Senat przegłosował uchwalenie pakietu pomocy dla Ukrainy o wartości 40 miliardów dolarów

Pomiar Zdał radę Na początku tego miesiąca prezydent Joe Biden zamierza teraz podpisać ustawę. Ostateczny głos w Senacie wynosił 86 do 11.

Ustawa zapewnia pomoc finansową ukraińskim siłom zbrojnym i narodowym siłom bezpieczeństwa, a także pomoc wojskową i humanitarną, w tym pomoc w napełnianiu amerykańskich magazynów sprzętu wysyłanego na Ukrainę oraz udzielanie pomocy w zakresie zdrowia publicznego i medycznego ukraińskim uchodźcom.

Pomoc dla Ukrainy to rzadki obszar ponadpartyjnego konsensusu na Kapitolu

Jednak nie wszyscy ustawodawcy starają się wysłać na Ukrainę dodatkowe 40 miliardów dolarów. Niektórzy senatorowie republikańscy zwrócili uwagę na wysokie koszty i przekroczenia kosztów ustawy oraz wyrazili zaniepokojenie, że kraje europejskie nie zapewniają odpowiedniego finansowania.

Jedenastu senatorów republikańskich głosowało przeciwko ostatniemu fragmentowi ustawy: Marsha Blackburn z Tennessee, John Boosman z Arkansas, Mike Brown z Mich Brown, Mike Grobo z Idaho, Josh Howley z Josh Howley z Tennessee, Mike Lee z Utah, Tommy Doverville.

W okresie poprzedzającym głosowanie przywódca mniejszości w Senacie Mitch McConnell potępił prawodawców, którzy „przejmowali się kosztami” pomocy Ukrainie, dając jasno do zrozumienia, że ​​jego zdaniem dużym błędem byłoby zgrubne głosowanie przeciwko ustawie.

„Każdy, komu zależy na kosztach wsparcia ukraińskiego zwycięstwa, powinien wziąć pod uwagę ogromne koszty w przypadku porażki Ukrainy” – powiedział w komentarzu na stronie Senatu.

Co jest w rachunku?

Projekt ustawy zwiększyłby fundusz energetyczny prezydenta Trumpa z 5 miliardów dolarów, których pierwotnie żądała administracja Bidena, do 11 miliardów dolarów. Prezydencki Fundusz Kredytowy umożliwia administrowanie sprzętem wojskowym i bronią z amerykańskich zapasów.

Ustawa przewiduje 6 miliardów dolarów na finansowanie inicjatywy pomocy obronnej Ukrainy, kolejny sposób, w jaki administracja Bidena udziela Ukrainie pomocy wojskowej. Finansowanie pozwala zarządowi kupować broń od kontrahentów, a następnie dostarczać ją na Ukrainę, czego z kolei nie można pozyskać bezpośrednio z amerykańskich zapasów.

READ  Oregon zatrudnia Dana Lanninga: Kaczki przyjmują defensywny sposób myślenia, wybierając asystenta Georgii jako następnego trenera

Zgodnie z arkuszem informacyjnym Izby Demokratów, fundusze zostaną przeznaczone na wsparcie ukraińskich sił zbrojnych i narodowych sił bezpieczeństwa oraz na broń, sprzęt, szkolenia, wsparcie logistyczne i wywiadowcze oraz inne potrzeby.

Odzyskanie amerykańskiego sprzętu wysłanego na Ukrainę będzie kosztować około 9 miliardów dolarów, co wzbudziło obawy wielu ustawodawców dotyczące wymiany broni dostarczonej przez USA, zwłaszcza żądeł i pocisków oszczepowych.

Ustawa zapewnia 3,9 miliarda dolarów na europejskie operacje dowodzenia, w tym „wsparcie misji, wsparcie wywiadowcze, twarde wynagrodzenie dla żołnierzy wysyłanych do regionu i sprzęt, w tym baterię Patriot” – czytamy w arkuszu informacyjnym Izby Demokratów. Departament Obrony Dodano dodatkowe siły amerykańskie Wzmocnienie poparcia dla sojuszników NATO bliskich Ukrainie od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę w krajach Europy Wschodniej.

Aby zaspokoić potrzeby humanitarne, rachunek obejmuje 900 milionów dolarów na zwiększenie pomocy dla uchodźców.

Inicjatywa zapewnia dodatkowe 54 miliony dolarów na zdrowie publiczne i pomoc medyczną dla ukraińskich uchodźców.

Opóźnienie pomocy Ukrainie w Senacie

Ponieważ wojna zbliża się do trzeciego miesiąca, oczekuje się, że ponadpartyjni senatorzy zatwierdzą w zeszłym tygodniu nadzwyczajny projekt ustawy finansowej, aby przyspieszyć wysłanie miliardów na pomoc wojskową na Ukrainę.

Ale senator, republikanin z Kentucky. Rando Paul, Ścieżka pakietu pomocy została zablokowana Do czwartku, kiedy administracja Bidena stwierdziła, że ​​należy zatwierdzić dodatkowe fundusze, aby uniknąć niedoboru poparcia dla Ukrainy.

Paul domagał się włączenia do ustawy języka, który da społeczeństwu nowe uprawnienia do nadzorowania sposobu wydatkowania pomocy Ukrainy. Chociaż pomysł jest powszechnie akceptowany przez członków obu stron, wymuszenie zmiany ustawy na tak późnym etapie zajmie trochę czasu i spowolni krajową potrzebę pomocy w nagłych wypadkach.

Zgodnie z zasadami senatu, każdy senator może spowolnić ten proces. Liderowi większości zajęło tydzień odniesienie się do sprzeciwu Paula poprzez podjęcie w odpowiednim czasie praktycznych działań na platformie senackiej.

READ  S&P 500, Gołąb na dobrej drodze do czterech tygodniowych przepisów

„Myślę, że potrzebujemy inspektora generalnego” – powiedział Paul CNN na początku tego tygodnia. „Mamy kogoś i nadzorujemy afgańskie marnotrawstwo. Jest w tym bardzo dobry. Nie trzeba czekać na spotkanie. Tworzy zespół i kieruje nim. Myślę, że to właśnie powinniśmy zrobić”.

Przywódca większości w Senacie, Chuck Schumer, ostro skrytykował Paula za opóźnianie finansowania kryzysowego, argumentując, że było to „dla celów czysto politycznych” i że „wzmacnia rękę Putina”.

W czwartek Schumacher powiedział przed referendum, że oczekuje, że Senat „zakończy kolejną rundę ważnej pomocy wojskowej, humanitarnej i ekonomicznej dla ludności Ukrainy”.

Kontynuował: „Powinno to być już zrobione, ale to obrzydliwe, że członek drugiej strony, młodszy senator z Kentucky, zdecydował się zablokować program i sfinansować Ukrainę. Naprawdę przestań”.

W przemówieniu przed sprzeciwem w zeszłym tygodniu Paul powiedział, że jego przysięga jest taka, że ​​Konstytucja USA nie jest dla żadnego obcego kraju i że „zniszczenie amerykańskiej gospodarki nie może uratować Ukrainy”.

Fabuła i tytuł zostały zaktualizowane, aby odzwierciedlić dodatkowe wydarzenia, które miały miejsce w czwartek.

Dead Barrett i Manu Raju z CNN przyczynili się do powstania raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.