William leci samotnie! Prince odwiedza farmę ostryg w Nowym Jorku podczas swojej pierwszej od dziesięciu lat podróży do Wielkiego Jabłka, aby poznać finalistów nagrody Earthshot

Napisane przez Daniela Batesa w Nowym Jorku i Euana Stone’a

20:30 18 września 2023, aktualizacja 21:00 18 września 2023

  • Jutro William ogłosi 15 finalistów tegorocznej nagrody EarthshotKsiążę William powiedział, że „bardzo dobrze jest wrócić” do Stanów Zjednoczonych po przybyciu na ogłoszenie finalistów nagrody Earthshot 2023.

Książę Walii powiedział, że „nikt nie jest tak optymistyczny i kreatywny jak naród amerykański” po przybyciu wczoraj wieczorem na lotnisko w Newark w ramach dwudniowej podróży.

William, który leciał samolotem komercyjnym i podróżował bez księżnej Walii, skierował się bezpośrednio z lotniska na Governors Island, która znajduje się w porcie w Nowym Jorku.

Tam miał zapoznać się z projektem Billion Oyster Project, którego celem jest oczyszczenie wód wokół Nowego Jorku poprzez umieszczenie w nich do 2035 roku miliarda muszli ostryg, które będą działać jako naturalne filtry.

Jutro William ogłosi 15 finalistów tegorocznej nagrody Earthshot, która wyróżnia firmy i projekty skupiające się na rozwiązaniach klimatycznych.

Wygląda na to, że nie ma planów spotkania się z bratem, z którym był w separacji, podczas jego pobytu w USA – zaledwie kilka dni po zakończeniu Invictus Games księcia Harry’ego w Dusseldorfie w Niemczech.

William, który leciał samolotem komercyjnym i podróżował bez księżnej Walii, udał się bezpośrednio z lotniska na Governors Island, która znajduje się w porcie w Nowym Jorku.
Na Governors Island miał zapoznać się z projektem Billion Oyster Project, którego celem jest oczyszczenie wód wokół Nowego Jorku poprzez umieszczenie w nich miliarda muszli ostryg do 2035 roku, które będą działać jako naturalne filtry.
Jest to pierwsza wizyta Williama w Nowym Jorku od 2014 roku, która została przełożona z ubiegłego roku ze względu na śmierć jego babci, królowej Elżbiety II.
Po wizycie – pomimo szarego nieba i deszczu – William miał przeprawić się z małej plaży do East River i wrzucić do wody kilka małży.
Książę miał zobaczyć gigantyczny stos muszli ostryg podarowanych przez 75 nowojorskich restauracji, zamiast wysyłać je na wysypisko.

William pomógł w ustanowieniu nagród w 2020 r., a każdego roku pięciu zwycięzców otrzymuje na swój projekt 1 milion funtów.

Przeczytaj więcej: Czy William ukradł Harry’emu koronę ekologiczną? Jak Walczący Książęta walczą o bycie najbardziej ekologiczną rodziną królewską dzięki sponsorom, nagrodom i eko-przyjaciołom

Po przybyciu na lotnisko powiedział: „Jak dobrze jest wrócić do Stanów Zjednoczonych. Nikt nie jest tak optymistyczny i kreatywny jak Amerykanie, dlatego dobrze jest, że w tym roku w Nowym Jorku poznamy finalistów Earthshot Miasto.

80 lat temu świat zebrał się w tym wielkim mieście, aby za pośrednictwem Organizacji Narodów Zjednoczonych znaleźć nowy sposób rozwiązania naszych wspólnych wyzwań.

READ  Producent Animal House, reżyser Ghostbusters, 75 lat - The Hollywood Reporter

„Wiem, że nasze pokolenie może podjąć odważne działania, których potrzebujemy, aby wprowadzić zmiany w kierunku zdrowego, zrównoważonego świata. Wyzwanie może wydawać się monumentalne, ale jak nauczył nas John F. Kennedy, podejmujemy wyzwanie nie dlatego, że jest to łatwe, ale dlatego, że jest to trudne i niezwykle istotne.”

Na Governors Island William miał spotkać się z dziećmi w wieku szkolnym studiującymi biologię morską i porozmawiać z pracownikami projektu Billion Oyster.

Miał zobaczyć gigantyczną stertę muszli ostryg podarowanych przez 75 nowojorskich restauracji, zamiast wysyłać je na wysypiska śmieci.

A potem – mimo szarego nieba i deszczu – miał z małej plaży przeprawić się do East River i wrzucić do wody kilka małży.

Książę zostawił księżną Walii w domu z dziećmi podczas podróży do Stanów Zjednoczonych. Nie oczekuje się również, że Kate dołączy do niego na listopadowej gali wręczenia nagród Earthshot w Singapurze.

W zeszłym roku William był w Bostonie, aby ogłosić zwycięzców nagrody Earthshot 2020.

W zeszłym roku William był w Bostonie, aby ogłosić zwycięzców nagrody Earthshot 2020
Książę Walii spotyka się z Petem Malinowskim – dyrektorem generalnym i współzałożycielem projektu Billion Oyster
Jutro William ogłosi 15 finalistów tegorocznej nagrody Earthshot, która wyróżnia firmy i projekty skupione na rozwiązaniach klimatycznych
William ma także spotkać się z Sekretarzem Generalnym ONZ Antonio Guterresem w tygodniu, w którym odbywa się Zgromadzenie Ogólne ONZ
Podczas podróży William ma odwiedzić remizę strażacką na Manhattanie, spotkać się ze służbami ratowniczymi i porozmawiać o zdrowiu psychicznym, a jego podróż przypada zaledwie tydzień po 22. rocznicy ataków z 11 września. Na zdjęciu: Łódź amerykańskiej straży przybrzeżnej oczekuje na przybycie księcia Walii

William ufundował nagrody w 2020 r., twierdząc, że chce zamienić „obecny pesymizm dotyczący kwestii środowiskowych w optymizm, doceniając ludzi i miejsca, które napędzają zmiany”.

Przeczytaj więcej: Książę Harry w łzawym przemówieniu pożegnalnym wobec zawodników Invictus Games po tygodniowym wydarzeniu z żoną Meghan Markle u boku mówi „nie definiuj ludzi na podstawie historii”

Każdego roku w latach 2021–2030 odbędzie się ceremonia wręczenia nagród, aby uhonorować zwycięzców w pięciu kategoriach nagród, którzy tworzą innowacje rozwiązujące problemy środowiskowe. Każdy zwycięzca otrzyma 1 milion funtów na wsparcie i rozwój swojej pracy.

Jest to jednak pierwsza wizyta Williama w Nowym Jorku od 2014 roku i została przełożona z zeszłego roku ze względu na śmierć jego babci, królowej Elżbiety II.

Przed przyjazdem Williama rzecznik Pałacu Kensington powiedział: „Książę był niezwykle wdzięczny za miłość i wsparcie okazywane wówczas przez naród amerykański”.

READ  Podsumowanie półfinałowego sezonu 8 The Masked Singer: Blizzard Unveiled

Dodał: „Nie może się doczekać powrotu do Nowego Jorku w tym tygodniu i ma nadzieję spotkać jak najwięcej nowojorczyków”.

Podczas podróży William ma odwiedzić remizę strażacką na Manhattanie, spotkać się ze służbami ratowniczymi i porozmawiać o zdrowiu psychicznym, a jego podróż przypada zaledwie tydzień po 22. rocznicy ataków z 11 września.

Zaplanowano także spotkanie z Sekretarzem Generalnym ONZ António Guterresem w tygodniu, w którym odbywa się posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Rzecznik Pałacu Kensington powiedział, że spotkanie z obecnym na spotkaniu prezydentem USA Joe Bidenem jest „mało prawdopodobne”, ponieważ obaj mężczyźni spotkali się w zeszłym roku w Bostonie.

Orzeczenie to nadeszło zaledwie kilka dni po tym, jak jego brat, książę Harry, podczas emocjonalnego przemówienia zamykającego igrzyska Invictus powiedział weteranom, że „nie powinni czuć się zagubieni bez munduru” – trzy lata po pozbawieniu go tytułów wojskowych w następstwie Megxit.

Książę Harry podczas emocjonalnego przemówienia pożegnalnego podczas ceremonii zamknięcia Igrzysk Invictus w Düsseldorfie w Niemczech nie powinien definiować ludzi na podstawie bólu z przeszłości ani historii.
Harry i Meghan wstali i oklaskiwali każdą drużynę. Obok Elke Budenbender siedziała żona prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera
Patrzyłem z podziwem, jak zespół wchodził na scenę podczas występu Bruce’a Springsteena „Born in the USA”. Meghan klaskała w rytm piosenki, która odbijała się echem po Merkur Spiel-Arena, i przesyłała całusy drużynie

Książę Sussex był wyraźnie wzruszony podczas swojego ostatniego szczerego przemówienia podczas ceremonii zamknięcia Igrzysk Invictus w Düsseldorfie w Niemczech.

W swoim pięciominutowym przemówieniu końcowym 39-latek powiedział, że „nie muszą polegać na mundurze” i nie powinni „czuć się bez niego zagubieni”.

Sam książę Harry nie nosi munduru, odkąd wraz z Meghan opuścili Wielką Brytanię w 2020 roku i zostali pozbawieni tytułów wojskowych.

W zeszłym roku na pogrzebie królowej Harry został sfotografowany w garniturze, podczas gdy jego ojciec, król Karol i starszy brat, książę William, mieli na sobie mundury.

Podczas Igrzysk Invictus Harry dodał w swoim przemówieniu o tym, dlaczego weterani nie muszą już polegać na swoich mundurach: „Dlaczego?” Ponieważ wszystko, czego potrzebujesz, jest już w Tobie. Jutro oboje wyjdziecie ze wspomnieniami, które są dla Was inne i niepowtarzalne.

„Mam jednak nadzieję, że każde wspomnienie wywoła uśmiech na Twojej twarzy i poczucie przynależności oraz umożliwi Tobie i Twojej rodzinie patrzenie w przyszłość z wartością i celem”. ’

READ  Recenzja New Blue Sun autorstwa André 3000

Harry opowiedział także uczestnikom, jak ich „bezbronność” „otworzyła serca” milionów ludzi na całym świecie.

Meghan Markle stała w tłumie obok męża w świecącej zielonej sukience. Podczas ceremonii nie mogła ukryć swojej dumy, uśmiechając się do Drużyny USA, która zajęła miejsce na ceremonii zamknięcia Invictus Games.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *