S&P 500 stabilizuje się, gdy Wall Street stara się uniknąć czwartego dnia strat

Akcje zadrżały w środę, gdy Wall Street z trudem odbiło się od trzydniowej passy spadków, a inwestorzy nadal przetrawiali antyinflacyjne komentarze urzędników Rezerwy Federalnej.

Indeks Dow Jones Industrial Average wzrósł o 2 punkty, kręcąc się na płaskiej linii. S&P 500 wzrósł o 0,1%, a Nasdaq Composite o 0,2%.

Te ruchy spowodowały, że indeksy Dow i Standard & Poor’s odpowiednio o około 7% i 10% powyżej minimów z połowy czerwca. Nasdaq jest teraz o ponad 12% powyżej letniego dołka.

To, co zaczęło się jako mocny miesiąc dla trzech głównych średnich, było na dobrej drodze, by zakończyć się słabszym tonem. Dow i S&P 500 są obecnie na dobrej drodze, aby zakończyć sierpień spadkiem o około 3%. Nasdaq ma się zakończyć w okolicach 4%.

Inwestorzy debatowali od tygodni, czy gospodarka znajduje się w recesji, czy zmierza w recesję, a wielu uważało, że spowolnienie gospodarcze dałoby Fedowi powód do złagodzenia planu podwyżek stóp procentowych. Powell powtórzył jednak w swoim przemówieniu w Jackson Hole w piątek, że bank centralny jest zaangażowany w kontrolowanie inflacji i będzie nadal podnosić stopy procentowe nawet w warunkach recesji.

„Rynki polegają na ograniczonych wzrostach cen i szybkich obniżkach stóp procentowych” – powiedział Brad MacMillan, dyrektor ds. inwestycji w Commonwealth Financial Network. „Przemówienie było jednak jasne, że podwyżki będą większe, a redukcje będą opóźnione bardziej niż ktokolwiek się spodziewał” – dodał.

Akcje sprzedają się mocno od piątku. Oprócz komentarzy Powella, Loretta Meester, prezes Banku Rezerwy Federalnej w Cleveland, powiedziała w środę, że widzi referencyjne stopy procentowe. Powyżej 4% na początku przyszłego roku. We wtorek prezes Banku Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku John Williams wezwał do „Nieco restrykcyjna polityka, aby spowolnić żądanie.

Chociaż najnowsza trajektoria może być niepokojąca dla inwestorów, mogą pojawić się pewne pozytywne wskaźniki.

READ  Crypto.com przypadkowo wysyła kobietom 7,2 mln USD zamiast zwrotu 68 USD

„Ta zmienność jest naprawdę zdrowa i konstruktywna” – powiedział CNBC Jeff Kelberg, dyrektor ds. inwestycji w Sanctuary Wealth. „Nie jestem usatysfakcjonowany, a tempo, z jakim Fed wprowadził to zmniejszenie ryzyka, złapało oddech wielu inwestorów, ale… istnieje wiele oznak, które wydają się bardziej optymistyczne niż negatywne” – takich jak wzrost Dochody z obligacji skarbowych, powiedział.

„Dla rynku, aby przejść z 3600 do 4300 w 19 sesjach handlowych, nie jest to trwałe” – dodał. „Widząc, że rynek wraca, a liczba wypełnień S&P 500 około 4000 jest naprawdę konstruktywna i pozwala nam mieć fundament, który robi kolejny krok wyżej w kontekście lepszego niż oczekiwano sezonu zarobków i powoli rosnących nastrojów konsumentów”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.