Spojrzałem na nowy przezroczysty telewizor OLED firmy LG i zobaczyłem coś wyjątkowego

Prototypy przezroczystych wyświetlaczy są obecne na hali targowej CES od lat. To gwarantowany sposób na zaskoczenie ludzi i pokazanie unikalnych możliwości panelu OLED. Jednak w tym roku firma LG zdecydowała, że ​​nadszedł czas, aby dostarczyć prawdziwy, przejrzysty telewizor, który ludzie będą mogli kupić. W jakimś nieznanym terminie. Na pewno dużo pieniędzy.

Firma ogłosiła OLED Signature T (można zgadnąć, co oznacza T) na targach CES 2024. Produkt zaprezentowany przez firmę LG prasie w Las Vegas nie jest do końca „ostateczny”. 77-calowy wyświetlacz nie ulegnie zmianie, ale firma nie zdecydowała, czy będzie sprzedawany ze wszystkimi meblami bocznymi, które widać na zdjęciach, czy będzie sprzedawał je osobno.

Za przezroczystym panelem OLED T znajduje się kontrastowa folia, która po naciśnięciu przycisku na pilocie zmienia telewizor w zwykły OLED lub obniżony Jeśli chcesz zobaczyć co kryje się za kulisami. Telewizor ma niestandardowe widżety, które zajmują tylko dolną część ekranu – pomysł, który LG najwyraźniej przeniósł ze swoich telewizorów zwijanych. Obsługuje niestandardowy interfejs WebOS zoptymalizowany pod kątem indywidualnego wyświetlania. Jest zdecydowanie mniej hałaśliwy i ruchliwy niż wersja, którą można znaleźć w zwykłych telewizorach LG.

OLED T obsługuje niestandardową wersję systemu operacyjnego webOS zaprojektowaną z myślą o przezroczystym ekranie.

Firma LG pokazała mnóstwo demonstracji na swoich targach CES i były momenty, gdy tryb przezroczystości telewizora dawał wrażenie głębi, które naprawdę kręciło mi się w głowie, jak na tym zdjęciu poniżej.

Oczywisty pokaz może wywołać oszałamiające, głębokie efekty.

Ale tutaj jest wada: chociaż filtr kontrastu jest wysoki, OLED T nie dorównuje technicznie znacznie lepszym konwencjonalnym diodom OLED firmy LG, takim jak seria G. Brakuje w nim technologii Micro Lens Array, która doprowadziła do znacznej poprawy jasności tej linii. Jestem bezkompromisowym maniakiem wyświetlaczy, więc jeśli posiadam ten telewizor, to będzie to gorszy telewizor w porównaniu do G4 lub, jeśli chcesz przeżyć jeszcze więcej przygód, bezprzewodowej serii LG M. zrobi MLA A ten telewizor będzie kosztował więcej niż te dwa.

READ  Denver Pioneers awansują do finału Minnesota State Mavericks Frozen Four

Poświęcasz obiektywne poświęcenia na rzecz sztuczki z przezroczystością, dlatego warto zastanowić się, jak szybko nowość tego telewizora może się zużyć. Dla niektórych osób może nie. Ale ja? Nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że w ciągu kilku dni skończę z całym skeczem.

W przypadku używania go jako zwykłego telewizora, telewizor Transparent TV pozostaje w tyle za doskonałymi, konwencjonalnymi diodami OLED firmy LG pod względem jasności.

Ale czy możesz zamienić swój telewizor w akwarium? Wyniki, wyniki.

Podstawowe pytanie brzmi tak naprawdę: dla kogo powinien być OLED Signature T? Zapytałem przedstawicieli firmy, dlaczego LG zdecydowało, że teraz jest właściwy moment na wypuszczenie komercyjnie przejrzystego telewizora. Odpowiedź, jaką otrzymuję, jest taka, że ​​niektórzy konsumenci szukają czegoś, co będzie naprawdę nowe i inne. To zawsze była siła napędowa charakterystycznych dla LG diod OLED. To także firma produkująca niesławny telewizor Suitcase – recenzja już wkrótce, obiecuję – więc jest gotowa pójść pod prąd, jeśli wywoła to trochę szumu.

Inne telewizory mogą pokazywać pogodę, ale tego nie robią Bardzo lubię to.

OLED T zawiera kilka widżetów zoptymalizowanych pod kątem widocznego wyświetlacza.

Jeśli chodzi o inne specyfikacje, OLED T ma głośniki skierowane w dół pod wyświetlaczem. Podobnie jak w przypadku serii M, cały obraz i dźwięk pobierany jest z modułu Zero Connect firmy LG, który można umieścić w odległości do 9 metrów, pod warunkiem, że pozostaje on w linii wzroku z telewizorem. Tutaj podłączysz swoje urządzenia do przesyłania strumieniowego i konsole do gier.

Tutaj widać kontrastową folię zajmującą połowę wyświetlacza OLED, przy czym górna połowa jest przezroczysta.

LG zamierza wprowadzić na rynek charakterystyczny OLED T w tym roku kalendarzowym, ale nie określiło jeszcze konkretnych ram czasowych. A cena jest kwestią domysłu. Ten zwijany OLED został sprzedany w sprzedaży detalicznej za 100 000 dolarów. Zeszłoroczny, bardziej osiągalny, 77-calowy bezprzewodowy OLED Sprzedaje za 4999,99 dolarów. Przejrzystość niewątpliwie będzie kosztować kilka tysięcy dolarów więcej. Ale ostatecznie przynajmniej jesteśmy świadkami, jak kolejny długoterminowy chwyt targów CES trafia do rzeczywistego produktu – nawet jeśli ta innowacja nie rozwiązuje żadnych rzeczywistych problemów w krajobrazie telewizyjnym.

READ  Kongres musi ustalić pułap zadłużenia do 5 czerwca, ostrzega Yellen

Zdjęcie: Chris Welch / The Verge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *