Shrek 5 ukaże się w lipcu 2026 roku, a w rolach głównych wystąpią Mike Myers, Eddie Murphy i Cameron Diaz

Wróciliśmy na bagna.

Ogłoszono DreamWorks Animation „partnera Prace nad filmem „5” oficjalnie się rozpoczęły, a jego premiera zaplanowana jest na 1 lipca 2026 r. Potwierdzono także powrót oryginalnych gwiazd „Shrka”, Mike’a Myersa, Eddiego Murphy’ego i Cameron Diaz.

Antonio Banderas powraca w roli odważnego kota Kot w butach Nie zostało to jeszcze potwierdzone. Shrek 5 wyreżyseruje Walt Dorn, który był scenarzystą i artystą przy Shreku 2 i Shreku III, a także autorem historii w Shrek Forever After, w którym podkładał także głos Rumpelstiltskinowi. Producentami „Shrek 5” będą Jenna Shay, powracająca do serii, oraz Chris Meledandri, założyciel Illumination; Brad Ableson będzie współreżyserem.

Murphy’ego Niech to przejdzie w czerwcu Rozpoczął już nagrywanie swojego głosu do filmu, a wkrótce zajmie się spin-offem serii filmów Donkey.

„Zaczynamy to robić [‘Shrek 5’] „Kilka miesięcy temu” – powiedział Murphy Colliderowi. „Zrobiłem to. Nagrałem pierwszy akt i zrobimy to w tym roku i dokończymy. Film o Shreku wkrótce wyjdzie i Donkey dostanie swój własny film. Zrobimy też Donkey. Więc zrobimy film o Shreku, zrobimy Osła [movie]„.”

Seria filmów Shrek wydała cztery filmy fabularne w latach 2001-2010. Oryginalny film Shrek przekształcił DreamWorks Animation w potężne studio o przychodach na całym świecie wynoszących 487 milionów dolarów. Film stał się pierwszym zdobywcą Oscara w kategorii pełnometrażowego filmu animowanego. Shrek 2 wygenerował przychody w wysokości 928 milionów dolarów. Oba filmy rywalizowały o Złotą Palmę na Festiwalu Filmowym w Cannes. Chociaż Shrek the Third i Shrek Forever After spotkały się z mniejszym uznaniem niż dwa pierwsze filmy, zarobiły na całym świecie 813 i 752 miliony dolarów. Dwa spin-offy Kota w Butach również odniosły ogromny sukces w kinach, przynosząc odpowiednio 555 i 484 miliony dolarów dochodu.

tak jak różnorodny Zostało to zgłoszone W 2018 r. na całym świecie Pictures zatrudniło Meledandriego (który jest także potężnym producentem odpowiedzialnym za serie „Despicable Me” i „The Super Mario Bros. Movie”) do nadzorowania wznowienia serii „Shrek” i „Kot w butach”. Ówczesny ekspert w dziedzinie animacji stanowczo przestrzegał, aby nie ingerować w głosy w serialu, co uważał za klucz do sukcesu filmów „Shrek”.

READ  Przyjaciele planują złożyć szczery publiczny hołd Matthew Perry’emu podczas ceremonii rozdania nagród Emmy

„Kiedy patrzysz na te głosy, są niesamowite i chociaż z pewnością możesz uzasadnić potrzebę całkowitego wymyślenia filmu na nowo, odczuwam nostalgię, która sprawia, że ​​chcę wrócić do tych postaci” – powiedziała Meledandri. „Naszym wyzwaniem było znalezienie czegoś, co tak naprawdę nie wyglądałoby jak kolejny film z serii sequeli”.

W serii filmów „Shrek” znajdują się także tytuły będące spin-offami serii „Kot w butach”, z których najnowszy to „Kot w butach: Ostatnie życzenie”, który miał premierę w grudniu 2022 roku. Film miał premierę odniósł ogromny sukces kasowy, osiągając na całym świecie przychody w wysokości 484 milionów dolarów, a także otrzymał nominację do Oscara w kategorii najlepszy film animowany.

Sukces „Ostatniego życzenia” ponownie wzbudził zainteresowanie ewentualnym piątym filmem z serii „Shrek”, w którym aktor głosowy będzie osłem Murphym. Mówię, że w styczniu 2023 r„Jeśli [DreamWorks] „Gdyby powstał kolejny film o Shreku, zrobiłbym to w dwie sekundy. Uwielbiam Osioł. Zrobili filmy o Kotu w butach. Pomyślałem: «Powinni byli nakręcić film o Ośle»”. Osioł jest zabawniejszy niż Osioł w Butach. To znaczy, uwielbiam postać Kota w Butach, ale nie jest zabawny jako Osioł.

Meledandri Powiedzieć różnorodny W kwietniu 2023 roku powiedział, że był „podekscytowany” przeczytaniem komentarzy Murphy’ego i dodał: „To dowód jego ogromnego entuzjazmu w stosunku do roli, którą znakomicie wcielił się i naprawdę stworzył wraz z artystami z DreamWorks. Uważam, że ten komentarz był bardzo ekscytujący.”

Zapytany, czy jego zdaniem postać osła mogłaby nakręcić własny film, podobny do spinoffu o kotach-bojownikach z Antonio Banderasem, Meledandri odpowiedział: „Bez wątpienia”. Powiedział także, że nie może się doczekać powrotu oryginalnej obsady głosowej filmu (w skład której wchodzą Mike Myers, Cameron Diaz i Murphy) w „Shrek 5”.

Chociaż wówczas nie osiągnięto żadnego porozumienia, Meledandri stwierdziła, że ​​negocjacje z trzema przedstawicielami przebiegają dobrze. „Oczekujemy powrotu aktorów” – powiedział w kwietniu. „Rozmowy już się rozpoczęły i wszystko, co otrzymaliśmy, wskazuje na ogromny entuzjazm ze strony aktorów co do powrotu”.

READ  Crunchyroll ujawnia osadę solo, Tomo-chan jest dziewczyną! Anime - Aktualności

Zastrzeżenie: NBC News jest częścią NBCUniversal News Group, oddziału NBCUniversal, który jest właścicielem Dreamworks.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *