Sędzia z Nowego Jorku oddala zarzut zniesławienia wobec Trumpa i nakłada na niego grzywnę w wysokości 110 000 USD

Sędzia Arthur Engoron nałożył szereg warunków, które wymagały podtrzymania wyroku do 20 maja lub przywrócenia i zastosowania pozwu o zniesławienie. Warunki te obejmują przechowywanie dokumentacji organizacji Trumpa i zobowiązań określających jej politykę niszczenia, w tym sposób postępowania z samoprzylepnymi karteczkami, oraz ukończenie przeglądu pięciu pudełek dołączonych do Trumpa znajdujących się w magazynie poza siedzibą firmy. Oczekuje się, że pisemne wyniki zostaną opublikowane później w środę.

Sędzia zgodził się również, aby Trump mógł przechowywać grzywny na rachunku powierniczym do czasu zakończenia apelacji byłego prezydenta w sprawie obrazy sądu.

W zeszły piątek sędzia zatrzymał odliczanie grzywien, gdy prawnicy Trumpa złożyli dodatkowe oświadczenia, w tym prawnicy Trumpa, dotyczące jego próby przestrzegania zapisów biura prokuratora generalnego Nowego Jorku.

Biuro Prokuratora Generalnego stanu Nowy Jork obraziło Trumpa za niezastosowanie się do Sapony w odniesieniu do dokumentów wydanych w grudniu 2021 r. Biuro Prokuratora Generalnego bada dokładność sprawozdań finansowych wydanych przez organizację Trumpa dla pożyczkodawców, ubezpieczycieli i ulg podatkowych. .

Na środowym przesłuchaniu adwokat stanowy Andrew Amer ujawnił problem z karteczkami samoprzylepnymi, których Trump używał do komunikowania się ze swoim personelem, i czy zostały one zmienione.

„Według naszej najlepszej wiedzy nie znajdujemy żadnych dokumentów zawierających karteczki samoprzylepne, a według doniesień jest to jedna z najdziwniejszych rzeczy w produkcji do tej pory, że był to sposób na skontaktowanie się z panem Trumpem” – powiedział Ames. Twierdził, że karteczki Post-It powinny być traktowane w ramach polityki przechowywania i niszczenia dokumentów.

Adwokat Trumpa, Alina Hubba, powiedziała, że ​​doradca generalny organizacji Trumpa powiedział jej, że cała poczta – jak zauważa – została już przesłana do biura prokuratora generalnego.

„To trochę zabawne”, powiedziała sędziemu, trzymając talię samoprzylepną. — Nie mam odpowiedniego przeszkolenia w zakresie karteczek samoprzylepnych, prawda?

READ  Recenzja: Warriors pokonali Nuggets 118-113, aby wygrać serię 3-0.

Sędzia powiedział, że mogą rozpocząć nową procedurę prawną: jest to oświadczenie złożone po przysięgi.

Sędzia powiedział również, że prawnicy Trumpa powinni zgłaszać wszelkie próby uzyskania dostępu do byłych doradców wykonawczych Trumpa i sprawdzić, czy można ich znaleźć.

Trump złożył w piątek sędziemu odnowione oświadczenie pod przysięgą. Że już go nie ma Trump miał telefony komórkowe dostarczone przez organizację i przejrzał swój osobisty telefon komórkowy. Hubba powiedział, że osobiście przeszukał każdą szafkę nocną, biurko i szafkę w posiadłości Trumpa i nie znalazł żadnego z dokumentów, o które poprosił Sapona.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe ulepszenia i dodatkowe informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.