„Skurcz” desperacko potrzebuje, żebyś go polubił

Bardziej powściągliwa postawa Paula granego przez Harrisona Forda służy jako bardzo potrzebna osłona przed nadmiernym pobłażaniem instynktom Jimmy’ego (Jason Segel) i reszty gangu. skurczył siędygnitarze.
Obraz: Apple TV+

Zegarek skurczył się To tak, jakby gościć żywego gościa, który nie jest mile widziany. Na początku fajnie jest mieć ich w pobliżu: robią zabawne komentarze nad kubkami kawy, ich postawa jest przewiewna, a ich charakterystyczna piosenka zawiera łagodny wokal Bena Gibbarda. Poza tym przywieźli ze sobą Harrisona Forda, a to oczywiście ogromny bonus. Ale po kilku godzinach słuchania ich bez końca rozmawiających o swoich i cudzych problemach Oczywiście Nie ich sprawa, potrzebujesz przerwy.

ten Klimat nowego serialu Apple TV+ o owdowiałej terapeucie, której zdrowie psychiczne wymaga dostosowania. skurczył się To komedia o Uczucie – Ludzie zmagają się ze sobą i ranią innych, i bez przerwy o tym mówią. Kuszące jest porównanie bicia serca w filmie do filmu Camerona Crowe’a, ale dokładniej jest to powiedzieć skurczył się Jego zastępca w serialu telewizyjnym, Bill Lawrence, bo tak właśnie jest. Wawrzyńca, który głosił peelingiI Miasteczko pumyI Teda Lasso Na ekranie współtwórz go z lasso StarBrett Goldstein W skurczył się W roli głównej Jason Segel, który gra Jimmy’ego, smutnego i nieudolnego ojca swojej nastoletniej córki Alice (Lukita Maxwell), bardzo wygodnie mieści się w jego sterówce. skurczył sięObiektywne skupienie się na ocenie kontaktów międzyludzkich i pracy poza strefą komfortu ma wpływ lasso-ianor; Jimmy, zdeterminowany, by być bardziej obecnym dla swojej córki i zmienić swoje podejście do pomagania swoim pacjentom, nie tylko ma własnoręcznie zrobioną tabliczkę ze swoim osobistym mottem przyklejoną nad drzwiami wejściowymi do swojego gabinetu, ale łatwo sobie wyobrazić, że ją dodaje.

READ  Kontynuacja „Batmana” w pracach z Robertem Pattinsonem

również jak Teda LassoI skurczył się To serial, który desperacko chce zdobyć publiczność. Ale jego pragnienie bycia kochanym zaczyna być agresywne po kilku odcinkach. Być może niektóre z bardziej niepokojących tendencji serialu — niedorzeczne przedstawienie tego, jak działa terapia, romantyczne powiązania, które rozwijają się z najgłębszych zakamarków lewego pola, dialog, który wygląda bardziej tak, jakby został napisany na potrzeby programu telewizyjnego, niż odzwierciedlenie tego, jak ludzie naprawdę rozmawiają — mogą się czuć Mniej stresujące podczas oglądania na osi czasu Apple TV+. Jak większość programów na platformie, skurczył się Odcinki będą ukazywać się co tydzień po premierze dwóch pierwszych odcinków w piątek. Rozłożone dawki mogą ułatwić tolerowanie tych niedoborów. Mógłby.

nie k skurczył się Całkowicie wolny od magii. Centralnym punktem tej fascynacji jest Ford, który ostatnio skupił się na telewizji — obecnie występuje w Paramount+. Yellowstone prefiks 1923 – i po raz pierwszy od debiutu pojawia się w filmie komediowym na żywo Prezenter 2 dziesięć lat temu. Jako Paul jest dokładnie tym, czego można by się spodziewać po Fordzie: ekscentrycznym i niecierpliwym, a jednocześnie głęboko charyzmatycznym. („Czy wiesz, jaki jest twój procentowy udział wody?”, pyta Gabe, współterapeuta z gabinetu Jessiki Williams, w którym pracują Jamie i Paul. „Wiem, jaki procent mnie to nie obchodzi” — odpowiada Paul.)

Bardziej powściągliwa postawa Paula jest zabawną i bardzo potrzebną osłoną dla nadpobudliwych instynktów innych postaci, a Fordowi wydaje się podobać każda sarkastyczna kwestia, którą wypowiada. Jest też pewna historia, którą muszę tutaj stworzyć; Paul zmaga się z diagnozą choroby Parkinsona i tym, jak podzielić się tą rzeczywistością ze swoją na wpół wyobcowaną córką, Meg (Lily Rabe). Sceny, w których poruszają się po jego stanie i leczą stare rany w swoim związku skurczył sięOlśniewający połysk i pierścionek z autentycznością. Ford ujawnia również swoje nieoczekiwane poczucie humoru w tej sytuacji: kiedy po dużej dawce jedzenia wyjaśnia, że ​​Meg przychodzi z wizytą i „zaopiekuje się mną”, przerażony uśmiech pojawia się na jego twarzy, gdy mówi te słowa zasługują na specjalną nominację do nagrody Emmy.

READ  Recenzja sezonu 4 „Cudowna pani Maisel”

Podczas gdy Ford jest wyjątkowy, cała obsada jest mocna i tak mocna, że ​​​​serial wydaje się coraz bardziej zdeterminowany, aby dać wszystkim równy czas. Który robi skurczył się Trochę niepraktyczne, ponieważ próbuje zrównoważyć swoją historię — Jimmy próbuje ponownie połączyć się z Alice i być bardziej skutecznym ze swoimi pacjentami, zwłaszcza Seanem (Luke Tenney), wojskowym weteranem cierpiącym na zespół stresu pourazowego — z innym zestawem scenariuszy B i C. , w tym związek Gabe’a z jej byłym mężem, dynamika między najlepszym przyjacielem Jimmy’ego Brianem (Michael Urie) i jego partnerem oraz skomplikowana relacja między Jimmym i jego sąsiadką Liz (Christa Miller), która interweniuje jego rodzicom Alice, gdy Jimmy się wyprowadza po śmierci żony. Przetwarzanie wszystkiego i próba robienia tego zbyt często, zwłaszcza w odcinkach, które trwają tylko pół godziny, łagodzi emocjonalny wpływ, jaki może mieć każda pojedyncza fabuła. Kurczy sięg nalega również na propagowanie idei, że wszyscy ci ludzie są najlepszymi przyjaciółmi, nawet jeśli nie ma to żadnego sensu koncepcyjnego. Ale zmuszanie wszystkich w orbicie Jimmy’ego do spędzania czasu ze sobą jest dokładnie tym, co zrobiłby pełen dobrych intencji, spragniony uczuć przyjaciel.

W pierwszym odcinku, kiedy Jimmy uderza w ścianę w swojej praktyce i jest zmęczony słuchaniem, jak jego pacjenci narzekają w kółko na te same problemy, Paul diagnozuje problem: To zmęczenie empatią, wyjaśnia, i to jest właśnie niebezpieczeństwo oglądania . skurczył się. Jego postacie mogą być bystre, zabawne i przedstawiane przez zręcznych aktorów, ale słuchanie, jak rozmawiają o tych samych problemach osobistych, staje się męczące w ciągu dziesięciu odcinków. Jimmy próbuje walczyć ze zmęczeniem, dzwoniąc do swoich pacjentów, czego niestety nie możemy zrobić z ludźmi, którzy znajdują się tylko w granicach naszych ekranów. Ale możemy zaryzykować i dokładnie ocenić, jaki procent nas samych jest zainteresowany dalszym oglądaniem skurczył się.

skurczył sięPierwsze dwa odcinki trafiły na Apple TV+ 27 stycznia, a następnie jeden nowy odcinek tygodniowo w piątek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *