SpaceX odwołuje start statku Starlink 10-2 z Przylądka Canaveral z powodu niesprzyjających warunków pogodowych – Lot kosmiczny teraz

Samolot Falcon 9 jest gotowy do misji Starlink na Cape Canaveral Pad 40. Zdjęcie pliku: Adam Bernstein/Spaceflight Now.

Aktualizacja o 20:30 EST: SpaceX odwołało misję z powodu niesprzyjającej pogody; Premiera planowana jest na piątek.

Utrzymująca się zła pogoda spowodowała, że ​​SpaceX wstrzymało start Falcona 9 w czwartek wieczorem. Środkowa i południowa Floryda jest narażona na fale burz i ulewne deszcze tropikalne, które mają trwać kilka dni.

Misja Starlink 10-2 ma teraz wystartować o godzinie 16:35 EDT (2035 UTC) w piątek. Rakieta Falcon 9 wyniesie 22 satelity Starlink na niską orbitę okołoziemską w ramach 44. misji Starlink zaplanowanej na ten rok.

Misja będzie 61. lotem Falcona 9 firmy w 2024 r., co będzie równe łącznej liczbie wystrzeleń orbitalnych w całym 2022 r. Spaceflight Now będzie transmitowany na żywo na około godzinę przed startem.

W miarę zbliżania się możliwości czwartkowego startu 45. Eskadra Pogodowa spodziewa się, że w nowym oknie startowym pogoda będzie sprzyjać około 25 procent.

Meteorolodzy wyrazili obawy dotyczące chmur kowadeł, chmur cumulonimbusów i możliwego naruszenia zasady pola elektrycznego na powierzchni, a wszystko to wpływa na to, czy pocisk może wytworzyć piorun, jeśli wystrzelony zostanie w nieoptymalnych warunkach.

24-godzinna prognoza okna zapasowego uwzględnia te same obawy związane z pogodą, z wyjątkiem zasady powierzchniowych pól elektrycznych. Okno otwiera się w piątek i tylko 40 procent nadaje się do uruchomienia, a pod koniec okna odsetek ten poprawia się do 80 procent.

Misja została przełożona ze środy z powodów, których SpaceX nie ujawniło. Wczesnym środowym popołudniem SpaceX opóźniło planowany start o 17:20 do końca wieczornego okna startowego, po czym ostatecznie anulowało misję późnym popołudniem. W tamtym czasie było jasne, że przygotowania były opóźnione, ponieważ pocisk nie podniósł ustawień pionowego wystrzelenia na czas przed wystrzeleniem.

Wzmacniacz pierwszego stopnia Falcona 9 wspierający tę misję, B1073, zostanie wystrzelony do floty SpaceX po raz 16. Wcześniej wspierał starty lądownika księżycowego HAKUTO-R należącego do ispace, misję wspólnego podróżowania Bandwagon-1 i 10 poprzednich misji Starlink.

READ  „Amazing” – po raz pierwszy oglądanie Mgławicy Kocie Oko w 3D

Nieco ponad osiem minut po starcie B1073 wyląduje na dronie SpaceX „Wystarczy przeczytać instrukcję”. Będzie to jak dotąd 84. lądowanie tego drona i 319. lądowanie wspomagające.

Misja przypada na pracowity czas dla SpaceX i NASA. W tym tygodniu oboje wraz z Federalną Administracją Lotniczą (FAA) i innymi agencjami federalnymi organizują serię osobistych spotkań, aby poinformować opinię publiczną i zebrać opinie na temat propozycji SpaceX dotyczącej wystrzelenia misji Starship z Launch Complex 39A (LC-39A). w Kennedy Space Center NASA.

SpaceX wysłało niedawno dwa ostatnie segmenty wieży wraz z ramionami do pałeczek drugiej wieży statku kosmicznego do swojej placówki Starbase w południowym Teksasie.

Część wieży statku kosmicznego wraz z systemem windy pałeczek wjeżdża do basenu żyroskopowego w pobliżu siedziby prasowej w Kennedy Space Center NASA w sobotę 1 czerwca 2024 r. Elementy obejmowały ładunek kierowany do Starbase w południowym Teksasie w celu wybudowania drugiej wieży startowej . Zdjęcie: Will Robinson Smith/Teraz lot kosmiczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *