S&P 500 i Nasdaq rosną w niestabilnej sesji

Akcje wzrosły w czwartek, a wszystkie trzy główne indeksy w USA spadły po odrobieniu wcześniejszych strat.

Indeks S&P 500 wzrósł o 1,4%, podczas gdy Nasdaq Composite dodał 2,4%. Średnia przemysłowa Dow Jones wzrosła o 0,9%. Główne indeksy giełdowe spadły w środę w niestabilna sesja handlowa na początek miesiąca.

W ostatnich miesiącach inwestorzy mieli trudności z oceną zakresu i szybkości podnoszenia stóp procentowych przez Fed w dążeniu do tego Inflacja. Niektórzy zarządzający pieniędzmi obawiają się, że zaostrzenie polityki może spowolnić wzrost gospodarczy, a nawet popchnąć Stany Zjednoczone w recesję. Zakłócenia łańcucha dostaw zaostrzone przez pandemię zostały dodatkowo uszkodzone wojna na Ukrainie I chińska strategia walki z wirusem Corona. Zwiększyło to koszt energii, żywności i innych podstawowych towarów.

Niektórzy inwestorzy twierdzą, że ich zdaniem ostatnie dane wskazują, że gospodarka USA spada, a inflacja się obniża, co oznacza, że ​​Fed może nie musieć działać bardziej agresywnie niż pierwotnie planowano. Wiceprzewodniczący Rezerwy Federalnej Lyle Brainard powiedział w czwartek Podwyżka stóp procentowych o pół punktu procentowego byłaby prawdopodobnie odpowiednia na kolejnych dwóch posiedzeniach Rezerwy Federalnej, ale nie zobowiązali się oni do wolniejszej trajektorii na kolejnych posiedzeniach.

Pomogło to w czwartek zwiększyć apetyt na ryzyko wśród inwestorów, przy czym wszystkie z wyjątkiem dwóch z jedenastu sektorów S&P 500 posuwały się naprzód. Ovin Devitt, dyrektor ds. inwestycji w Moneta, powiedział, że siła konsumentów i niższe wyceny akcji pomagają podnieść perspektywy dla akcji, które generalnie spadły w 2022 roku.

„Słowo na ulicy jest takie, że jest to dobry punkt wyjścia – akcje sprzedały się tak bardzo, że zostało to przesadzone” – powiedziała pani Devitt. Jej firma zwiększyła swoją pozycję w aktywach, które działają jako zabezpieczenie przed rosnącą inflacją.

Ceny ropy naftowej wzrosły po tym, jak Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) i producenci ropy spoza OPEC, kierowani przez Rosję, uzgodnili na bardziej niż oczekiwano spotkaniu w czwartek. Zwiększenie produkcji ropy naftowej. Stany Zjednoczone i Europa wywierały presję na kartel, nazwany OPEC+, aby pompował więcej ropy, ponieważ rosyjska inwazja na Ukrainę spowodowała gwałtowny wzrost cen ropy.

READ  Odwołania i opóźnienia lotów powodują problemy z podróżą 4 lipca

Kontrakty terminowe na ropę Brent, światowy standard ropy naftowej, wzrosły ostatnio o około 1% do 117,48 USD.

„Obawa polega na tym, że popyt wciąż przewyższa podaż, a zwiększona podaż nie rekompensuje różnicy” – powiedział Peter E. Klinglehofer, dyrektor zarządzający ds. zarządzania inwestycjami w firmie doradczej Hamilton Capital w Columbus w stanie Ohio. Jego firma ma nadwagę na akcjach energetycznych.

Akcje amerykańskie spadły w środę, pierwszego dnia handlowego czerwca, po ograniczeniu niestabilnego miesiąca.


obrazek:

Wiadomości Michaela Nagela/Bloomberga

Na rynkach obligacji zwrot z indeksu Amerykańskie 10-letnie obligacje skarbowe Kurs wyniósł 2,913% w czwartek z 2,930% w środę. Rentowności i ceny zmieniają się odwrotnie.

Akcje spadły w tym roku, a inwestorzy szukają oznak, że ostatni kryzys się skończył. Joseph Zappia, prezes i dyrektor ds. inwestycji w LVW Advisers, powiedział, że wypatruje oznak wyczerpania sprzedawców, w tym gwałtownych wzrostów wolumenów i firm zgłaszających złe wiadomości, które nie spychają rynku w dół.

„Rynki wzrosły zbyt szybko w wyniku wszystkich bodźców, płynności i Covid-19. Ceny wzrosły znacznie szybciej niż zyski w większej części, a teraz wiele z tych pieniędzy musi wyjść systemu” – powiedział Zappia. Jego firma przeniosła się do sektorów defensywnych, z dala od akcji uznaniowych.

Inwestorzy obserwują Dane z rynku pracy. Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell ma Wyrażone zaniepokojenie w ostatnich miesiącach Rynek pracy jest przegrzany. Czy wąski rynek pracy? Oprócz inflacji Ponieważ konkurencja o pracowników zwiększa siłę przetargową płac.

Raport o zatrudnieniu ADP wykazał, że sektor prywatny dodał w maju 128 000 miejsc pracy, mniej niż oczekiwało 299 000 ekonomistów ankietowanych przez Wall Street Journal. Wskaźniki skarg na bezrobocie W zeszłym tygodniu spadła do 200 000 Departament Pracy podał w czwartek ze zrewidowanego poziomu 211 tys. Liczba ta jest postrzegana jako zastępstwo dla zwolnień.

„To bardzo wymagające środowisko. W grę wchodzi wiele czynników i bardzo trudno jest wyjaśnić dynamikę.” Piotr GarnerySzef Strategii Akcji w Saxo Bank. „Uważamy, że Fed musi być bardzo agresywny, aby kontrolować inflację”.

Microsoft Akcje odrobiły straty po wcześniejszych stratach, wzrosły o 0,3%. program Firma ograniczyła sprzedaż i wytyczne dotyczące zysków W bieżącym kwartale powołując się na wpływ kursów walutowych na silniejszy dolar amerykański zbiera swoje żniwo. Analitycy stwierdzili, że wiadomość jest najnowszym przykładem firm, które w tym roku borykają się z presją na marże ze strony dolara.

W pozostałych akcjach indywidualnych udziały

gumowaty

Wzrósł o 23% po tym, jak internetowy sprzedawca produktów dla zwierząt odnotował zaskakujący zysk i przewidział zakres przychodów, który był w większości powyżej szacunków Wall Street.

MongoDB

Akcje wzrosły o 18% po tym, jak wyniki bazy danych przekroczyły szacunki Wall Street.

Offshore, indeks kontynentalny Stoxx Europe 600 wzrósł o 0,6%, odcinając dwudniową passę. Rynki brytyjskie były zamknięte na wakacje.

Główne indeksy w Azji zamknęły się niżej, przy czym Kospi z Korei Południowej i Hang Seng z Hongkongu straciły po 1%. Japoński Nikkei 225 spadł o 0,2%, podczas gdy chiński Shanghai Composite przeciwstawił się temu trendowi, dodając 0,4%.

Napisz do Caitlin Ostroff na [email protected] i Hardika Singh na [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. wszystkie prawa są zachowane. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.