SpaceX prawdopodobnie sprzeda akcje Elona Muska, aby sfinansować program na Twitterze

The Post dowiedział się, że SpaceX planuje sprzedać istniejące akcje od wtorku wybranej grupie nabywców i istnieją spekulacje, że sprzedającym jest Elon Musk.

Musk próbował zebrać dla niego więcej pieniędzy Oferta na Twittera o wartości 44 miliardów dolarów Źródła zbliżone do sytuacji powiedziały, że nie tylko przechodzi przez trudny okres, ale uważa, że ​​jest to kosztowne.

Miliarder mógłby zamiast tego sprzedać akcje SpaceX, aby pomóc sfinansować przejęcie. Według dokumentów federalnych w sierpniu potentat Tesli posiadał 44 procent akcji SpaceX.

Wezwanie dotyczy akcji istniejących, a nie nowych.

Kontrolowana przez Muska firma po raz ostatni zebrała w grudniu 337 milionów dolarów przy wycenie 100 miliardów dolarów.

Tym razem, jak podało źródło private placement, SpaceX będzie starać się o 70 dolarów za akcję – 25-procentowy wzrost w porównaniu z ostatnią rundą, po której akcje zostały podzielone 10 do 1 – co odpowiada wycenie około 125 miliardów dolarów.

Tymczasem Musk stara się zebrać więcej pieniędzy na swój program na Twitterze.

Rozmawia z firmami private equity, w tym Globalne zarządzanie Apollo I fundusze hedgingowe, o podniesieniu 2 miliardów do 4 miliardów dolarów preferowanego finansowania, aby je zastąpić Pożyczki z depozytem zabezpieczającym kontra TeslaŹródło bankowe powiedziało, że bank zastąpi część mikrofinansowania Morgan Stanley, które już zaaranżował.

SpaceX wystrzelił w tym roku 19 rakiet, umieszczając 53 satelity dla swojej sieci Starlink, która zapewnia dostęp do Internetu niedostatecznie obsługiwanym regionom świata, w tym rozdartej wojną Ukrainie.
ZUMAPRESS.com

Akcje Tesli ucierpiały, odkąd Musk ogłosił zakup Twittera w zeszłym miesiącu. Akcje zamknęły się w poniedziałek na poziomie 724,37 USD – po tym, jak 25 kwietnia ogłoszono transakcję blisko 1000 USD.

Źródło bankowe podało, że Morgan Stanley zobowiązał się do pożyczenia Twitterowi 3 miliardów dolarów w formie niewielkiego długu, aby sfinansować przejęcie, które może kosztować Twittera bardzo wysokie oprocentowanie w wysokości 12 procent.

Piątkowe piżmo Tweet Kwestionowanie raportów Twittera dotyczących jego bazy użytkowników Źródła pożyczkowe stwierdziły, że zwiększenie finansowania dłużnego nie ułatwi windykacji.

READ  Do Nintendo Switch Online dodano „Zadania i nagrody”

„Teraz, gdy zakwestionował swoją bazę użytkowników Twittera, znacznie trudniej będzie sprzedać dług” – powiedział bankier. „To podważa ich finanse”.

W poniedziałek po południu Musk powiedział, że opłacalna umowa kupna Twittera za mniej niż 54,20 USD, którą zgodził się zapłacić 25 kwietnia, nie zostanie zawarta.

Mówi się, że SpaceX miał kilka udanych startów w ostatnich miesiącach.

W tym roku wystrzelił 19 rakiet – w tym w piątek – i umieścił 53 satelity swojej sieci Starlink, która zapewnia dostęp do Internetu w ubogich regionach świata, w tym rozdartej wojną Ukrainie.

W zeszłym roku było tylko 31 premier.

SpaceX twierdzi, że pokona NASA w dotarciu na Marsa w tej dekadzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.