„Sukcesja” została pożegnana z opóźnieniem na rozdaniu nagród Emmy, a dołączyły do ​​niej „Niedźwiedź” i „Beef”CNN

Po Opóźnienie wynoszące cztery miesiące Motywowane 75. dorocznym strajkiem hollywoodzkich bliźniaków i pisarzy Nagrody Emmy W końcu nadszedł wieczór nostalgii i zbliżających się wydarzeń, a „Sukcesja”, „Niedźwiedź” i „Wołowina” dominowały w swoich kategoriach.

„Kalifat” i „Niedźwiedź„W poniedziałek każdy z nich zgarnął po sześć nagród, a „Beef” tuż za nimi z pięcioma. Dramat HBO zdobył nagrodę Emmy po raz trzeci w ciągu czterech sezonów w roku łabędziego śpiewu, po tym jak odmówiono mu zwycięstwa dopiero w ostatnim sezonie kolejnej serii HBO wagi ciężkiej, Gry o Tron.

Sukcesja uzupełniła swój bilans zwycięstwami Kierana Culkina i Sarah Snook – z których każda awansowała w tym roku do czołówki po wcześniejszym przedstawieniu się jako gracze wspierający. Wygłosili łzawe przemówienia z okazji przyjęcia (Culkin po pocałunku od innego nominowanego Briana Coxa), a dołączył do nich dwukrotny zwycięzca Matthew Macfadyen, który dodatkowo pochwalił się scenariuszem i reżyserią.

Valerie Macon/AFP/Getty Images

Kieran Culkin odbiera nagrodę dla najlepszego aktora pierwszoplanowego w serialu dramatycznym za film „Sukcesja”.

Tymczasem „Niedźwiedź” został uznany za najbardziej uhonorowany program roku z 10 nagrodami, w tym czterema wcześniejszymi nagrodami Creative Arts Emmy, zarezerwowanymi głównie dla dziedzin technicznych, takich jak zdjęcia i dźwięk.

Jednym z pretendentów w tym przypadku był inny serial pierwszoroczny, który w poniedziałek wrócił do domu z pustymi rękami: „The Last of Us”, który zdobył osiem nagród Emmy za sztukę kreatywną, w tym ukłony dla gościnnych gwiazd Nicka Offermana i Storma Reida.

Dzięki serialom „Succession” i „The Last of Us” w roli głównej HBO z łatwością poprowadziło bitwę o prawa do przechwalania się wśród poszczególnych serwisów programowych — wyczynu, którego stacja dokonywała niemal raz przez ponad 20 lat, a następnie została powstrzymana przez 44. nagrodę Emmy Netfliksa Nagrody. w 2021 r. (Obydwaj zremisowali również w 2018 r.)

READ  Legendarne splity z Warner Bros. , będzie teraz współpracować z firmą Sony

Ogółem w tym cyklu nagród HBO Max zebrało 31 statuetek, następnie Netflix – 22, a FX – 16. Za nimi plasują się serwisy streamingowe Apple TV+ i Disney+, które zajmują odpowiednio 10. i 9. miejsce. (Zarówno CNN, jak i HBO są częścią Warner Bros. Discovery.)

Jednak wieczór ten wyróżniał się pod kilkoma względami, w tym różnorodnością, z wieloma zwycięzcami w kolorze czarnym i azjatyckim, przy czym ten ostatni był zasługą limitowanego serialu Netflix „Beef”, który w poniedziałek został uhonorowany pięcioma nagrodami, w tym gwiazdami Ali Wong i Steven Yeun, który napisał i wyreżyserował. Dzięki potrójnym zwycięstwom technicznym na poprzednich nagrodach Emmy serial zdobył w sumie osiem nagród.

Chrisa Pizzello/Invision/AP

Ali Wong ściska swojego współpracownika z filmu „Beef”, Stevena Yeuna, po zdobyciu w poniedziałek nagrody Emmy dla najlepszego aktora pierwszoplanowego w serialu limitowanym, antologii lub filmie. Wong wygrała także za rolę w serialu.

„To jak Dzień MLK i Juneteenth w jednym!” gospodarz Anthony Anderson zażartował nieco ponad północ.

Producenci wymyślili także nowy trik polegający na tym, że matka Andersona informuje odbiorców, że ich przemówienia akceptacyjne powinny się zakończyć, zamiast zwykłej muzyki kwalifikacyjnej. Jednak w miarę jak gala się rozkręcała, a wyścig przebiegał w poszczególnych kategoriach, potrzeba przyspieszenia uroczystości zdawała się znikać.

Producenci nagrody Emmy starali się wykorzystać nostalgię związaną z 75. rocznicą przyznania nagrody, prezentując programy z okazji minizjazdu w formie par prezenterów i będące ukłonem w stronę historii medium w całym programie telewizyjnym. Występ rozpoczął się emocjonująco, co wywołało gromkie brawa Krystyna Applegate (u którego zdiagnozowano stwardnienie rozsiane) i wzruszające przemówienia legendy telewizji Carol Burnett Quintę Bronson oraz Ayo Edebiri za „Abbott Elementary” – rzadki serial radiowy, który wciąż zdobywa nagrodyi „niedźwiedź”.

Bronson stała się pierwszą czarnoskórą kobietą od ponad czterech dekad, od czasu Isabel Sanford z The Jeffersons, uznaną za główną aktorkę komediową.

READ  Taylor Swift '1989 (wersja Taylora) „On Her Way” - Billboard

Valerie Macon/AFP/Getty Images

Quinta Bronson odbierze w poniedziałek nagrodę Emmy dla głównej aktorki komediowej.

Jeremy Allen White i Ebon Moss-Bachrach wkrótce dołączyli do Edebery’ego w „The Bear”, programie FX, który w tym miesiącu przeszedł ceremonię wręczenia nagród, podczas gdy obie role drugoplanowe powędrowały do ​​powtarzających się zwycięzców: Jennifer Coolidge zdobyła kolejną nagrodę Emmy za „Biały lotos” tym razem konkuruje jako serial dramatyczny, a Macfadyen rozpoczyna dziś wieczór od „Caliphate”.

Ukąszenia Nessie Nash Nadała także temu wydarzeniu mocny akcent polityczny, odbierając nagrodę za „Monster: The Jeffrey Dahmer Story” w imieniu czarnoskórych kobiet, o których „niesłychano i nadmiernie nadzorowano policję”, wymieniając kilka głośnych przykładów tego ostatniego.

Pomimo zmiany kategorii po siedmiu zwycięstwach z rzędu w nocnych konkursach rozrywkowych, „Last Week Tonight With John Oliver” kontynuował swoją zwycięską passę w kategorii naprzeciwko „Saturday Night Live”, zdobywając także ósmą z rzędu nagrodę za scenariusz. Ta zmiana otworzyła drzwi nowemu królowi późnej nocy, The Daily Show z Trevorem Noahem. Ostatni sezon Noaha jako gospodarz serialu Comedy Central, prawie 13 miesięcy po jego pożegnalnym występie.

Valerie Macon/AFP/Getty Images

John Oliver, zwycięzca znakomitego serialu opartego na scenariuszu „Last Week Tonight with John Oliver”, przemawia na scenie podczas poniedziałkowej ceremonii wręczenia nagród Emmy.

Inny wielokrotny zwycięzca, „RuPaul's Drag Race”, zdobył swoją piątą nagrodę Emmy w konkursie reality.

W momencie tworzenia historii, Eltona Johna Dołączył także do elitarnego grona EGOT – tych, którzy zdobyli nagrody Emmy, Grammy, Oscar i Tony – podczas swojej imprezy pożegnalnej Disney+.

Z powodu przełożenia ceremonia wręczenia nagród Emmy odbyła się dość niezręcznie Złote kulki I Nagrody krytyków W krótkich odstępach czasu. Nagrody, które zostaną wyemitowane w tym roku na antenie Fox, będą dotyczyć także play-offów NFL – najpopularniejszego programu w telewizji linearnej – a nie meczów piłki nożnej rozgrywanych w sezonie zasadniczym, co może jeszcze bardziej obniżyć oglądalność.

READ  Cardi B wygrywa proces o zniesławienie po tym, jak siostra Hennessy nazywa zwolenników MAGA rasistami

Ostatni raz ceremonia wręczenia nagród Emmy została przełożona w 2001 r., po atakach z 11 września. W lipcu Akademia Telewizyjna nadal ogłaszała nominacje, a głosowanie odbyło się przed pierwotnie planowaną datą emisji we wrześniu.

Wiele prezentacji skupiało się na uznaniu wagi pisania, a zespół „Last Week Tonight” podziękował innym w Hollywood za zgromadzenie się wokół Writers Guild of America podczas strajku.

Akademia wręczyła Nagrodę Gubernatora GLAAD, grupie działającej na rzecz przedstawiania osób LGBTQ w mediach, a jej przewodnicząca Sarah Kate Ellis powołała się na wpływ telewizji, nazywając takie opowiadanie historii „antidotum” na bigoterię i podłość tej społeczności.

Chrisa Pizzello/Invision/AP

Jesse Armstrong (w środku) i obsada filmu „Sukcesja” otrzymują nagrodę dla najlepszego serialu dramatycznego.

W swoich dwóch przemówieniach powitalnych twórca „Sukcesji” Jesse Armstrong również sprawdził nazwisko potentata News Corp. Ruperta Murdocha jako powracającą inspirację dla serialu — w Fox, stacji należącej do firmy — i zażartował, że serial porusza kwestię podziałów partyzanckich w Ameryce. .

„To serial o rodzinie, ale jest to także serial o tym, jak partyzancka polityka splata się ze sobą, kiedy partyzanckie doniesienia prasowe splatają się z dzielącą prawicą, a po czterech sezonach cynizmu, jak rozumiem, jest to problem, który powinniśmy rozwiązać. już naprawione” – powiedział. „Więc możemy już zejść ze sceny”.

Korekta: we wcześniejszej wersji tej historii podano zły dzień wręczenia nagród Emmy. W poniedziałek zostali nagrodzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *