Szanghaj zarezerwuje miliony na masowe testy, ponieważ liczba przypadków COVID w Chinach rośnie | Korona wirus

Szanghaj rozpocznie stopniową blokadę, aby powstrzymać epidemię Covid-19 napędzaną przez Omicron Chiny Władze miasta poinformowały, że mają największą liczbę przypadków od pierwszych dni epidemii.

Największe chińskie miasto zamknie wschodnią połowę od poniedziałku do piątku, poinformowali urzędnicy, po podobnym zamknięciu dla zachodniej strony, które rozpoczęło się 1 kwietnia.

25-milionowe miasto w ostatnich dniach stało się głównym punktem zapalnym ogólnokrajowej epidemii Zwiększ częstotliwość na początku marca.

W niedzielę w Szanghaju zgłoszono rekordową liczbę 3450 symptomatycznych przypadków, co stanowi prawie 70% ogólnej liczby przypadków w całym kraju, wraz z 50 bezobjawowymi przypadkami, poinformował w poniedziałek rząd miasta.

Chińska Narodowa Komisja Zdrowia w poniedziałek zgłosiła 5134 nowych bezobjawowych przypadków poprzedniego dnia i 1219 potwierdzonych lokalnych infekcji.

Chociaż liczby przypadków są nadal nieznaczne w kontekście globalnym, są najwyższe w Chinach od pierwszych tygodni epidemii, która po raz pierwszy pojawiła się w mieście Wuhan pod koniec 2019 roku.

Miliony mieszkańców w dotkniętych obszarach w całym kraju zostały poddane blokadom w całym mieście.

Jednak Szanghaj do tej pory uniknął całkowitego zamknięcia, ponieważ urzędnicy stwierdzili, że konieczne jest utrzymanie funkcjonowania portu i centrum finansowego wschodnich Chin, w interesie zarówno gospodarki krajowej, jak i światowej.

Władze miasta poinformowały wcześniej w publicznym komunikacie, że dwuczęściowa blokada została wdrożona w celu „ograniczenia rozprzestrzeniania się epidemii, zapewnienia bezpieczeństwa i zdrowia ludzi” oraz wyeliminowania przypadków infekcji „tak szybko, jak to możliwe”.

Rozległa wschodnia część miasta, znana jako Pudong, w której mieści się główne międzynarodowe lotnisko i dzielnica finansowa, będzie zamknięta z powodu testów od poniedziałku rano do 1 kwietnia.

Rząd dodał, że 1 kwietnia zachodnia część miasta, znana jako Puxi i z historycznym nabrzeżem Bond Riverfront, będzie zamknięta do 5 kwietnia.

Mieszkańcy zostali poproszeni o pozostanie w domu podczas blokad, a wszystkim pracownikom biznesowym i rządowym, którzy nie są zaangażowani w świadczenie podstawowych usług, doradzono, aby pracowali w domu.

Osoby zaangażowane w świadczenie podstawowych usług, takich jak gaz, elektryczność, transport, urządzenia sanitarne i żywność, będą zwolnione z nakazu pozostania w domu.

Biuro Bezpieczeństwa Publicznego w Szanghaju poinformowało, że do 1 kwietnia zamknie mosty i tunele przecinające rzekę, a punkty poboru opłat będą skoncentrowane na autostradach we wschodnich dzielnicach miasta do 1 kwietnia. Podobne ograniczenia zostaną nałożone na obszary na zachód od rzeki Huangpu od 1 do 5 kwietnia.

W sobotę członek miejskiej brygady kontroli epidemii obiecał, że Szanghaj nie zostanie zamknięty.

Wu Fan, ekspert medyczny z grupy zadaniowej, powiedział podczas codziennego briefingu informacyjnego na temat wirusa prowadzonego przez władze miasta.

„To wpłynęłoby na całą gospodarkę narodową i gospodarkę światową”.

bariera w szanghaju
W Szanghaju wzniesiono bariery, gdy miasto zostało podzielone na dwie części w celu nagłego zamknięcia. Zdjęcie: Ali Song/Reuters

Chiński rząd utrzymywał wirusa pod kontrolą na poziomie krajowym, stosując surowe środki zerowej tolerancji, w tym masowe zamknięcia całych miast i prowincji nawet w niewielkiej liczbie przypadków.

Ale władze nerwowo obserwowały, jak… zabójczy omikronowy kolec w HongkonguWywołało to panikę przy zakupach i spowodowało ogromne straty wśród nieszczepionych starszych ludzi w południowym mieście Chin.

Rozprzestrzenianie się tego wariantu w Chinach kontynentalnych stało się dylematem dla władz zmagających się z siłą odpowiedzi, przy czym podejście zerowej tolerancji jest coraz bardziej kwestionowane w związku z obawami o skutki gospodarcze i „epidemiczne zmęczenie opinii publicznej”, szczególnie biorąc pod uwagę mniej dotkliwe objawy Omicron .

Szanghaj starał się złagodzić zakłócenia poprzez ukierunkowane podejście do obecnej epidemii, która została naznaczona 48-godzinnym zamknięciem poszczególnych dzielnic wraz z szeroko zakrojonymi testami, ale oprócz tego, że miasto działa.

Jednak łagodniejsza strategia jak dotąd nie zdołała złagodzić nawału spraw w mieście, a lokalne blokady wywołały narzekania w Internecie i pośpiechy w sklepach spożywczych w niektórych obszarach.

AFP i Reuters przyczyniły się do powstania tego raportu

READ  Setki ukraińskich żołnierzy ewakuowanych z hut Azowstal 82 dni po ataku | Ukraina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.