Simone Biles zdobywa dziewiąty tytuł wszechstronnego mistrza kraju na Mistrzostwach USA w gimnastyce, co stanowi rekordCNN

W niedzielę Simone Biles zdobyła rekordowy, dziewiąty tytuł mistrza kraju w wieloboju na Mistrzostwach USA w gimnastyce, dzięki czemu nabiera tempa przed przyszłomiesięcznymi Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu.

Czterokrotna złota medalistka olimpijska przystąpiła do drugiego dnia zawodów wielostronnych kobiet jako pierwsza z imponującym wynikiem 60,450, ponad trzy punkty za drugą Sky Blakely i trzecią Kaylą DiCillo.

Potwierdzając swoją dominację, Biles już po pierwszym dniu prowadziła na każdym sprzęcie. Zacząłem w piwnicy, gdzie wykonałem Podwójna włócznia Jurczenki Następnie Cheng zakończył grę z 15 800.

Chociaż nierówne słupki są uważane za „słabsze” wydarzenie Biles, zdobyła ona 14,650 i powiększyła swoją przewagę o dwie tury. Na trzecim biegu – równoważni – Biles kontynuowała swój imponujący występ, zdobywając 14 800 punktów.

Zakończyła wieczór na parkiecie, zdobywając 15,200 punktów, co umocniło jej pozycję lidera, a ostatni dzień rozpoczyna się z wielką szansą na zdobycie kolejnego tytułu mistrza kraju w wieloboju i ugruntowanie swojej pozycji jako najbardziej utytułowanej amerykańskiej gimnastyczki wszechczasów.

Sonny Lee, wszechstronny mistrz olimpijski z 2020 r., jest czwarty w klasyfikacji generalnej, a Jade Carey, mistrzyni olimpijska z 2020 r. w parterze, jest ósma.

Mistrzostwa Krajowe są ostatnią imprezą dla amerykańskich gimnastyczek przed próbami olimpijskimi odbywającymi się pod koniec czerwca. Drużyna kobiet, która weźmie udział w zawodach w Paryżu w 2024 r., zostanie wybrana po próbach olimpijskich, a zwycięzca zawodów wielostronnych podczas prób automatycznie utworzy drużynę.

Biles pragnie zbliżyć się do powrotu na Igrzyska Olimpijskie – zawody, podczas których doznała „skręcenia” – blokady psychicznej, która powoduje, że gimnastyczki tracą kontrolę nad pozycją ciała – podczas Igrzysk w Tokio.

Potem zrobiła sobie dwuletnią przerwę od sportu, aby skupić się na zdrowiu psychicznym, ale wróciła w zeszłym roku, aby potwierdzić swój powrót historycznym występem w Mistrzostwach Świata.

READ  Max Scherzer po pit stopie – Amps musi znać granice zegara boiska

Zdobywszy tam srebrny i cztery złote medale, została najbardziej utytułowaną gimnastyczką wszechczasów, pobijając rekord Białorusina Witalija Scherbo, który zdobył łącznie 33 medale zarówno na igrzyskach olimpijskich, jak i mistrzostwach świata.

Tymczasem w zawodach mężczyzn Brodie Malone zdobył w sobotę swój trzeci tytuł mistrza kraju w wieloboju, kończąc swój imponujący powrót po poważnej kontuzji w zeszłym roku, która wymagała wielu operacji w celu naprawy zerwanych więzadeł i chrząstki w kolanie, a także złamanej kości piszczelowej. . .

Brody Malone świętuje zdobycie tytułu mistrza kraju.

„To niesamowite, że po wszystkim, przez co przeszedłem, mogę wracać i wracać tak jak to robiłem, a także być na tyle konkurencyjnym, aby znów być na szczycie” – powiedział później Malone na Igrzyskach Olimpijskich.

Zdobył także złoto na wysokiej poprzeczce, na aparacie, na którym doznał strasznej kontuzji kolana i na którym w 2022 roku zostanie mistrzem świata.

Malone dobiegł do mety przed Fredericiem Richardem, który również zwyciężył na lądzie, oraz Khoi Young.

Drugi dzień zawodów kobiet odbędzie się w niedzielę od 18:45 ET do 21:00 ET.

Wszystkie sesje szkoleniowe na platformie będą dostępne do wglądu FlipNow.tv – Usługa transmisji na żywo z USA Gymnastics – While Peacock, nbc CNBC będzie transmitować sesje programowe.

Widzowie spoza Stanów Zjednoczonych mogą również śledzić wydarzenie na kanale YouTube USA Gymnastics. Więcej szczegółów oglądania można znaleźć na stronie Strona internetowa amerykańskiej gimnastyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *