Tajna Służba zniszczyła teksty z 5 i 6 stycznia 2021 r., mówi urzędnik

Komentarz

Według listu wysłanego do prawodawców w tym tygodniu, w ramach śledztwa w sprawie ataku na Kapitol, sty. Strażnik rządowy oskarżył tajne służby USA o zniszczenie przemówień z 5 i 6 2021 r.

Joseph V., szef Biura Generalnego Inspektora Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Gaffari powiedział, że wiadomości tekstowe do szefów komisji bezpieczeństwa wewnętrznego Izby i Senatu zniknęły, a Jan. Napisał również, że podjęto wysiłki w celu przeprowadzenia śledztwa w sprawie ataku z 6 2021 r. jest zablokowana.

„Departament poinformował nas, że kilka wiadomości tekstowych United States Secret Service (USSS) z 5 i 6 stycznia 2021 r. zostało zniszczonych w ramach programu wymiany urządzeń” – napisał w liście ze środy, otrzymanym przez The Washington Post. List został wcześniej przechwycony i zgłoszony przez CNN.

Ghaffari upierał się, że wymazywanie „przyszło później”. Biuro inspektora generalnego zażądało kopii wiadomości tekstowych do własnego dochodzenia i zidentyfikowało je jako część formy odporności DHS na jego dochodzenia. Powiedział, że pracownicy są prawnie zobowiązani do przekazywania akt w celu przeprowadzenia audytu rozrastającej się Narodowej Agencji Bezpieczeństwa, ale „wielokrotnie” odmawiali ich przekazania, dopóki prawnik nie będzie mógł ich przejrzeć.

„Ten przegląd doprowadził do tygodniowych opóźnień w uzyskaniu akt OIG i wywołał zamieszanie co do tego, czy wszystkie akta zostały wyprodukowane” – napisał i zaproponował, że poinformuje komisje Izby Reprezentantów i Senatu na temat „kwestii dostępu”.

Wiadomości tekstowe Secret Service mogą zapewnić wgląd w działania agencji w dniu powstania i być może działania prezydenta Donalda Trumpa. W zeszłym miesiącu były urzędnik Białego Domu powiedział specjalnej komisji Izby badającej atak na Kapitol, że Trump wiedział, że jego zwolennicy są uzbrojeni i chcą zabrać tłum do Kapitolu, fizycznie atakując starszego agenta Secret Service, który powiedział, że nie może.

READ  Justin Bieber ma pozytywny wynik testu Covit-19 i odkłada koncert w Las Vegas na lato

Rzecznik Secret Service Anthony Guglielmi powiedział w czwartek, że agencja nie usunęła złośliwych wiadomości tekstowych na żądanie.

„W rzeczywistości Secret Service w pełni współpracuje z OIG w każdej sprawie – czy to wywiady, dokumenty, e-maile czy SMS-y” – powiedział.

„Po pierwsze, w styczniu 2021 roku, zanim OIG wszczęło jakiekolwiek śledztwo w tej sprawie, USSS rozpoczęło resetowanie swoich telefonów komórkowych do ustawień fabrycznych w ramach zaplanowanej, trzymiesięcznej migracji systemu. W trakcie tego procesu dane na niektórych telefonach zostały utracone” – powiedział. „DHS OIG po raz pierwszy zażądało komunikacji elektronicznej 26 lutego 2021 r., po tym, jak migracja była już w toku. Tajna Służba powiadomiła DHS OIG o utracie danych z niektórych telefonów, ale potwierdziła OIG, że żaden z poszukiwanych przez nią tekstów nie został utracony podczas migracji.

„Po drugie, zarzut dotyczący współpracy DHS z dochodzeniem DHS OIG nie jest ani słuszny, ani nowy. „W przeciwieństwie do tego, DHS OIG wcześniej twierdziło, że ze względu na przegląd prawniczy materiały nie zostały dostarczone pracownikom we właściwy sposób i na czas” – powiedział Guglielmi. „DHS wielokrotnie publicznie zaprzeczał temu zarzutowi, w tym w odpowiedzi na ostatnie dwa półroczne raporty OIG dla Kongresu. Nie jest jasne, dlaczego OIG podnosi tę kwestię ponownie.

Ghaffari, nominowany przez Trumpa i potwierdzony przez Senat w 2019 r., od czasu objęcia urzędu spotkał się ze znaczną krytyką. Jego audyty pierwszego roku spadły do historycznych upadkówPokłócił się z organami imigracyjnymi i celnymi o prawdziwość weryfikacji osoby zatrzymującej. ŚrodekI on zablokowany Jak wynika z dokumentów, Secret Service zajmowała się protestami na Lafayette Square po zabójstwie George’a Floyda i śledztwami w sprawie rozprzestrzeniania się koronawirusa w szeregach agencji.

Biuro OIG jest badane przez Radę Generalnych Inspektorów ds. Uczciwości i Efektywności (CIGIE), niezależną agencję w ramach władzy wykonawczej, jak wynika z wewnętrznego e-maila wysłanego do biura w styczniu.

READ  Czym jest rosyjska kolonia karna i dlaczego Brittney Griner może do niej trafić

Istnieje non-profit Program Nadzoru Rządowego (POGO), niezależna organizacja nadzorująca została zaproszona Prezydent Biden musi pozbyć się Ghaffari.

Biuro Gaffari nie odpowiedziało na prośby o komentarz w czwartek, a DHS nie miał natychmiastowego komentarza na temat jego zarzutów.

Osoba poinformowana o reakcji Secret Service na list Gaffariego powiedziała, że ​​agencja odrzuca jego charakterystykę, że usunęli lub usunęli rekordy po tym, jak poprosiło o to biuro Gaffariego. Podobnie jak inne osoby, z którymi przeprowadzono wywiady na potrzeby tego raportu, osoba ta wypowiadała się pod warunkiem zachowania anonimowości, aby podzielić się poufnymi dyskusjami wewnętrznymi.

Tajna Służba rozpoczęła od dawna planowaną wymianę telefonów pracowników w całej agencji w styczniu 2021 r., aby poprawić komunikację w całej agencji, według dwóch osób, które zostały poinformowane o żądaniu dokumentów.

W lutym 2021 r. Secret Service poprosiła o udostępnienie dokumentów biurowych Cuffari skupiających się na 6 stycznia i dniach poprzedzających atak na Kapitol, szukając wewnętrznej komunikacji firmy, notatek, e-maili i zapisów rozmów telefonicznych. Wiadomości tekstowe.

Za pomocą Ludzie powiedzieli, że w momencie złożenia wniosku około jednej trzeciej funkcjonariuszy Secret Service wydano nowe telefony komórkowe.

Większość programu zastępczego rozpoczęła się od pracowników w biurach w Waszyngtonie, a ludzie mówili, że jeśli nie zrobią kopii zapasowej swoich starych wiadomości tekstowych, 6 stycznia i wcześniej przepadną. To można sobie wyobrazić Zawiera teksty wysłane i otrzymane przez byłego wiceprezydenta Białego Domu Tony’ego Ornado i byłego szefa bezpieczeństwa Trumpa Bobby’ego Engela, a także innych wysokich rangą przywódców Secret Service.

Ten plan wymiany urządzenia i brak tworzenia kopii zapasowych tekstów nie wpłynie na wiadomości e-mail.

Secret Service ma politykę wymagającą od pracowników tworzenia kopii zapasowych i przechowywania komunikatów rządowych, gdy zwracają stare urządzenia elektroniczne lub telefoniczne, ale w praktyce pracownicy nie rutynowo tworzą kopii zapasowych wiadomości tekstowych z telefonów.

READ  Rosja wzywa Ukrainę do złożenia broni w wojnie w Siwerodonieck

Pojawił się podobny problem W 2018 roku, gdy był Inspektorem Generalnym Departamentu Sprawiedliwości Wykorzystał „narzędzia kryminalistyczne”, aby odzyskać brakujące wiadomości tekstowe od dwóch wysokich rangą urzędników FBI prowadzących śledztwo w sprawie Hillary Clinton i Trumpa oraz wymieniających notatki krytyczne wobec prezydenta. Brakujące raporty spotkały się z krytyką, ponieważ przywódcy GOP i prezydent kwestionowali, w jaki sposób FBI ich nie chroniło.

Secret Service ma historię tajnych danych znikających pod przykrywką nocy, a pracownicy agencji odmawiają współpracy, gdy śledczy szukają informacji.

Kiedy komisja Kongresu badała zamachy i próby zamachów, prezydent John F. Przeszukał skrzynki z zapisami, które rzekomo zapewniały Secret Service odpowiednie ostrzeżenia i groźby przed śmiercią Kennedy’ego. Broń z wysokich budynków. Secret Service powiedział śledczym, że akta zostały zniszczone w ramach rutynowego usuwania starych archiwów — kilka dni po tym, jak śledczy o to poprosili.

Senackiej Komisji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Spraw Rządowych Przewodniczący Sen. Gary Peters (D-Mich.) powiedział, że prawodawcy powinni „zagłębić się w kwestię, czy Secret Service zniszczyła rejestry federalne lub utrudniła nadzór Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego”.

„Główny inspektor DHS potrzebuje tych danych do prowadzenia niezależnego nadzoru, a opinia publiczna zasługuje na pełny obraz tego, co wydarzyło się 6 stycznia”, powiedział w oświadczeniu. „Będę się więcej uczyć od generalnego inspektora DHS w sprawie zarzutów”.

Devlin Barrett z Machipongo w Wirginii przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.