Sędzia unieważnia proces w procesie śmierci przeciwko Suge Knight

Sędzia Sądu Najwyższego w Los Angeles unieważnił pozew przeciwko hip-hopowemu potentatowi Sugowi Knightowi w związku ze śmiercią Terry’ego Cartera.

Jury znalazło się w impasie po tym, jak debatowali nad pozwem, który żona Cartera, Lillian, wniosła w 2015 roku po tym, jak Nate przejechał jej męża na planie filmu NWA z 2015 roku „Straight Outta Compton”. Donosił „Los Angeles Times”.

Jak wynika z dokumentów sądowych uzyskanych przez gazetę, ławnicy znaleźli się w impasie w godz. 7-5 na korzyść Cartera.

Ponieważ obrady ławy przysięgłych rozpoczęły się w ubiegły wtorek, jurorzy zadecydowali mniej niż pół godziny po spotkaniu w środę, że „należy ogłosić mistrial”.

Orzeczenie wymaga dziewięciu głosów na korzyść powoda.

„Sąd i kanclerz konsultują się w sprawie stwierdzenia nieważności procesu. Obie strony zgadzają się, że proces powinien zostać unieważniony” – czytamy w aktach sądowych uzyskanych przez gazetę.

wdowa Cartera Złożenie bezprawnego pozwu o śmierć przeciwko Knight i Universal Studios Inc. I raper dr. Dre i Ice Cube, którzy również zostali przedstawieni w filmie.

Marion „Sugg” Knight przejechała Terry’ego Cartera na planie filmu NWA „Straight Outta Compton” w 2015 roku.
Frederick M. Brown / Getty Images

W pozwie twierdzono, że Universal dopuścił się zaniedbania, kontynuując kręcenie w Compton po tym, jak Dre ostrzegł produkcję, aby trzymał Knighta, współzałożyciela Death Row Records, z dala od miejsca kręcenia z powodu wieloletniej wołowiny.

Pozew twierdzi, że produkcja była świadoma napięcia między Dre i Nate’em, ale mimo to kontynuowała kręcenie.

W skardze twierdzono również, że Universal niedbale zatrudnił Klee „Bon” Sloana – długoletniego rywala Knighta, którego walka z dyrektorem hip-hopowym doprowadziła do upadku Cartera. Sloan pracował jako konsultant przy filmie i pomagał w transakcjach brokerskich z członkami gangu, aby mógł kręcić w Compton.

Zdjęcie Terry'ego Cartera.
„Jej dzieci odebrano jedynemu znanemu ojcu”, powiedziała Lillian, żona Cartera.

Knight, grany w filmie przez aktora R.Markusa Taylora, był zirytowany sposobem, w jaki został przedstawiony.

Wyszedł za kaucją w 2014 roku, kiedy też był Został schwytany na wideo, wielokrotnie jeżdżąc swoją furgonetką Sloan nad głową na parkingu Tama Burgera w Compton, a następnie zderzył się z 55-letnim Carterem przed startem.

READ  Kanye West Donda 2. Lista utworów

W 2018 r. Knight został po nim skazany na 28 lat więzienia Uniknął procesu o morderstwo i usiłował dokonać morderstwa z premedytacją, błagając, by nie kwestionować morderstwa z premedytacją.

Funkcjonariusz biura szeryfa hrabstwa Los Angeles sprawdza miejsce wypadku na parkingu w Compton w Kalifornii, czwartek, 29 stycznia 2015 r.
Oficer szeryfa hrabstwa Los Angeles sprawdza miejsce wypadku na parkingu w Compton w Kalifornii w 2015 roku.
AFP / Damien Devarganis

Lillian Carter powiedziała w liście odczytanym na głos na rozprawie skazującej: „Jej dzieci zostały odebrane jedynemu znanemu ojcu. Dzięki Bogu, że żyję. Nie żyję, żyję”. Wdowa napisała: To koszmar.

„Nie jestem już matką, siostrą, żoną jaką byłam wcześniej. Nie jestem już żoną z powodu niemądrych czynów oskarżonego.”

Długi wyrok więzienia zamknął książkę przed długim spadkiem kariery Knighta, który wraz z Dre założył Death Row Records i pomógł rozpocząć karierę Snoop Dogga i Tupaca Shakura.

Stracił kontrolę nad Death Row po tym, jak został zmuszony do bankructwa i został skazany za napad z bronią w ręku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.