opisami „identyfikującymi wszystkie aktywa” zabrane z majątku Trumpa. Prawnicy byłego prezydenta skarżyli się, że gdy agenci wykonali 8 sierpnia nakaz przeszukania w poszukiwaniu tajnych dokumentów, śledczy nie ujawnili im wystarczających informacji o tym, jakie konkretnie dokumenty zostały usunięte.

Wyznaczenie specjalnego mistrza, jeśli tak się stanie, prawdopodobnie nie wpłynie znacząco na kierunek dochodzenia sądowego, chociaż zewnętrzna kontrola dokumentów może spowolnić dochodzenie.

____

Śledź Erica Tuckera na Twitterze pod adresem http://www.twitter.com/etuckerAP

READ  Adwokat Baltimore Marilyn Mosby został pokonany w prawyborach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.