Sherica Jackson i Noah Lyles biją rekordy świata w biegu na 200 m mężczyzn i kobiet

Po pierwsze, Shericka Jackson ustanowiła nowy rekord krajowy i mistrzowski po pokonaniu Shelly-Ann Fraser-Pryce o złoto.

Jamajka zdominowała wyścig i wygrała w czasie 21,45 sekundy – stając się drugą najszybszą kobietą w historii, za Amerykanką Florence Griffith Joyner.

Niedługo potem podążył za nim, a Noah Lyles zachował tytuł mężczyzny i pobił amerykański rekord ustanowiony wcześniej przez Michaela Johnsona 26 lat wcześniej.

Lyles jest teraz trzecim najszybszym zawodnikiem na dystansie, z czasem 19,31 sekundy.

„Dzisiaj jest mój dzień”, powiedział Lyles po wyścigu. „W końcu mogłem zrobić to, o czym marzyłem”. „Czułem się, jakbym miał najlepszy start, o jaki mogłem prosić”.

Na podium dołączyło do niego dwóch amerykańskich kolegów z drużyny – Kenny Bednarek na drugim miejscu i nastoletni Irion Knighton na trzecim – gdy Stany Zjednoczone jako pierwszy kraj zdobyły medale mistrzostw świata zarówno na 100 m, jak i na 200 m mężczyzn.

„Wspaniale jest być na podium z dwoma amerykańskimi obywatelami” – dodał Lyles.

„Najlepsze, jakie kiedykolwiek widzieliśmy”

Chociaż nie ukończyła pełnego wyścigu w wyścigu kobiet, Jamajka zakończyła 1-2, a Jackson i Fraser-Pryce pokonali Brytyjkę Dinę Asher-Smith na trzecim miejscu.

Johnson, który był świadkiem swojej rekordowej porażki z Lylesem, pracował jako analityk wyścigów kobiet i powiedział, że jakość była „najlepsza, jaką kiedykolwiek widzieliśmy”.

„Czuję się świetnie”, powiedział mistrz świata Jackson. „Po prostu wyszedłem i dałem przedstawienie”. „Najszybsza kobieta na świecie, rekord kraju i mistrzostw, nie mogę narzekać.”

READ  Aaron Rodgers, Packers zaskakują Giants TD na zakończenie pierwszej kwarty