Spadek kontraktów terminowych Dow: dreszcze Netflix; Zakup 3 punktów Tesla Eyes za naliczone zyski

Kontrakty terminowe na Dow spadły nieznacznie w ciągu nocy, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq. Netflix osiągnął szczyt głównych raportów o zarobkach we wtorek wieczorem, a Tesla zamknął się w środę.
XRajd giełdowy nadal porusza się w trendzie bocznym, a główne indeksy ponownie zamknęły się bez większych zmian we wtorek.

Netflixa (NFLX) oscylował z mieszanymi wynikami, podczas gdy Intuicyjna chirurgia (ISRG) skoczył w stronę punktu zakupu. Brokerzy interaktywni (IBKR) I Zjednoczone linie lotnicze (UAL) również zgłosił. Tymczasem banki regionalne zostały mocno dotknięte Bank Zachodniego Sojuszu (WAL) I Holding Banku Metropolitalnego (MCB) wzrosła dzięki lepszym wynikom niż się obawiano.

Gigant sprzętu chipowego ASML (ASML) donosi wczesną środę, razem z Nazirem Badania L (LRCX) Późna środa.

Wreszcie, Tesli (TSLA) donosi w środę wieczorem. Analitycy spodziewają się znacznego spadku zysków Tesli w obliczu ostrych obniżek cen. Jednak akcje Tesli zbliżają się do kilku potencjalnych punktów zakupu.

Film osadzony w tym artykule zawiera przegląd działań rynkowych i analiz Mobileye (MBLY), Piaski Las Vegas (LVS) I Lockheed Martin (LMT).

Dow Jones futures dzisiaj

Kontrakty futures na Dow Jones straciły 0,2% w stosunku do wartości godziwej. Kontrakty terminowe na S&P 500 spadły o 0,15%, a kontrakty terminowe na Nasdaq 100 spadły o 0,1%. Akcje Netflix są znaczącym składnikiem S&P 500 i Nasdaq 100, wraz z ISRG i UAL.

Pamiętaj, że działania z dnia na dzień w kontraktach terminowych Dow i innych miejscach niekoniecznie przekładają się na rzeczywisty obrót podczas następnej zwykłej sesji giełdowej.

Główne zarobki

Akcje NFLX straciły nieco z dnia na dzień po tym, jak początkowo spadły, a następnie na krótko zyskały na wartości. Wzrost liczby abonentów Netflix spadł, znacząco zwalniając w porównaniu z czwartym kwartałem. Zyski po prostu przeważyły, a przychody po prostu pominęły. Gigant telewizji strumieniowej powiedział również, że wkrótce rozprawi się z udostępnianiem haseł w USA i zwiększy wykup w ciągu roku. Akcje zamknęły się o 0,3%, na poziomie 333,70 i znalazły wsparcie na 50-dniowej linii. Akcje Netflix mają bazę 349,90 filiżanek po tym, jak gigant streamingowy wzrósł ponad dwukrotnie od maja 2022 r. do początku lutego 2023 r.

Przed zamknięciem we wtorek Netflix powiedział, że zakończy swoją działalność w zakresie DVD-by-mail 29 września.

Akcje ISRG podskoczyły po godzinach, wskazując na możliwe wybicie. Zyski i przychody z chirurgii intuicyjnej spadły skromnie, podczas gdy wzrost liczby zabiegów gwałtownie wzrósł. Akcje wzrosły o 0,15% do 269,28 we wtorek. Kolba Intuitive Surgical ma podstawę kubka 285,19 po usunięciu wczesnego wejścia 259,12 z bardzo niskiego uchwytu.

READ  Goolsby z Fed twierdzi, że „złota ścieżka” do znacznego spadku inflacji bez recesji jest nadal możliwa

Akcje UAL nieznacznie wzrosły po tym, jak zyski United Airlines osiągnęły najwyższy poziom oglądalności. Akcje wzrosły o 1,6% do 43,04 we wtorek, odbijając się w tym tygodniu od linii 200-dniowej, ale wciąż próbując odzyskać siły po wyprzedaży na początku marca.

Akcje IBKR mocno spadły w przedłużonym obrocie po tym, jak spadły zyski Interactive Brokers, podczas gdy przychody były na tym samym poziomie. Interactive Brokers wzrósł we wtorek o 1,1% do 84,74, pokazując wczesne wejście z linii 50-dniowej. Jednak akcje IBKR wskazują obecnie na spadek poniżej tego kluczowego poziomu.

Akcje WAL podskoczyły z dnia na dzień po tym, jak bank z siedzibą w Phoenix przekroczył liczbę wyświetleń i powiedział, że depozyty wzrosły od końca marca. Akcje Western Alliance spadły we wtorek o 0,9 procent, do 32,51. Akcje były dalekie od 11-letniego minimum na poziomie 7,46 w marcu, ale spadły o ponad 50% w stosunku do poziomów z początku marca.

Akcje MBC również skoczyły po godzinach, ponieważ akcje New York City Bank również osiągnęły szczyt, przy niewielkim wzroście podstawowych depozytów na dzień 31 marca w porównaniu z końcem 2022 r. Akcje Metropolitan Bank spadły o 1,2% do 30,80.

ponadregionalny US Bancorp (USB) I Morgana Stanleya (SM) w środę rano.

Zarobki ASML zostaną ogłoszone bardzo wcześnie w środę rano. ASML wzrósł we wtorek o 0,7% do 643,33, ale uderzył w opór na 50-dniowej linii. Holenderski gigant sprzętu chipowego ma 683,28 Buy Cup with Handle points, zgodnie z analizą MarketSmith.

W poniedziałek akcje ASML spadły o 4,1% po raporcie Tajwański półprzewodnik (TSM) obetnie plany wydatków kapitałowych, gdy opublikuje wyniki za pierwszy kwartał na początku czwartku.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do zaskarżenia akcje na zwyżkowej giełdzie w IBD Live


Wzrost na giełdzie

Rynek akcji otworzył się wyżej, wymazując zyski, a następnie przez większość sesji notowano wąsko mieszane.

Dow Jones Industrial Average stracił we wtorek niewielką część w obrocie akcjami. S&P 500 wzrósł o 0,1 proc. Indeks Nasdaq Composite spadł. Mała kapitalizacja Russell 2000 spadła o 0,4%.

Ceny ropy naftowej w USA wzrosły o 3 centy do 80,86 USD za baryłkę.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 2 punkty bazowe do 3,57%.

Fundusze giełdowe

Wśród funduszy ETF Innovator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) wzrósł o 2%, osiągając najwyższy poziom od początku grudnia. Fundusz ETF rozszerzonej technologii i oprogramowania iShares (IGV) wzrosła o 0,2%. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) wzrosła o 0,45%, przy czym akcje ASML i LRCX posiadały SMH.

READ  Dyrektor generalny Amazon: Czas nie zgodzić się z polityką powrotu do biura

Odzwierciedlając akcje z bardziej spekulacyjnymi historiami, ARK Innovation ETF (arka) spadł o 0,2% i nadal znajduje się tuż poniżej 50-dniowych i 200-dniowych średnich kroczących. ARK Genomics ETF (ARKG) 0,9%. Akcje TSLA pozostają numerem 1 wśród funduszy ETF firmy Ark Invest.

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME) wzrosła o 0,6%. Amerykański globalny samolot (Samoloty) wzrosła o 0,9%, przy czym akcje UAL są starszym członkiem. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) zyskał 1,7%. Energy Defined Fund SPDR ETF (xle(zastosowano 0,4% oraz Fundusz Selekcji Sektora Ochrony Zdrowia SPDR)XLV) spadła o 0,7%.

Fundusz Selekcji Finansowej SPDR (XLF) spadła o 0,3%. SPDR S&P Regional Banking ETF (KRE), który obejmuje akcje WAL, spadł we wtorek o 2,2%.


Pięć największych chińskich akcji, które warto teraz obejrzeć


zarobki Tesli

Oczekuje się, że zyski Tesli spadną o 20% rok do roku, ponieważ głębokie obniżki cen uderzyły w marże brutto. Oczekuje się, że przychody wzrosną o 26% do 23,73 mld USD, ale będą niższe sekwencyjnie w porównaniu z czwartym kwartałem.

Już w kwietniu Tesla jeszcze bardziej obniżyła ceny w Stanach Zjednoczonych, Europie i na innych głównych rynkach. Chińscy konkurenci EV wprowadzają w tym tygodniu mnóstwo nowych modeli, z których wiele stanowi wyzwanie dla starzejącej się oferty Tesli. Dlatego analitycy będą chcieli zobaczyć, jak marże mogą spaść i czy dostawy będą nadal rosły. Inwestorzy będą również chcieli aktualizacji Tesli Cybertruck, zaktualizowanego Modelu 3 i wszelkich wskazówek dotyczących platformy nowej generacji. Byki Tesli wiążą również duże nadzieje z działalnością firmy w zakresie magazynowania energii.

Akcje Tesli

Akcje Tesli spadły we wtorek o 1,5% do 184,31, nadal napotykając opór na 50-dniowej średniej ruchomej. Akcje mają podstawę kupna na poziomie 207,89 punktów, która uformowała się tuż poniżej 200-dniowej średniej ruchomej. Inwestorzy mogą preferować wykorzystanie decydującego wybicia z 200-dniowej linii, obecnie około 213, jako wpisu dla akcji TSLA. Trzecim potencjalnym punktem kupna akcji Tesli byłby silny ruch powyżej 50-dniowej linii zysku, zapewniając wczesne wejście.

Analiza rajdu rynkowego

Rajd giełdowy miał kolejny spokojny dzień, ponieważ główne indeksy nie zmieniły się zbytnio po rezygnacji z niektórych wczesnych wzrostów.

Nie ma nic złego w tym, że rynek trawi zyski i notuje ciasne transakcje blisko szczytu ostatnich konsolidacji i maksimów z 2023 r., zwłaszcza w miarę zbliżania się sezonu wyników. Ma to na celu umożliwienie dużym akcjom przerwy, podczas gdy inne będą się przygotowywać.

READ  Urzędnicy twierdzą, że były makler giełdowy zarobił 3 miliony dolarów na insider tradingu

Podczas gdy szerokość rynku znacznie się poprawiła na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych, była mniej imponująca na Nasdaq. Toczy się przeciąganie liny między nowymi szczytami a nowymi dołkami.

Invesco S&P 50500 Equal Weight Fund (RSP) w ostatnich tygodniach, ale nie przerwał zdecydowanie 50-dniowej passy.

Russell 2000, siedziba wielu banków, znajduje się poniżej linii 200-dniowych i 50-dniowych.

Budowniczowie domów i niektóre inne akcje związane z budownictwem mieszkaniowym stają się coraz silniejsze. Doktor Horton (DHI) Czwartkowe raporty o zarobkach, początek szeregu raportów w grupie.

Akcje chipów próbowały wycofać się we wtorek rano po tym, jak SMH ETF znalazł wsparcie na 50-dniowej linii. Ale ETF wyblakł pomimo swojej solidności nvidia (NVDA) zyski, przy kilku operacjach na chipie cofających się niżej. Zyski z ASML, Lam Research i Taiwan Semiconductor mogą mieć znaczący wpływ na segment chipów i ogólne ożywienie rynku.

Podróże, towary, obuwie, oprogramowanie, obronność/lotnictwo, produkty medyczne, zabawki i inne grupy również mają wiele zapasów w obszarach zakupu lub w ich pobliżu. Większa siła i szerokość rynku może prowadzić do wielu okazji do zakupów.


Czas wejść na rynek ze strategią rynkową ETF IBD


Co teraz robisz

Możliwości kupna były stosunkowo ograniczone w ciągu ostatnich kilku dni, chociaż inwestorzy mogli wybrać niektóre z tych okazji. To nie jest czas na radykalne zwiększanie ekspozycji rynkowej z obecnych poziomów, jakiekolwiek by one nie były. Ruch boczny rynku, choć konstruktywny, nie zapewnia rzeczywistego wzrostu dla poszczególnych akcji. Jest to prawdopodobnie powód, dla którego wiele obiecujących ruchów akcji zanika w pobliżu otwarcia.

Ponadto sezon zysków prawdopodobnie będzie się zmieniał w akcjach, sektorach i indeksach w ciągu kilku następnych sesji.

Istnieje jednak wiele akcji wykazujących interesujące akcje z różnych sektorów. Inwestorzy chcą być gotowi do bardziej znaczącego zwiększenia ekspozycji. Więc przygotuj swoje listy obserwowanych.

Codziennie czytaj ogólny obraz, aby być na bieżąco z trendami rynkowymi, wiodącymi akcjami i sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem @pracownik Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Dlaczego narzędzie IBD upraszcza wyszukiwanie najlepszych akcji

Chcesz uzyskać szybkie zyski i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTradera

Akcje o najlepszym wzroście do kupowania i monitorowania

IBD Digital: Odblokuj notowania giełdowe, narzędzia i analizy IBD już dziś

Tesla vs. BYD: EV Giants walczą o koronę, ale który z nich jest lepszym zakupem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *