Sounders kontra Rapids, podsumowanie: Nowy początek

SEATTLE — The Seattle Sounders rozpoczęli kampanię MLS 2023 w niedzielę wieczorem u siebie przeciwko Kolorado Rapids Zwycięstwo 4-0, w tym dublet Jordana Morrisa. Dzięki golom Morrisa i Cristiana Roldana, Sounders prowadzili po przerwie 2:0, wykorzystując do maksimum szanse, jakie drużyna mogła stworzyć przeciwko drużynie Rapids, pełnej świeżego talentu i obietnicy, ale stracili kilku kluczowych współtwórców . .

Druga połowa przebiegała podobnie jak pierwsza. Mniej niż 10 minut po rozpoczęciu drugiej połowy, Sounders wyglądali, jakby przegapili niebezpieczny kontratak, ponieważ byli zbyt skomplikowani i mdli, ale kiedy Lalas Abubakar sprzedał wszystko, co mógł, aby zablokować dośrodkowanie Nico Lodero, usiadł w polu karnym dla Hebera. biec ku. Zdobył swoją pierwszą bramkę Sounders w swoim debiucie MLS z klubem. Seattle nadal atakowało, zdobywając czwartego gola od Morrisa, który wrzucił piłkę z woleja po rzucie rożnym, który odbił się w pole karne w 83. minucie. Liu Zhu prawie zdobył bramkę do domu kilkoma niebezpiecznymi kopnięciami, ale jego podanie nie trafiło w bramkę minimalną różnicą. . Ostatecznie Sounders będą zadowoleni z dominującego początku sezonu MLS.

2 ’- Darren Yabe kozłuje obok obrony Soundersów i uderza w poprzeczkę, po czym wychodzi na rzut od bramki.

4′- João Paulo wysyła Alexa Roldána na właściwy kanał z Cristianem w towarzystwie; Alex wbija lewą stopę w górną część pola karnego i uderza w poprzeczkę, by po raz pierwszy spojrzeć na Seattle.

25′- Bramka! Zajęło to kilka prób, ale Cristian Roldan prowadzi Seattle z przodu po otrzymaniu dośrodkowania od Jordana Morrisa z prawej strony na tylny słupek. Sygnalizatory 1-0

45′- Jordan Morris zajmuje drugie miejsce! Nico Lodero uderza laserem w pole 6-jardowe na półpiłce, a po odbiciu się Morris pochyla się nisko, by uderzyć głową. 2-0

53 ’- To trzy! Heber zwiększa prowadzenie, odbijając się od zabłąkanej piłki w polu karnym 6 jardów po tym, jak Lalas Abubakar zablokował piłkę Ludero. 3-0

58′- Heber prawie łapie kolejnego! Morris biegnie za prawą burtą, aby znaleźć Hebera do cięcia, które jest prawie gotowe z gałką muszkatołową Williama Yarbrougha.

67 ’- Stefan Frey broni przed Darrenem Yabe i samotnie wbija napastnika w pole karne.

83 ’- Znowu Jordan Morris! Lodeiro serwuje z rzutu rożnego, do którego trafia Jackson Ragen, ale piłka odbija się, zanim Morris znajduje się na tylnym słupku i biegnie do domu. 4-0

Zdobądź ich rozszerzenia: Jordan Morris i Christian Roldan podpisali przed tym sezonem nowe długoterminowe kontrakty i natychmiast przystąpili do ich realizacji. Obaj strzelili gole w pierwszej połowie i objęli prowadzenie 2:0 po pierwszej połowie, i chociaż żaden z nich nie miał asyst, obaj pomogli stworzyć szanse, które zdobyli przeciwnicy. Z dwoma graczami strzegącymi skrzydeł – a nawet od czasu do czasu zmieniającymi strony – Seattle ma utalentowanych twórców szans i strzelców bramek w najlepszych pozycjach w dającej się przewidzieć przyszłości. Morris dodał jeszcze jednego późno, aby zapewnić sobie dwa gole i położyć świeczkę na zwycięstwo otwarcia.

Joao Paulo powraca! Nieobecność Joao Paulo była dotkliwie odczuwalna przez cały poprzedni sezon po tym, jak wypadł z finału CCL z powodu kontuzji więzadła krzyżowego przedniego. Ale teraz wrócił, a Sounders jest o wiele lepszy. Jego statystyki nie wyskakują z kartki – 4 na 9 pojedynków w parterze, 1 przypadek, 79% podań w 63 próbach – ale to czas jego ataków i podań, które decyduje się rozegrać, robią różnicę. Jego zdolność do odbicia luźnej piłki lub wygrania wyzwania i natychmiastowego przeniesienia uwagi do przodu, aby odebrać podanie koledze z drużyny, sprawia, że ​​​​bieg całkowicie niepokoi przeciwników i utrudnia całej drużynie Soundersów obronę. Jego gotowość do pełnego zaangażowania się w każde wyzwanie, każdą połowę, cokolwiek jest od niego wymagane, motywuje ten zespół. Zespół Seattle Sounders nie może bez niego funkcjonować tak, jak by idealnie, a teraz, kiedy wrócił, Sounders też mogą.

Graj zgodnie ze swoimi mocnymi stronami: Sounders mają nowy system gry w tym sezonie, gdy są w posiadaniu piłki, który obejmuje wypychanie Jordana Morrisa, Alexa i Cristiana Roldana do przodu oraz przesunięcie Nuhu na trzecią pozycję, zaprojektowaną tak, aby wykorzystać mocne strony najlepszych graczy drużyny. Ci ludzie często wpadają w niebezpieczne sytuacje. Przeciwko nigdy nie grającym Rapids, podejście Kolorado do gry pozostawiło napastnikowi z Seattle wiele okazji do przejścia lub wyjścia na prostą, zamiast być cierpliwym w posiadaniu piłki. Takie podejście przyniosło pierwsze trzy gole w meczu, gdy Cristian Roldan i Jordan Morris terroryzowali graczy z Kolorado i pozwolili obronie ścigać linie Rave Green po boisku.

Radość Hebera po raz pierwszy, gdy zakończył passę ofensywną.

Wygląda na to, że Héberowi się tu spodoba.

4 – Seattle Sounders strzelili 4 gole bez asysty w wygranym 4:0 meczu, co jest klubowym rekordem.