Telefon w trybie SOS? Powszechne przerwy w dostawie prądu dotknęły AT&T i inne firmy

Według danych Downdetector wielu Amerykanów boryka się z przerwami w świadczeniu usług komórkowych u AT&T, Cricket Wireless, Verizon, T-Mobile i innych dostawców. Firma AT&T, która ucierpiała najbardziej, aktywnie pracuje nad przywróceniem usług wszystkim swoim klientom.

W południe czasu wschodniego AT&T miało ponad 58 000 awarii w takich lokalizacjach, jak Houston, Atlanta i Chicago. Awarie, które rozpoczęły się około 3:30 czasu wschodniego, osiągnęły szczytową liczbę około 73 000 zgłoszonych incydentów. Przewoźnik ma ponad 240 mln abonentów i jest najwięcej w kraju.

„Niektórzy z naszych klientów mają trudności Przerwa w świadczeniu usług bezprzewodowych Tego ranka. Nasze zespoły sieciowe podjęły natychmiastowe działania i jak dotąd przywrócono trzy czwarte naszej sieci. „Pracujemy tak szybko, jak to możliwe, aby przywrócić usługi pozostałym klientom” – stwierdziły w oświadczeniu AT&T i Cricket.

Downdetector poinformował w czwartek, że w Cricket Wireless, należącym do AT&T, doszło do ponad 9 000 przerw w działaniu.

Verizon miał ponad 2000 awarii, a T-Mobile ponad 1400. Boost Mobile miał około 700 awarii.

„Sieć Verizon działa normalnie. Niektórzy klienci doświadczyli dziś rano problemów podczas dzwonienia lub wysyłania SMS-ów do klientów obsługiwanych przez innego operatora. Nadal monitorujemy sytuację” – powiedział Verizon.

T-Mobile twierdzi, że nie odnotował żadnych przerw w świadczeniu usług.

„Nasza sieć działa normalnie. Down Detector prawdopodobnie odzwierciedla wyzwania, jakich doświadczyli nasi klienci, próbując połączyć się z użytkownikami innych sieci” – powiedział T-Mobile.

Niektórzy użytkownicy iPhone'a widzieli wiadomości SOS wyświetlane na pasku stanu swoich telefonów komórkowych. Komunikat wskazuje, że urządzenie ma problemy z połączeniem się z siecią operatora komórkowego, ale według wsparcia Apple może wykonywać połączenia alarmowe za pośrednictwem sieci innych operatorów.

Na razie nie podano przyczyny przerwy w dostawie prądu. Jednak Lee McKnight, profesor nadzwyczajny w iSchool na Uniwersytecie Syracuse, uważa, że ​​najbardziej prawdopodobną przyczyną awarii jest błąd konfiguracji chmury lub błąd ludzki.

READ  Apple Japan osiągnął 98 milionów dolarów zaległych podatków - Nikkei

„Prawdopodobnym, choć mniej prawdopodobnym skutkiem jest celowe, złośliwe naruszenie sieci ATT, jednak powszechny wzorzec przerw w świadczeniu usług w całym kraju wskazuje na coś bardziej fundamentalnego” – stwierdził McKnight w oświadczeniu przesłanym pocztą elektroniczną.

Alexander Wegliński, profesor inżynierii elektrycznej i komputerowej w Worcester Polytechnic Institute, twierdzi, że istnieje potencjalne obejście problemu dla osób nadal dotkniętych awarią.

„Wiele telefonów komórkowych wykonuje połączenia przez Wi-Fi. Zatem jako potencjalne rozwiązanie zapasowe, jeśli jesteś blisko punktu dostępu Wi-Fi, możesz z niego skorzystać w przypadku awarii sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *