Świadczenia Ubezpieczenia Społecznego mogą zostać obniżone w przypadku pracowników pobierających emeryturę

Richarda Stephena | iStock | Obrazy Getty’ego

Kiedy zmarł mąż Joyce Debnam, zaczęła ona otrzymywać 1400 dolarów miesięcznie z renty rodzinnej z Ubezpieczeń Społecznych.

Osiem miesięcy później dochód ten nieoczekiwanie się zmienił. Katalizator: Debnam odeszła z pracy w United States Postal Service w 2013 r., po czterdziestu latach pracy.

Ta zmiana w życiu zmniejszyła świadczenia z Ubezpieczeń Społecznych Debnam do zaledwie 174 dolarów miesięcznie. Ponadto Zakład Ubezpieczeń Społecznych powiadomił ją, że musi zwrócić jej nadpłacone świadczenia w wysokości 5000 dolarów.

„Kiedy otrzymałam tę wiadomość, prawie upadłam na ziemię” – powiedziała Debnam.

Była szczególnie zaskoczona, ponieważ przed przejściem na emeryturę Debnam zadzwoniła do Administracji Ubezpieczeń Społecznych, aby poinformować ich, że odchodzi na emeryturę i zapytać, czy będzie to miało wpływ na jej miesięczne czeki.

„Powiedzieli mi, że nie, mogę przejść na emeryturę i dostanę pieniądze” – powiedziała Debnam.

Więcej kobiet i bogactwa:

Przyjrzyjmy się szerszemu zakresowi raportu CNBC dotyczącego kobiet i bogactwa, w którym badamy, w jaki sposób kobiety mogą zwiększać dochody, oszczędzać i maksymalnie wykorzystywać możliwości.

Dziś 80-letnia Debnam z Suitland w stanie Maryland spłaciła 5000 dolarów i na pokrycie rachunków utrzymuje się prawie wyłącznie z emerytury pocztowej, co oznacza, że ​​inne cele emerytalne, takie jak podróżowanie czy remont domu, nie są możliwe.

Debnam jest jednym z milionów pracowników, których dotyczą przepisy Ubezpieczenia Społecznego dotyczące pracowników sektora publicznego i obniżki świadczeń, do których są oni uprawnieni.

Jak działają zasady mające wpływ na pracowników sektora publicznego?

the Zapewnia eliminację nieoczekiwanych opadówlub WEP, zmniejsza świadczenia dla osób otrzymujących emeryturę z pracy, w której nie odprowadzały składek na ubezpieczenie społeczne, a także miały mniej niż 30 lat znaczącego lub objętego ubezpieczeniem zatrudnienia.

Według stanu na grudzień 2022 r. Program na rzecz wzmocnienia pozycji kobiet objął około 2 miliony osób, czyli 3% beneficjentów Ubezpieczeń Społecznych. Kongresowa Służba Badawcza.

Często ludzie nie zdają sobie sprawy, że podlegają przepisom WEP lub GPO, dopóki ich współmałżonek nie przejdzie na emeryturę.

Kolejna zasada, Rządowa rekompensata emerytalnalub GPO zmniejsza świadczenia dla małżonków, wdowców lub wdowców w przypadku osób, które również otrzymują emerytury z tytułu zatrudnienia w rządzie, które nie są objęte Ubezpieczeniem Społecznym.

Według stanu na grudzień 2022 r. program GPO dotyczył około 734 601 beneficjentów Ubezpieczeń Społecznych.

Wielu pracowników uprawnionych do emerytury nie zna tych zasad

Podobnie jak Debnam, wielu pracowników jest zaskoczonych faktem, że ich świadczenia maleją, gdy polegają na tych dochodach.

„Te zasady utrudniają dotkniętym pracownikom i ich rodzinom planowanie emerytury” – powiedział podczas niedawnego spotkania republikański republikanin z Ohio Mike Carey. Sposoby i środki Przesłuchanie podkomisji Dotyczy baz w Baton Rouge w Luizjanie.

„W wielu przypadkach ludzie nie zdają sobie sprawy, że podlegają przepisom WEP lub GPO, dopóki ich współmałżonek nie przejdzie na emeryturę” – stwierdził Carey.

Zaznaczył, że skłania to jednych do powrotu do pracy, a innych do zmiany nawyków wydatkowych lub standardu życia.

„Nawet pracownikom sektora publicznego, którzy są świadomi tych zasad, złożoność tych wzorów utrudnia określenie, jakie świadczenia z Ubezpieczeń Społecznych ostatecznie otrzymają” – stwierdził Carey.

Kongres bada sposoby rozwiązania tych zasad. Jedna z propozycji, ustawa o uczciwości zabezpieczenia społecznego, wzywa do całkowitego wyeliminowania zarówno WEP, jak i GPO. Dwuizbowy, ponadpartyjny projekt ustawy ma poparcie większości prawodawców w Izbie i 300 współautorów.

Organizacje zawodowe, takie jak Amerykański Związek Pracowników Poczty i inne reprezentujące policję, strażaków i nauczycieli, wspierają tę zmianę.

Eksperci twierdzą, że trudno będzie znaleźć rozwiązanie, które w równym stopniu wynagradzałoby pracowników płacących składki na ubezpieczenie społeczne przez całą karierę zawodową i tych, którzy również pracują na stanowiskach, za które odprowadzają składki emerytalne.

Obecnie dotknięci pracownicy muszą przestrzegać skomplikowanych zasad, aby zaplanować emeryturę.

Ponadto mogą mieć na nie wpływ nadpłaty świadczeń, w przypadku których beneficjenci otrzymują więcej pieniędzy, niż są uprawnieni, ponieważ Zakład Ubezpieczeń Społecznych posiada nieprawidłowe lub niekompletne informacje.

Byłoby miło, gdyby władze stanowe i lokalne udostępniały agencji dane dotyczące świadczeń emerytalnych i świadczeń emerytalnych, ale tak się nie dzieje.

Marka Warszawskiego

Senior Fellow w American Enterprise Institute

W takich przypadkach agencja zwraca się do beneficjentów o zwrot pieniędzy.

Nadpłaty świadczeń emerytalnych dotykają przede wszystkim beneficjentów władz stanowych i lokalnych, którzy otrzymują niezabezpieczone emerytury, mówi Mark Warshawski, starszy pracownik naukowy w American Enterprise Institute i były zastępca komisarza ds. polityki emerytalnej i rentowej w Administracji Ubezpieczeń Społecznych. – napisał w niedawnym op-ed.

Agencja może odkryć emeryturę, o której istnieniu nie wiedziałeś, lub kwotę dochodu z emerytury, która nie została wcześniej zgłoszona.

„Ogólnie rzecz biorąc, aby temu zapobiec, należy znacznie szybciej uzyskać dane” – powiedział Warshawski.

„Byłoby miło, gdyby władze stanowe i samorządowe dostarczały agencji dane na temat świadczeń emerytalnych, świadczeń emerytalnych, ale tego nie robią” – powiedział Warshawski.

Jak beneficjenci mogą oszacować dochód emerytalny

Nadal istnieje ryzyko, że informacje zostaną zignorowane lub przesłane zostaną nieprawidłowe dane. To skłoniło Lawrence’a Kotlikoffa, eksperta ds. ubezpieczeń społecznych i profesora ekonomii na Uniwersytecie Bostońskim, do nakłonienia beneficjentów do uważnego śledzenia informacji o swoich dochodach i świadczeniach emerytalnych oraz dopasowywania ich do dokumentacji Ubezpieczenia Społecznego.

Jeśli beneficjenci Ubezpieczenia Społecznego otrzymają zawiadomienie o nadpłacie, być może uda im się wynegocjować częściową płatność, przedłużenie terminu płatności lub umorzenie części nadpłaty, zauważył Warshawski.

„To trzeba negocjować indywidualnie, dla każdej osoby indywidualnie” – powiedział Warshawski.

READ  Meta ukarała grzywną w wysokości 1,3 miliarda dolarów za naruszenie unijnych zasad ochrony danych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *