Serena Williams rywalizuje w meczu singlowym US Open, pokonując numer dwa na świecie Annette Kontaveit

„Po tym, jak przegrałem drugiego seta, pomyślałem: „O mój Boże, muszę dać z siebie wszystko, bo to może być to” – powiedział Williams w wywiadzie dla ESPN po meczu.

A Williams wyglądała lepiej niż w poprzednich grach w tym roku, ponieważ wciąż próbowała otrząsnąć się z rdzy swojej długiej nieobecności.

Jednak w Kontaveit Williams zmierzył się z trudniejszym testem i bez wątpienia był słabszym graczem na papierze, ale na pewno nie z fulem na stadionie Arthura Ashe’a.

Hałaśliwy, ale dobrze wychowany tłum witał ją na każdym kroku.

W środowym wywiadzie nawiązała do długiego zwolnienia, ale powiedziała: „Uwielbiam wyzwania”.

W trzeciej rundzie Williams zmierzy się z Australijczykiem Ają Tomljanovic. Tomljanovic, który w środę grał w tym samym czasie z Williamsem, pokonał Rosjankę Evgenię Rodinę 1-6, 6-2, 7-5.

Williams nie tylko gra w single; Otworzy debel ze swoją siostrą Venus Williams w czwartek wieczorem.

„Potrzebuję więcej zapałek” – powiedziała ESPN. „Uwielbiam podejmować wyzwania. Tak, nie grałem wielu meczów, ale trenowałem naprawdę dobrze. W ostatnich kilku meczach nie było razem. Ja.”

Powiedziała, że ​​wszystko się zmieniło, odkąd zaczęła grać na World Open.

Zacząłem grać solo Poniedziałek ze zwycięstwem 6-3, 6-3 Nad Danką Kovenic z Czarnogóry. To był trzeci mecz Williamsa Od czasu ogłoszenia w magazynie Vogue Po US Open „odejdzie od tenisa”.

„Nigdy nie lubiłem słowa emerytura. Nie wydaje mi się to nowoczesnym słowem. Myślałem o tym jako o przejściu, ale chcę być wrażliwy na to, jak używam tego słowa, co oznacza coś bardzo konkretnego”. Williams powiedział w artykule opublikowanym wcześniej w Vogue W tym miesiącu jest „ważny dla społeczności ludzi”.

„Prawdopodobnie najlepszym słowem opisującym to, co zamierzam, jest rozwój”, powiedziała. „Jestem tutaj, aby powiedzieć, że rozwijam się z dala od tenisa, w kierunku innych rzeczy, które są dla mnie ważne”.

READ  Knicks i Jazz wezmą udział w rozmowach biznesowych Donovana Mitchella

Na konferencji prasowej po meczu w poniedziałek Williams została zapytana, czy na pewno będzie to jej ostatni turniej.

– Tak, byłeś dość niejasny, prawda? Powiedziała z uśmiechem. – Zachowam to w tajemnicy, bo nigdy nie wiadomo.

Zwycięstwo w pierwszej rundzie nad Kovinichem wyglądało tak, jak Williams wrócił po kontuzji. Udało jej się wygrać tylko jeden mecz od powrotu na ring w czerwcu i nie zbliżyła się do poziomu, który pomógł jej zdobyć ostatni tytuł Grand Slam w 2017 roku.

Ale Kontaveit, która powiedziała, że ​​jest podekscytowana grą przeciwko Williamsowi, zmierzyła się z graczem, który nie wykazywał chęci przyspieszenia przejścia na emeryturę.

– Myślę, że zagrała naprawdę dobrze – powiedział Estończyk podczas pomeczowej konferencji prasowej. – To znaczy, myślałem, że nigdy nie grałem w złą grę.

Kontaveit powiedział, że po tym, jak gracze podzielili się w pierwszych dwóch setach, Williams poprawiła swoją grę w decydującym.

„Naprawdę to stamtąd prowadziła” – powiedziała. „Jest kilka punktów tu i tam, w których czuję, że mógłbym być może lepiej na moim serwisie. Mam na myśli, że wracała lepiej. Lepiej grała w rajdach. Czułem, że zrobiła wszystko trochę lepiej w trzecim miejscu połowa zestawu.”

Contevet dodał, że entuzjastyczni zwolennicy Williamsa również stanowili wyzwanie.

– To znaczy, myślę, że nie kibicowali mi. Po prostu chcieli, żeby Serena wygrała tak źle – powiedział estoński trener. „Więc, to znaczy, nie sądzę, że to osobisty atak na mnie czy coś. To znaczy, to sprawiedliwe. To znaczy, ona na to zasługuje, tak.”

Williams wkroczyła na scenę, wygrywając swoje pierwsze US Open w 1999 roku

Jeden z najlepszych tenisistów wszechczasów, Williams zdobył 23 tytuły singlowe podczas Wielkiego Szlema i sześciokrotnie wygrał US Open, ostatnio w 2014 roku. Teraz w wieku 40 lat, kariera Williamsa rozpocznie się jako finalista – niezależnie od tego, jaka będzie runda. Okazuje się, że miałoby to się odbyć na miejscu jej pierwszego zwycięstwa w Wielkim Szlemie, US Open 1999.

READ  Wynik Celtics-Heat: Aktualizacje na żywo z meczów NBA, gdy Boston chce zamknąć Miami w Game Six na ławce finałowej

Potem, jako nastolatka, Williams pojawiła się na scenie, by ogłuszyć numer jeden na świecie, Martinę Hingis w finale i ustawić pierwszą trampolinę na swojej drodze do dwóch dekad dominacji.

Po tym, jak Kontaveit zdobyła swój pierwszy tytuł Tour w 2017, jej prawdziwy rok nadszedł w 2021, kiedy wygrała cztery mistrzostwa WTA, aby awansować w światowych rankingach.

Kontaveit, zaciekły gracz ze zróżnicowaną grą i potężnym forhendem, po raz pierwszy wszedł do pierwszej dziesiątki na świecie w listopadzie 2021 roku i od tego czasu jest ostoją.

Zajmuje drugie miejsce w swojej karierze – najwyżej w historii dla Estończyka – a w wieku 26 lat chciała poprawić swój najlepszy występ w Grand Slam, jej ćwierćfinałowy występ w Australian Open 2020.

Kontaveit wyglądała imponująco w swojej pierwszej rundzie US Open, wygrywając z Rumunią Jacqueline Christian, przegrywając tylko trzy mecze, i powiedziała po wygranej, że „zakorzenia” Williamsa w swoim pierwszym meczu rundy.

Steve Almassy z CNN przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *