Specjalna misja Ax-1 na Stację Kosmiczną: Aktualizacje na żywo

odświeżać

Premiera Ax-1 oparta jest na teście zasilania paliwem Artemis 1.

Na konferencji prasowej tego wieczoru urzędnicy NASA powiedzieli, że specjalna misja Axiom Space Axiom Space jest gotowa do wystrzelenia na Międzynarodową Stację Kosmiczną już 3 kwietnia o 13:13 czasu wschodniego (1713 GMT), ale tylko wtedy, gdy zakończy się misją NASA krytyczny. Testowanie paliwa nowej rakiety kosmicznej Megarocket.

Misja Ax-1, która wystrzeli na stację cztery prywatne samoloty kosmiczne podczas 10-dniowej podróży, osiem z nich na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, na pokładzie rakiety SpaceX. SpaceX Pad 39A jest używany w NASA Kennedy Space Center na Florydzie. Wystrzeliwana przez NASA rakieta Artemis Space Launch System stoi na szczycie w pobliżu Pad39B i odbywa się „ważna próba” zaplanowana na 1–3 kwietnia.

NASA prawdopodobnie zakończy test tankowania Artemis 1 wystarczająco wcześnie 3 kwietnia, aby Ax-1 mógł latać. Jeśli nie, powiedziała NASA, okno startowe misji specjalnej potrwa co najmniej do 7 kwietnia.

Mission Ax-1 czyści przegląd gotowości do lotu

NASA, SpaceX i Axiom Space zakończyły dziś, 25 marca, całodniowe spotkanie poświęcone przeglądowi gotowości do lotu, dotyczące planowanej misji Axiom (Ax-1) na Międzynarodową Stację Kosmiczną, której wystrzelenie ma nastąpić nie później niż 3 kwietnia 2022 r.

Misja, która zostanie uruchomiona na SpaceX Sokół 9 pocisk i załoga smoka Statek kosmiczny, który po raz pierwszy zabierze czterech prywatnych astronautów na stację kosmiczną. Jest to pierwsza całkowicie prywatna misja stacji w ponad 20-letniej historii.

Ax-1 wystartuje z byłym astronautą NASA Michaelem Lopez-Alegria i zapłaci pasażerom Larry Connor, Mark Bathy i Eitan Stipe. Lot poprowadzi Lopez Allegria. Podróżnicy kosmiczni spędzą 10 dni w kosmosie i planują przeprowadzić serię eksperymentów naukowych i badań na stacji kosmicznej, jednocześnie ciesząc się doświadczeniem komercyjnych lotów kosmicznych.

READ  Naukowcy mogą znaleźć rozwiązanie problemu grzybów na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

„Podczas dziesięciodniowej misji załoga spędzi osiem dni na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, prowadząc badania naukowe, działalność popularyzatorską i komercyjną” – napisali urzędnicy NASA w oświadczeniu.

NASA zorganizuje dziś wieczorem zdalną konferencję prasową o godz 18:00 czasu wschodniego (2200 GMT) Aby omówić plany misji Ax-1. Możesz posłuchać zadania na żywo tutaj.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej przemawiają:

  • Catherine Lueders, zastępca administratora, Dyrekcja Misji Operacji Kosmicznych NASA
  • Dana Weigl, zastępca kierownika programu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej NASA
  • Angela Hart, administrator programu, NASA Commercial Low Earth Orbit Program
  • Michael Suffredini, prezes i dyrektor generalny Axiom Space
  • Derek Hassmann, dyrektor operacyjny, Axiom Space
  • William Gerstenmaier, wiceprezes ds. budowy lotów i niezawodności, SpaceX

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *