Stany Zjednoczone aresztowały w marcu 210 000 imigrantów na granicy z Meksykiem, ustanawiając rekord.

WASZYNGTON, 16 kwietnia (Reuters) – w marcu amerykańscy funkcjonariusze straży granicznej aresztowali 210 000 imigrantów próbujących przekroczyć granicę z Meksykiem, podkreślając najwyższą od dwóch dekad miesięczną sumę i wyzwania stojące przed prezydentem USA Joe Bidenem w nadchodzących miesiącach.

Kiedy 169 000 migrantów zostało deportowanych przez granicę, w marcu nastąpił całkowity wzrost o 24%, wraz ze wzrostem migracji, a tysiące bezbronnych dzieci czekało całymi dniami w zatłoczonych posterunkach straży granicznej na zatrudnienie. Przeważnie w rządowych schronach.

Biden, demokrata, który objął urząd w styczniu 2021 r., obiecał zmienić szereg drastycznych polityk imigracyjnych byłego prezydenta Donalda Trumpa, republikańskiego faworyta, ale walczył aktywnie i politycznie z dużą liczbą ingerencji.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Republikanie, którzy wierzą, że przejmą kontrolę nad Kongresem USA w wyborach uzupełniających 8 listopada, twierdzą, że wycofanie się Bidena z polityki z czasów Trumpa zachęciło do nielegalnej imigracji.

Urzędnicy Bidena ostrzegli, że migracja może jeszcze wzrosnąć po tym, jak amerykańscy urzędnicy ds. zdrowia powiedzieli, że nakaz dotyczący epidemii wygaśnie do 23 maja. Nakaz ten, znany jako Tytuł 42, pozwala na szybkie wydalenie osób ubiegających się o azyl i innych imigrantów do Meksyku. Govt-19 lokalizacja. Czytaj więcej

Obraz pliku – Osoby ubiegające się o azyl przekraczające rzekę Rio Bravo i szukające schronienia u amerykańskiej straży granicznej w El Paso w Teksasie, USA, widziane z Ciudad Juarez w Meksyku 13 kwietnia 2022 r. REUTERS / Jose Louis Gonzalez

Ponad połowa migrantów stojących przed granicą amerykańsko-meksykańską w ostatnich miesiącach pochodzi z tradycyjnych krajów żeglugowych, takich jak Meksyk, Gwatemala, Honduras i Salwador. .

Urzędnicy amerykańscy przygotowują się do 18 000 spotkań imigrantów dziennie w nadchodzących tygodniach, ale przygotowują się na niewielki wzrost. Czytaj więcej

Spośród 210 000 imigrantów aresztowanych w marcu, liczba wniesiona do sądu w piątek wieczorem była najwyższą miesięczną liczbą odnotowaną od lutego 2000 r., według danych Amerykańskiego Urzędu Celnego i Ochrony Granic sprzed 2000 r.

Kolejne 11 000 imigrantów próbowało w marcu wjechać na legalne przejście na południowo-zachodniej granicy bez ważnej wizy lub pozwolenia, jak orzekł sąd.

READ  Trener Waliwy i reprezentacja Rosji reagują na miażdżący koniec olimpijski łyżwiarza

Sąd dowiedział się, że połowa imigrantów, z którymi spotkali się w marcu, została wydalona na mocy nakazu Tytułu 42.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Teda Hessona w Waszyngtonie; Montaż przez Diane Kraft

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.