Taylor Swift wywołuje sprzeciw i drwiny po tym, jak ujawnia listę osób zanieczyszczających prywatne odrzutowce

Nadmierna celebrytka była ostatnio gorącym tematem dyskusji z Kylie Jenner przyciągnąć uwagę Do ogromnej ilości zanieczyszczeń emitowanych przez bogatych, po tym, jak skorzystała z prywatnego samolotu na 17-minutowy lot, a następnie poszła za nią Udostępnij na Instagramie Pochwal się jej zdolnością do podróżowania do sklepu spożywczego.

Jenner został opisany jako „przestępca klimatyczny”, a użytkownicy Instagrama i Twittera wyrażają frustrację z powodu publicznych wysiłków na rzecz ograniczenia, ponownego użycia i recyklingu, które są wysadzane w powietrze przez prywatne opary z samolotów.

Teraz brytyjska firma zajmująca się zrównoważonym marketingiem dziedziniec W zestawieniu rankingowej listy celebrytów „przestępców klimatycznych”, Taylor Swift znajduje się na szczycie listy, a jej samolot wykonał co najmniej 170 lotów w 2022 r. i wyrzucił 8293 ton dwutlenku węgla, zgodnie z danymi Yard.

Swift natychmiast wyprzedził Jennera jako twarz problemu, chociaż wielu odpowiedziało ze zdumieniem i oburzeniem; W końcu marka Kardashian-Jenner wpaja się nadmiernej i przestępczej pobłażliwości, podczas gdy Swift wypracował bardziej popularny wizerunek. Niekonsekwencja pozostała imponująca, a Swift szybko stał się przedmiotem kpin.

Użytkownicy Twittera zaczęli publikować fałszywe tweety Swift, wyobrażając sobie, że piosenkarz intensywnie nienawidzi ekologii, podczas gdy inni żartobliwie odnosili się do tekstów Swifta Co przypomina samoloty.

W odpowiedzi na reakcje Swift wyjaśniło się zachowanie tocząca się skała Że samoloty piosenkarki nie zawsze były przez nią używane, mówiąc:

„Samolot Taylora jest regularnie wypożyczany innym osobom. Przypisywanie mu większości lub wszystkich tych lotów jest rażąco błędne”.

Wyjaśnienie nie jest zaskoczeniem – pomimo jej swojskiej osobowości fani rozumieją, że Swift jest tak samo bezwzględny jak przedsiębiorca Kardashian-Jenners.

Na subreddit wentylator Taylor Swift, r/TaylorSwift, fani Wyraź swoje rozczarowanie W piosenkarzu zauważyłem, że nie chodziło o wypożyczanie samolotów Swifta innym – pozwala to samolotom Swifta wyrzucać ładunki węgla w nasze niebo, a piosenkarz wydaje się nie starać się zmniejszyć emisji dwutlenku węgla.

Była to odwrotna reakcja niektórych fanów i po prostu odmówiła uznania problemu, nazywając wpis „dezinformacją”.

Jeden oddany fan opublikował nawet własną listę na Twitterze, podkreślając rzekomy wkład Swift w ochronę środowiska. Lista Saida zawierała fakt, że Swift sprzedała jeden ze swoich dwóch prywatnych odrzutowców, co podkreślało miłość piosenkarki do pingwinów; Temat został szybko usunięty po tym, jak wszyscy w Internecie się z niego śmiali.

Oczywiście Swift nie był jedynym „przestępcą klimatycznym” na liście. Floyd Mayweather Jr. i Jay-Z zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce, podczas gdy Alex Rodriguez, Blake Shelton, Steven Spielberg, Kim Kardashian, Mark Wahlberg, Oprah Winfrey i Travis Scott stanowili resztę zanieczyszczających (jak na ironię, Kylie Jenner była „Nigdy. Już sporządziłem listę).

W odpowiedzi na opublikowane dane o swoich zmarnowanych lotach Drake Spróbuj też Aby spojrzeć na to z innej perspektywy, mówiąc fanom, że w jego trzech absurdalnie krótkich wycieczkach nie było nikogo, co nie zmniejszyło całkowicie luzu.

Bogaci i sławni nie wydają się być zainteresowani redukcją emisji, a jedynie szukaniem dla nich wymówek; Publiczny dostęp do danych o lotach powinien być prawdziwym bólem głowy – celebryci zdecydowanie chcą uwolnić swoje emisje.

Ale w miarę jak rekordy cieplne wciąż eksplodują, a powietrze gęstnieje od dymu, te śliczne małe słomki i kosze z recyklingu po prostu nie dadzą rady — publiczność rzuca balony z wodą w pożar domu, podczas gdy bogaci podrzucają benzynę.

Nagła zmiana w sercach celebrytów nie nastąpi, ale mogą być zmuszeni do zmniejszenia ich skandalicznego marnotrawstwa; W końcu zatwierdzenie i walidacja to jedna z niewielu rzeczy, które opinia publiczna może im odebrać.

READ  Ostatni wywiad z Amber Heard: Johnny Depp oskarża swojego byłego o „przeobrażenie” sprawy podczas sesji telewizyjnej NBC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.