Sekretarz stanu Kolorado mówi, że „ekstremalny” GOP może pozbawić Amerykanów prawa do prawa wyborczego

Sekretarz Stanu Kolorado Jenna GriswoldOstrzeżenie, dążenie do reelekcji Wywiad z Guardianem Wydany w niedzielę, Amerykanie powinni zwrócić szczególną uwagę na sekretarza stanu ds. ras w całym kraju, aby chronić swoje prawa wyborcze.

Dlaczego jest to ważne: Demokraci coraz bardziej koncentrują się na wyścigach sekretarzy stanu, aby zapewnić, że wyniki wyborów prezydenckich w 2024 r. nie zostaną odwrócone.

  • Jest 27 sekretarzy stanu Zawody W tegorocznym głosowaniu w USA — 13 urzędów zajmowanych przez Demokratów, 13 przez republikanów i jeden — w Północnej Dakocie — przez niezależną, Alexi McCammond pisze Axios.
  • Kilku sekretarzy republikańskich kandydatów stanowych powtórzyło bezpodstawne twierdzenia byłego prezydenta Donalda Trumpa dotyczące wyborów w 2020 roku.

Co oni mówią: „To, czego oczekujemy od radykalnych republikanów biegających przez ten kraj, to podkopywanie wolnych i uczciwych wyborów dla narodu amerykańskiego, odebranie Amerykanom prawa do głosowania, odmowa zajmowania się naruszeniami bezpieczeństwa i, niestety, skupienie się bardziej na MAR-A. LAGO niż na Amerykanie” – powiedział Griswold, prezes Stowarzyszenia Sekretarzy Stanu Demokratów, powiedział Guardianowi.

  • „Dla nas staramy się ratować demokrację” – powiedział.
  • „Kraj straci prawo do głosowania w ciągu trzech miesięcy” – dodał, ostrzegając, że kandydaci wspierani przez Trumpa mogą wykorzystać swoje stanowiska do podważenia wyników wyborów lub wzbudzenia wątpliwości co do wyborów, które ich partia przegra.
  • „Musimy odrzucić pogląd, że ochrona praw wyborczych jest stronnicza. Nie jest – powiedział Griswold. – To najbardziej amerykańska i demokratyczna rzecz, jaką możesz zrobić.

READ  USMNT kontra Wynik Salwadoru: gol Antonee Robinsona oznacza kolejną skromną wygraną dla drużyny Gregga Berhaltera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.